Aizvērt

Cīņā pret maliķiem spēkus apvieno

2020. gada 31. augustā, 11:18
Raksta autors: Alberts Dinters
Cīņā pret maliķiem spēkus apvieno
Skrundas pašvaldības policijas laiva pirmo reizi tiek nolaista Ventā.
Foto: Alberts Dinters
Neilgi pēc jaunās tehnikas saņemšanas pie Skrundas pašvaldības likumsargiem viesojās Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, kuri iegādāto novērtēja atzinīgi, parādīja piemērotākās vietas laivas ielaišanai Ventā un izcelšanai, kopā apskatīja arī Šķērveli, Lētižu, Koju – upes, kurām rudenī, kad sākas lašveidīgo nārsts, jāpievērš pastiprināta uzmanība.
Jau ziņojām, ka Skrundas pašvaldības policija ar Zivju fonda atbalstu tikusi pie vērā ņemama tehniskā papildinājuma – laivas ar iekšdedzes motoru, piekabes, kvadracikla, drona un citas tehnikas ūdenstilpju uzraudzībai.

„Līdz šim varējām strādāt tikai krastā – pārbaudīt, vai makšķerniekiem līdzi ir dokumenti,” saka policijas vecākais inspektors Andis Doniņš. „Nu jau mums ir tāda tehnika, ka varēsim redzēt to, kas notiek upēs, piebraukt tajās vietās, kur ar auto nevar piekļūt. Arī drons dos nenovērtējamu atbalstu, jo varēsim pārbaudīt plašas teritorijas, tur neiebraucot. Tas ietaupīs laiku.”

A.Doniņš atzīst, ka iepriekš ūdens resursi kontrolēti lielākoties pilsētas robežās, kad no iedzīvotājiem saņemti signāli par iespējamām nelikumībām. Nu darbības lauks ievērojami paplašināts. Vēl tiks nokārtotas laivas vadīšanas tiesības, arī dronu lidināt jāiemācās. Sākoties lašveidīgo nārstam, darbs būs jāplāno citādi un būs dienas, kad viņš un kolēģis Aleksandrs Demčenko pilsētā neatradīsies. Bet iedzīvotājiem par kārtību uztraukties nevajagot, jo par pārkāpumiem var ziņot arī Valsts policijai, kam ir tiesības braukt uz jebkuriem izsaukumiem. Zināšanas administratīvo pārkāpumu protokolu rakstīšanā palīdz papildināt gan pašu iegādātā literatūra, gan VVD inspektori, ar kuriem jau izveidojusies lieliska sadarbība.

 „Lasis un taimiņš ir ļoti iecienīta zivs,” saka Liepājas reģionālās vides pārvaldes galvenais inspektors Jānis Sprugevics. „Taimiņiem patīk nārstot mazajās, lašiem – lielajās upēs. Lai visas vietas kontrolētu pilnvērtīgi, ir svarīgi, ka iesaistās arī pašvaldība un ka kopīgiem spēkiem tas notiek regulāri, nevis reizi nedēļā.”

Skrundas novadā pārkāpēji tiek noķerti katru sezonu. Dažus gadus maluzvejnieku aktivitāte ir lielāka, citugad mazāka. Ļoti svarīgi ir cītīgi uzmanīt Šķērveli, Lētižu un Koju, jo tās iekļautas lašupju sarakstos. Tieši tamdēļ VVD inspektori kopā ar pašvaldības policistiem un novada vadību apskatīja pārbaudāmās vietas, lai visiem skaidrs, cik tās ir plašas.


Liepājas reģionālās vides pārvaldes galvenais inspektors Jānis Sprugevics atzinīgi novērtē Skrundas pašvaldības policijai iegādāto tehniku, tostarp novērošanas iekārtas.

 
Valsts vides dienesta inspektors Viesturs Cimermanis un pašvaldības policisti Andis Doniņš un Aleksandrs Demčenko apspriež uzraugāmās teritorijas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.