Aizvērt
Paniku nesēt, bet par drošību padomāt

Paniku nesēt, bet par drošību padomāt

Projektā "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi" – šoreiz par drošību ārkārtas situācijās.
2020. gada 31. janvārī, 08:00
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
„Marta mums ir malacis!”

„Marta mums ir malacis!”

2019. gada 11. novembrī, 00:00
Projektā "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi" – šoreiz par pārtikas drošību. Kuldīdzniecei Martai Ķeniņai ir 95 gadi. No mājām pati gandrīz vairs neiziet. Pārtiku sirmajai kundzei piegādā aprūpētāja Vizma Bičkova, kura turp dodas trīs reizes nedēļā un saka: „Marta mums ir malacis – viņai pārtika veca nepaliek.”
Kas paliek pāri, tiek sunītim

Kas paliek pāri, tiek sunītim

2019. gada 8. novembrī, 06:00
Kuldīdznieci Martai Ķeniņai, kurai ir 95 gadi, pārtiku piegādā aprūpētāja Vizma Bičkova, kura turp dodas trīs reizes nedēļā. Martas kundzei ēdiens vecs nepaliekot: „Manai draudzenei Lidijai ir liels suns. Visu, ko neapēdu, sakrāju un atdodu viņam. Viņš ir ļoti interesants. Saimniece laimīga, suns priecājas!” Šoreiz 8. novembra projekta „Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi” publikācijā – par pārtikas drošību.
Ja sociālais spilvens ir plāns

Ja sociālais spilvens ir plāns

2019. gada 7. oktobrī, 00:00
Ja cilvēkiem prasa par sociāli mazaizsargāto grupām, uzskaitīt var gan daudzbērnu ģimenes, gan invalīdus, gan bezdarbniekus, gan aplokšņu algu saņēmējus. Bet pirmie prātā vienmēr nāk pensionāri. Protams, nedrīkst vispārināt, tomēr pensionāru sociālais spilvens visbiežāk ir pats plānākais. Tam maz palīdz arī ikgadējā pensiju indeksācija, kas notikusi arī 1. oktobrī. Visgrūtāk klājas tiem vecajiem ļaudīm, kuri palikuši vieni, ar sevi un saimniecību netiek galā ne fiziski, ne finansiāli. Tad visbiežāk izvēlētais ceļš ved uz pansionātu.
Ar visu mierā

Ar visu mierā

2019. gada 4. oktobrī, 07:00
„Vajag būt taupīgiem – nevajag tik briesmīgi tērēties. Tomēr es būtu priecīga, ja man no pensijas uz rokas paliktu kādi 100 eiro. Tagad tikai 34. Bet kur tu dabūsi?” saka Melita Priedoliņa, kura trīs gadus dzīvo ilgstošās sociālās aprūpes nodaļā Kuldīgas slimnīcā. Šoreiz 4. oktobra „Kurzemniekā” par pensionāru sociālo drošību.
Bērni brauc ar pavadoņiem

Bērni brauc ar pavadoņiem

2019. gada 13. septembrī, 00:00
Kamēr Skrundas pirmsskolas izglītības iestādē "Liepziediņš" notiek rekonstrukcija, pašvaldībai bija jāizdomā, kur uz laiku izvietot bērnudārza mazuļus un kā nodrošināt transportu. Mazākie bērni tiek vesti uz Jaunmuižu, bet lielākie – uz Rudbāržiem un Nīkrāci.
Lai bērnam drošs ceļš uz skolu

Lai bērnam drošs ceļš uz skolu

2019. gada 10. septembrī, 18:07
Šoreiz publikācija projektā „Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi” par to, kā vecākiem, pašvaldībai un izglītības iestādei nodrošināt, lai bērnam drošs ceļš uz skolu. Vairāk lasiet 11. septembra „Kurzemniekā”.
„Cīnos pats par sevi”

„Cīnos pats par sevi”

2019. gada 2. septembrī, 00:00
Publikācija projektā "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi". Šoreiz par to, kā ekonomisko drošību ietekmē aplokšņu algas.
Latvijā vidēji piektdaļa algu paliek ēnā

Latvijā vidēji piektdaļa algu paliek ēnā

2019. gada 29. augustā, 17:06
Publikācija projektā „Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi”. Šoreiz par to, kā ekonomisko drošību ietekmē aplokšņu algas.
Tiesā par braukšanu dzērumā

Tiesā par braukšanu dzērumā1

2019. gada 19. augustā, 00:18
Publikācija projektā "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi". Šoreiz – satiksmes drošība, jo īpaši par bezatbildību, sēžoties pie stūres reibumā.
Tiesā par braukšanu dzērumā

Tiesā par braukšanu dzērumā

2019. gada 15. augustā, 00:00
Skrundenieks Kaspars Eglītis uz apsūdzēto sola nonācis piecpadsmito reizi, un piecas reizes no tām ir par transporta līdzekļa vadīšanu dzērumā. Piespriestais sods – viens mēnesis un 20 dienas apcietinājumā un aizliegums vadīt transporta līdzekli piecus gadus un sešus mēnešus. Publikācija projektā "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi". Šoreiz – satiksmes drošība, jo īpaši par bezatbildību, sēžoties pie stūres reibumā. Vairāk 16. augusta "Kurzemniekā".
Pagaidām strīds pieklusis

Pagaidām strīds pieklusis1

2019. gada 31. jūlijā, 11:28
Šoreiz projekta "Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi" publikācijā – kaimiņu attiecības.
Kaimiņu attiecības: 101 iemesls sūdzēties

Kaimiņu attiecības: 101 iemesls sūdzēties

2019. gada 25. jūlijā, 15:38
Kā sadzīvo kaimiņi? Par ko rodas konflikti? Kā tos risināt?
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.