Aizvērt
Sabiedriskās vietās – medicīniskās maskas vai respiratori; ir citāds izolācijas un mājas karantīnas laiks

Sabiedriskās vietās – medicīniskās maskas vai respiratori; ir citāds izolācijas un mājas karantīnas laiks

Lai efektīvāk ierobežotu Covid-19 paveida omikrona aizvien pieaugošo izplatību, turpmāk sabiedriskās vietās atļauts lietot tikai medicīniskās maskas vai respiratorus bez vārsta*. Savukārt, lai izvairītos no sabiedrībai kritiski svarīgu nozaru darbības pārtraukšanas darbinieku prombūtnes dēļ, plānots samazināt izolācijas un mājas karantīnas laiku**, tā 18. janvārī izlēma valdība.
2022. gada 20. janvārī, 10:01
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Ar īpašu rūpi par vecļaudīm

Ar īpašu rūpi par vecļaudīm

2021. gada 12. novembrī, 08:19
Sevišķa piesardzība kovida pandēmijas laikā tiek ievērota pansionātos, kur pārsvarā dzīvo vecāka gadagājuma cilvēki. Kā šajā laikā klājas Kuldīgas novada sociālās aprūpes nama Valtaiķi iemītniekiem un darbiniekiem, jautājām iestādes direktorei GUNITAI BIVBĀNEI.
Vai nu potējas, vai pamet darbu

Vai nu potējas, vai pamet darbu1

2021. gada 9. novembrī, 09:55
No 24 Kuldīgas novada izglītības iestādēm līdz šai nedēļai skolotāju un tehnisko darbinieku vakcinācija pilnībā pabeigta trijās. Astoņās to vēl nav sākuši darīt pa vienam cilvēkam, pārējās nav potēti divi līdz seši strādājošie.
Novērst tuvojošos ļaunumu

Novērst tuvojošos ļaunumu

2021. gada 9. novembrī, 09:46
Alsungas ansambļa "Suitu sievas" un Jūrkalnes "Maģo suitu" vadītāja Ilga Leimane pret Covid-19 potējusies jau martā. Viņai un vīram Jānim bijis svarīgi pasargāt gan sevi, gan apkārtējos. Ilga stāsta, ka abi ar vīru vakcīnu ļoti gaidījuši un ir saņēmuši ražotāja "Astra Zeneca" poti, dēls Pauls – "Modernas". Jānis ir pirmās grupas invalīds, otrās grupas cukura diabēta slimnieks, agrāk izslimojis gan smagu insultu, gan vēzi.
Rūpēs par sevi un citiem

Rūpēs par sevi un citiem1

2021. gada 5. novembrī, 08:03
,,Redzēju, cik vīram grūti. Domāju, ka es diez vai ko tādu pārciestu. Tāpēc aizgāju vakcinēties. Darīju to sevis labā un arī tādēļ, lai nesaslimtu citi. Tagad jūtos drošāk,” saka Rendas iedzīvotāja Ligita Riekstiņa, kuras vīrs smagi izslimoja Covid-19.
Pabalsts vakcinētajiem no 60 gadiem

Pabalsts vakcinētajiem no 60 gadiem

2021. gada 1. novembrī, 17:07
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē, ka www.vsaa.gov.lv mājaslapā ievietota aktuālā informācija par 20 eiro pabalstu vakcinētajām personām, kuras sasniegušas 60 gadu vecumu.
„Kāpēc potēties? Lai  pasargātu sevi un citus”

„Kāpēc potēties? Lai pasargātu sevi un citus”

2021. gada 1. novembrī, 16:28
Tāda atbilde uz šo jautājumu ir viena no visplašāk dzirdētajām pēdējā gada laikā. Tomēr sabiedrība teju vai sašķēlusies divās daļās: vakcinētajos un nevakcinētajos. Taču, lai jauno koronavīrusu apturētu, citas izejas nav – jebkura vakcīna radīta tam, lai pasargātu no dzīvībai bīstamām infekcijas slimībām. Kurzemnieks aicināja savā pieredzē dalīties vairākus mūspuses cilvēkus.
„Tas kļuvis par dzīvības un nāves jautājumu”

„Tas kļuvis par dzīvības un nāves jautājumu”

2021. gada 1. novembrī, 16:01
Kuldīgas novada domes priekšsēde INGA BĒRZIŅA trešdien, 27. oktobrī, tiešsaistē rīkoja tikšanos ar iedzīvotājiem, atbildot uz jautājumiem, tostarp par kovidu un vakcinēšanos.
Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par īpaši stingro drošības pasākumu un mājsēdes ievērošanu

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par īpaši stingro drošības pasākumu un mājsēdes ievērošanu

2021. gada 25. oktobrī, 12:09
Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām sagatavojusi atbilžu apkopojumu par līdz šim saņemtajiem biežāk uzdotajiem iedzīvotāju un uzņēmēju jautājumiem saistībā ar izsludinātajiem īpaši stingrajiem drošības pasākumiem un ierobežojumiem laika periodā no 21.oktobra līdz 14.novembrim. Ceram, ka tas būs noderīgs jums. Atgādinām, ka detalizēts regulējums meklējams rīkojumā Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.
Mājsēde līdz 15. novembrim

Mājsēde līdz 15. novembrim

2021. gada 19. oktobrī, 08:08
Krīzes vadības padome vakar, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir nepieciešams noteikt daudz stingrākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatības aizvien pieaugošo ātrumu, tādējādi pēc iespējas samazinot, laiku, kad ārstniecības sistēma piedzīvos pārslodzi.
Medicīnā ārkārtas situācija, slimnīcā pacientus apmeklēt nedrīkst

Medicīnā ārkārtas situācija, slimnīcā pacientus apmeklēt nedrīkst

2021. gada 8. oktobrī, 06:25
Vakar valstī izsludinātā ārkārtas situācija medicīnā nozīmē visa līmeņa ārstniecības iestādēm mobilizēties un atbilstoši resursiem nodrošināt veselības aprūpi lielākam skaitam pacientu, komentē Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdis Agris Rozenfelds.
Trīs pakāpju drošības līmeņi - ko tas nozīmē?

Trīs pakāpju drošības līmeņi - ko tas nozīmē?

2021. gada 15. jūnijā, 14:13
Tas ir pielāgots drošības pasākumu kopums un formāts, kādā drīkst notikt privāti un publiski pasākumi, lai ikviens no tā dalībniekiem būtu pēc iespējas labāk pasargāts no saslimšanas ar Covid-19.
Kādi atvieglojumi jau ir spēkā

Kādi atvieglojumi jau ir spēkā

2021. gada 4. jūnijā, 13:22
1. jūnijā stājās spēkā pirmie epidemioloģiskie atvieglojumi, kas skar kultūras telpas, privātas tikšanās, tirdzniecību un citas sfēras.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.