Aizvērt
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Ārstniecības augi zivsaimniecībā

Ārstniecības augi zivsaimniecībā

2020. gada 31. augustā, 11:28
Tūkstošiem gadu visas pasaules civilizācijas dažādu slimību ārstēšanai ir izmantojušas ārstniecības augus. Senākie rakstiskie pierādījumi par to atrasti apmēram 5000 gadu vecās šumeru māla plāksnēs. Mūsdienās interese par šo augu lietošanu gan cilvēku, gan veterinārajā medicīnā palielinās zāļu blakusparādību un augošo izmaksu dēļ.
Cīņā pret maliķiem spēkus apvieno

Cīņā pret maliķiem spēkus apvieno

2020. gada 31. augustā, 11:18
Neilgi pēc jaunās tehnikas saņemšanas pie Skrundas pašvaldības likumsargiem viesojās Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, kuri iegādāto novērtēja atzinīgi, parādīja piemērotākās vietas laivas ielaišanai Ventā un izcelšanai, kopā apskatīja arī Šķērveli, Lētižu, Koju – upes, kurām rudenī, kad sākas lašveidīgo nārsts, jāpievērš pastiprināta uzmanība.
Pasaules Dabas fonds izveido brīvprātīgo kustību

Pasaules Dabas fonds izveido brīvprātīgo kustību

2020. gada 26. augustā, 14:01
Mācībās "National Oilex", ko Mērsragā rīkoja Jūras spēku Krasta apsardzes dienests, par novērotāju 29. jūlijā kļuva arī "Kurzemnieks". Tika imitēta naftas noplūde pie Baltijas jūras krastiem, un šo vielu savākt palīgā devās kuģi "Varonis" un "Astra". Šīs mācības no citām atšķīrās ar to, ka tika pieaicināti jaunas brīvprātīgo kustības pārstāvji.
Eiropas zutis

Eiropas zutis

2020. gada 11. augustā, 15:20
Eiropas zušu (Anguilla anguilla) skaits pēdējo 30–40 gadu laikā samazinājies par 95–99%, un tas šo sugu padara par īpaši apdraudētu.
Vai Venta pārvēršas par purvu?

Vai Venta pārvēršas par purvu?

2020. gada 11. augustā, 13:05
Gan Kuldīgas iedzīvotāji, gan pilsētas viesi pamanījuši, ka pēdējos gados Venta gan augšpus, gan krietni lejpus vecā tilta pamazām sāk atgādināt slapju pļavu, nevis skaisto Kurzemes upi. Kādu iespaidu aizaugšana atstāj uz zivju resursiem, un vai izeja varētu būt upes tīrīšana?
Zivs virtuvē

Zivs virtuvē

2020. gada 11. augustā, 09:26
Svaiga, pašu gatavota zivs vienmēr ir garšīga. Tas ir arī labs veids, kā paēst veselīgi. Neaizmirstiet to pasniegt ar svaigiem salātiem un piedevām, piemēram, rīsiem. Labu apetīti!
Kā karpas atspēlējās vaņģotājiem

Kā karpas atspēlējās vaņģotājiem

2020. gada 10. augustā, 17:24
Nav noslēpums, ka ij copmaņiem, ij medniekiem sirdij tuvi ir krāšņi piedzīvojumu stāsti, kas nereti tiek pamatīgi piepušķoti. Šo stāstu dzirdēju, reiz ar medniekiem sēžot pēc veiksmīgas jaktes, kad stobri savesti pa mājām, tiek kosts kuiļa pautos un cilāts pa kādai šņabja glāzītei.
Ūdens kvalitātes radītāji

Ūdens kvalitātes radītāji

2020. gada 5. augustā, 15:04
Ūdens cietība
Makšķernieka stāsts. Vēži priekšā, pakaļā

Makšķernieka stāsts. Vēži priekšā, pakaļā1

2020. gada 5. augustā, 15:00
Tas bija tais laikos, par kuriem dažkārt teic, ka zāle bija zaļāka un odu bijis mazāk. Reiz kāds pazīstams vīriņš uzaicināja mūs, puišeļus, līdzi uz sev vien zināmu vietu, uz kuru viņš regulāri brauca vēžot. Par viņa varoņdarbiem bijām saklausījušies gana daudz un nolēmām, ka jāizmanto izdevība un jālaiž līdzi. Mātēm pret solījumu, ka mājās tiks atvesti vēži, tika izdīkta atļauja, lai laiž puikas nakts piedzīvojumos.
Projektos iegulda miljoniem eiro

Projektos iegulda miljoniem eiro

2020. gada 5. augustā, 14:45
Katru gadu Zemkopības ministrijas paspārnē esošais Zivju fonds piešķir naudu pētījumiem, izglītošanai, dažādas tehnikas un ierīču iegādei, ko paredzēts izmantot zivju resursu ieguves un saglabāšanas uzraudzībai. Pērn Zivju fonda pasākumos īstenotajiem projektiem tika izmaksāti 90 3156 eiro.
Kurzemē izņemti 306 nelegālie zvejas rīki

Kurzemē izņemti 306 nelegālie zvejas rīki

2020. gada 5. augustā, 14:30
Katru pusgadu Valsts vides dienests (VVD) apkopo skaitļus, kuri parāda to, cik ražīgi ir strādāts dažādās vides pārvaldēs. Kopumā šī gada pirmajā pusgadā Kurzemē notikušas 1559 pārbaudes.
Dīķa apsaimniekošana nav joka lieta

Dīķa apsaimniekošana nav joka lieta

2020. gada 22. jūlijā, 13:19
Nu jau aptuveni 45 gadus Skrundas novada Nīkrāces pagastā Krievkalnu dīķī saimnieko mednieku un makšķernieku klubs Skrunda, kas rūpējas, lai tas regulāri tiktu papildināts ar jauniem zivju resursiem un tiktu saglabāti tur esošie.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.