Aizvērt
Vai administratīva teritorijas pārdale ietekmēs identitāti?

Vai administratīva teritorijas pārdale ietekmēs identitāti?

Par to, kā plānotā novadu reforma ietekmēs vietējo identitāti un kultūru, viedokļus izsaka Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novada deputāti. Bet Kuldīgas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa stāsta par līdzšinējo sadarbību.
2021. gada 29. janvārī, 07:25
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Kultūru dialogs Latvijā. Vai tāds veidojas?

Kultūru dialogs Latvijā. Vai tāds veidojas?

2020. gada 12. novembrī, 14:02
Kā Latvijā, īpaši Kurzemē, saprotamies ar mazākumtautībām? Cik daudz vēlamies tās integrēt vai asimilēt? Un cik droši par savas identitātes saglabāšanu ir mazākumtautību pārstāvji Latvijā? Tie ir jautājumi, uz kuriem meklējam atbildes.
Ticamas ziņas: ar kritisku un kompleksu pieeju

Ticamas ziņas: ar kritisku un kompleksu pieeju

2020. gada 26. oktobrī, 15:15
Valsts drošība aizvien vairāk tiek saistīta ar informācijas ticamību un medijpratību, kas ļauj pazīt viltus ziņas un dezinformāciju. Īpaši to saasinājusi Covid-19 pandēmija. Sociālajos tīklos burtiski bango spekulācijas par to, ka nekāda vīrusa nav, rit aģitācija pret masku nēsāšanu un sanitāro normu ievērošanu. Diemžēl ir tāda iedzīvotāju daļa, kas to pieņem par baltu patiesību, pat nepievēršot uzmanību ziņu ticamībai un to avotiem. Viena no pēdējām baumām vēsta, ka Kuldīgā Covid-19 uzliesmojums radīts mākslīgi, lai saņemtu finansiālu Eiropas atbalstu. Ko var darīt valsts un ko mēs paši, lai ticību viltus ziņām mazinātu?
Zemessardze un Jaunsardze. Vai ejam pareizajā virzienā?

Zemessardze un Jaunsardze. Vai ejam pareizajā virzienā?

2020. gada 6. oktobrī, 00:20
Kopš 2014. gadā Krievija pretlikumīgi okupēja Ukrainas apgabalu Krimu, Latvijā aizvien vairāk piesaukts Zemessardzes vārds, jo tieši šis formējums pirmais sastapsies ar naidnieku, ja tāds iebruks Latvijā. Valsts aizsardzībai tiek piešķirts aizvien vairāk naudas, aktīvāk strādā rekrutētāji, ik pa brīdim dzirdam par jaunas militārās tehnikas iegādi. Vai nauda tiek tērēta pareizajiem mērķiem?
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" – pētījums par to, kā Latvijā attīstās Zemessardze un Jaunsardze

Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" – pētījums par to, kā Latvijā attīstās Zemessardze un Jaunsardze

2020. gada 1. oktobrī, 11:03
.
 Visu nosaka reaģēšanas ātrums

Visu nosaka reaģēšanas ātrums

2020. gada 18. septembrī, 00:02
2018. gadā Talsu novada Valdgales pagastā meža ugunsgrēks, kas izcēlās valsts nozīmes dabas liegumam Stiklu purvs tuvumā esošajā kūdras purvā, bet pēcāk pārmetās uz mežu, ir pēdējo gadu postošākā ugunsnelaime. Provizoriski aprēķināts: zaudējumi naudas izteiksmē ir vismaz 3,5 miljoni eiro. Izdegusi septītā daļa no Stiklu dabas lieguma jeb 1355 hektāri. Kas divos gados mežu ugunsdrošībā mainījies? Vai viss jau sakārtots?
Ugunsdrošība mežā

Ugunsdrošība mežā

2020. gada 14. septembrī, 14:26
Šoreiz projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" – pētījums: kāpēc tik bieži notiek mežu ugunsgrēki. Kas tiek darīts, lai to būtu mazāk un tie nenestu tādu postu kā pirms diviem gadiem Stiklu kūdras purvā? #SIFMAF2020
Degradētie pliķi pilsētu sejā

Degradētie pliķi pilsētu sejā

2020. gada 4. septembrī, 00:49
Kokapstrādes kombināta "Vulkāns" teritorija, Kuldīgas slimnīcas vecā ēka, bijušās dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcas kādreiz lepnais kultūras nams Priedainē, naftas produktu uzglabāšanas vieta Skrundā blakus dzelzceļa sliedēm. Šīs vietas pilsētas vaibstus nebūt neizskaistina.
Degradētie pliķi pilsētu sejā

Degradētie pliķi pilsētu sejā

2020. gada 31. augustā, 10:36
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" pētījums: kas notiek tā sauktajās degradētajās, pamestajās teritorijās un ēkās. Vai ir cerība tās sakārtot?
Kā dzīvot un strādāt dabas liegumā

Kā dzīvot un strādāt dabas liegumā

2020. gada 17. augustā, 12:11
Mežkopis Kārlis Blūms jau ilgus gadus dzīvo Kuldīgas novada Rumbas pagasta Maņģenes mežos – dabas liegumā. Darba gaitās iepazinis vēl citas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas ne tikai mūspusē, bet arī visā Kurzemē un citos Latvijas vēsturiskajos novados. Viņam ir savi ieskati par likumu normām, dabas sargāšanas būtību, sabiedrības izglītotību un attieksmi šajā jomā.
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts"  šoreiz par aizsargājamajām dabas teritorijām.

Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" šoreiz par aizsargājamajām dabas teritorijām.

2020. gada 10. augustā, 16:19
Kā dzīvot dabas liegumā? Divās frontes pusēs – sargātāji un tie, kuri vēlas saimniecisko darbību. Mežkopja Kārļa Blūma pārdomas.
Ko ārkārtējā situācija ņēma un deva

Ko ārkārtējā situācija ņēma un deva

2020. gada 25. jūlijā, 09:54
Iepriekš savas atziņas par pandēmijas ieviestajām pārmaiņām pauda uzņēmēji. Šoreiz to jautājām kultūras un garīgās sfēras pārstāvjiem.
Mūzikā klātiene ir būtiskākā

Mūzikā klātiene ir būtiskākā

2020. gada 20. jūlijā, 07:51
Aprīlī Kuldīgā bija jāsākas 11. Starptautiskajam Kārļa Davidova čellistu konkursam, un tā organizēšanā jau bija daudz ieguldīts. Tradīcijas iedibinātāja, E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagoģe STELLA PAVLOVIČA atzīst, ka zaudējumi ir ne tikai nozīmīgā konkursa pārcelšanas, bet arī skolas attālināto mācību dēļ.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.