Aizvērt
Aktivitātes sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID-19 biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejā

Aktivitātes sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID-19 biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejā

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.
2021. gada 13. decembrī, 14:28
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Jau otro gadu Kuldīgā notiks “Demokrātijas kafejnīca”

Jau otro gadu Kuldīgā notiks “Demokrātijas kafejnīca”

2020. gada 29. jūlijā, 15:21
8.augustā jau otro reizi notiks pasākums "Demokrātijas kafejnīcu" - brīva telpa sarunām, kurā satikties savstarpēji nepazīstamiem cilvēkiem, lai runātu par sabiedrībā aktuālām tēmām.
Starptautiskais vebinārs

Starptautiskais vebinārs

2020. gada 19. maijā, 14:42
“Maģiskais trijstūris: Mēru pakts, COVID-19 un Eiropas zaļais kurss. Krīze kā iespēja?”
Kurzemes biznesa kluba pasākums Kuldīgā

Kurzemes biznesa kluba pasākums Kuldīgā

2020. gada 21. februārī, 18:13
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina apmeklēt Kurzemes biznesa kluba pasākumu Kuldīgā.
Instagramere tirgo sulu vēža ārstēšanai, PTAC plāta rokas

Instagramere tirgo sulu vēža ārstēšanai, PTAC plāta rokas

2020. gada 24. janvārī, 14:29
“Čau, mani mīļie "Instagram" draugi!” – hiperoptimistes balsī video iesāk sieviete ar žilbinošu smaidu, mākslīgi pagarinātiem matiem un efektam uzliktām rotaļīgām kaķa ausīm. Turot pudeli ar brūnu šķidrumu, viņa saviem 6000 Instagram profila sekotājiem aizrautīgi stāsta, ka “šī sula fantastiski strādā ar asinsriti, asinsvadiem, sirdi, viņa iznīcina vēža šūnas Pat, ja ir jau vēzis, viņa iznīcina tā metastāzes.” Mediķa izglītībai pat tuvumā nepabijusī Kate Vegmane ir sliktākais no veselības un skaistuma industrijas influenceru veidiem — tirgotājs, kas melo par pārdodamā produkta palīdzību smagu slimību ārstēšanā.
Vai pašvaldību budžeti tiešām sarūk?

Vai pašvaldību budžeti tiešām sarūk?

2020. gada 3. janvārī, 14:28
Pašvaldībām jārēķinās ar ierobežotiem līdzekļiem vai arī to ieņēmumi augs? Šī tēma raisīja domstarpības" Latvijas Radio 1" raidījuma "Krustpunktā" dalībnieku vidū. Saeimas opozīcijas deputāte Regīna Ločmele-Luņova ("Saskaņa") pārmeta, ka pašvaldībām samazināti līdzekļi, bet koalīcijas partiju pārstāvji iebilda, ka tā nav tiesa. "Re:Check" pārbaudīja politiķu teikto un secināja – pašvaldības saņems mazāk nekā iepriekš solīts likumā, taču absolūtos skaitļos visu pašvaldību ieņēmumi pieaugs.
Viltus ziņu bizness – vai Endziņš un Raspopovs turpina?

Viltus ziņu bizness – vai Endziņš un Raspopovs turpina?

2020. gada 3. janvārī, 14:18
Valsts policija (VP) izplatījusi brīdinājumu par kādu nepatiesu ziņu – stāstu par it kā Liepājā atrastu mirušu zīdaini un viņa meklēšanā izsludināto māti. Policija neplāno meklēt tās izplatītāju, jo kaitējums sabiedrībai neesot nodarīts. Taču internetā atstātās pēdas ved līdz Nikam Endziņam. Tam pašam Endziņam jeb Neidam, kurš pērn par līdzīgām darbībām vairākus mēnešus pavadīja apcietinājumā un pret kuru pašlaik norit tiesas process par huligānismu.
"Glābēji". Īpašumu pievākšana "Latvijas Hipotēkas" stilā

"Glābēji". Īpašumu pievākšana "Latvijas Hipotēkas" stilā

2019. gada 28. novembrī, 12:29
Izmisumā nonākuši cilvēki cerētā aizdevuma vietā zaudē īpašumus — tādi ir uzņēmuma "Latvijas Hipotēka" klientu stāsti. Viņi vērsušies gan policijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, tomēr neviena iestāde uzņēmējus neapturēja. Kā šī īpašumu pievākšana darbojās?
Cik lielas ir lielākās pensijas? Petravičas izteikumi neatbilst patiesībai

Cik lielas ir lielākās pensijas? Petravičas izteikumi neatbilst patiesībai

2019. gada 20. novembrī, 12:53
Oktobra beigās medijos izskanēja ziņa, ka valstī desmit lielāko pensiju saņēmēji ik mēnesi gūst no deviņiem līdz pat 19 tūkstošiem eiro. "Re:Check" secināja – tā nav taisnība. Ziņojot par valsts lielākajām pensijām, kļūdījās gan mediji, gan labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), kuru tie citēja. Turklāt diskusijā mazāk uzmanības saņēmis cits fakts – lai gan spēkā it kā ir obligāto iemaksu griesti, faktiski lielāko algu saņēmēji arī pašlaik var uzkrāt ļoti lielas nākotnes pensijas. Šādu iespēju viņiem Saeima sarūpēja pērn, atbalstot pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") priekšlikumu izmaiņām Solidaritātes nodokļa likumā. Labklājības ministrija (LM), kas iebilda jau toreiz, tagad rēķina, kāda ir tā ietekme un kā griestus tomēr atjaunot.
Vai jaunais budžets uzlabos dzīvi nabadzīgākajiem?

Vai jaunais budžets uzlabos dzīvi nabadzīgākajiem?

2019. gada 10. oktobrī, 17:19
Jaunajā budžetā 32 miljonus eiro plānots atvēlēt, lai celtu maksimālo neapliekamo minimumu līdz 300 eiro. Par to visaktīvāk iestājās Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas uzstāja, ka neapliekamajam minimumam vajadzētu sasniegt pat 500 eiro. JKP Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe skaidroja, ka tā ir partijas prioritāte, jo “ne tikai mēs, bet arī citi politiskie spēki ir solījuši strādāt virzienā, lai mazinātu nabadzību”. Šī budžeta kontekstā daudz runāts arī par citiem plāniem šī mērķa sasniegšanai. Kādi tie ir un vai tie tiešām būtiski mazinās nabadzību? "Re:Check" analīze rāda – drīzāk ne.
Piesakies "Swedbank" konkursam "Biznesa skices"!

Piesakies "Swedbank" konkursam "Biznesa skices"!

2019. gada 10. oktobrī, 15:47
Līdz 13. oktobrim turpinās pieteikšanās "Swedbank", "Junior Achievement Latvija" (JAL) un Projektu bankas rīkotajam biznesa plānošanas konkursam "Biznesa skices". Konkursā, kas tiek rīkots vidusskolēnu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu komandām no JAL dalībskolām, kopējais balvu fonds ir vairāk nekā 6000 eiro sava biznesa attīstīšanai.
Meņģelsone maldina par bezdarbnieka pabalstiem

Meņģelsone maldina par bezdarbnieka pabalstiem

2019. gada 3. oktobrī, 19:16
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalsta Labklājības ministrijas (LM) plānu samazināt bezdarbnieka pabalsta apmēru un izmaksas laiku. Organizācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone to aizstāvēja arī TV24 raidījumā "Preses klubs" 23. septembrī, nosaucot priekšlikumu par "ļoti loģisku un atbilstošu situācijai". Taču kādi ir Meņģelsones argumenti? "Re:Check" secināja – kļūdaini un neatbilstoši patiesībai.
Ar savu pasivitāti mēs atbalstām korupciju un nevienlīdzību

Ar savu pasivitāti mēs atbalstām korupciju un nevienlīdzību

2019. gada 26. septembrī, 13:07
Skatoties vēsturē, bērni un mazbērni mums noteikti jautās, kāpēc to pieļāvām, kāpēc neprotestējām. Manas paaudzes vecākiem to būtu grūti pārmest, jo viņi bija barikādēs un Baltijas ceļā. Bet mums pārmetīs.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.