1. CFLA izsludina projektu atlasi par ES fondu atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos. Kopumā šim mērķim pieejamais KF finansējums ir 32,5 miljoni eiro.
Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek no 13. decembra līdz 13. martam. Projektu iesniedzēji var būt komersanti, kuru pamatdarbības nozare ir apstrādes rūpniecība.
Vienam projektam maksimāli pieļaujamais attiecināmo izmaksu kopējais apmērs ir 2 miljoni eiro un maksimālais publiskā finansējuma apmērs ir 600 000 eiro. Noteikts arī minimālais publiskā finansējuma apmērs vienam projekta iesniegumam, un tas ir 50 000 eiro. KF atbalsta intensitāte no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām ir līdz 30 % no kopējām attiecināmajām izmaksām.
Programmā kopumā paredzētais attiecināmais finansējums ir 38 300 036 eiro, tai skaitā KF finansējums - 32 555 030 eiro un privātais finansējums – vismaz 5 745 006 eiro. Līdz 2018. gada 31. decembrim pieejamais KF finansējums ir 30 539 874 eiro.
Šīs ES fondu programmas mērķis ir veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem apstrādes rūpniecības nozarē.
Atbalsts tiks piešķirts ēku energoefektivitāti paaugstinošu pārbūves darbu veikšanai, energoefektivitātes paaugstināšanai esošajās ražošanas iekārtās, kā arī esošo ražošanas iekārtu aizstāšanai ar energoefektīvākām. Tāpat paredzēts, ka finansējumu var ieguldīt ēku inženiersistēmu atjaunošanā, pārbūvē vai izveidē un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.
Detalizēti projektu īstenošanas nosacījumi pieejami Ministru kabineta 06.09.2016. noteikumos Nr. 590.
KF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē" ietvaros.
Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapa un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”.
Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā: https://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases .
Informāciju sagatavoja: Daiga Reihmane,, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, sabiedrisko attiecību vadītāja
tālr. 26820413, 26553175, daiga.reihmane@cfla.gov.lv
www.cfla.gov.lv
2. LIAA uzsāk projektu pieņemšanu 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā
2016.gada. 1.decembrī sākas projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 14 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā. Plānots, ka septembrī darbu uzsākušie inkubatori veicinās auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.
„Uzņēmējdarbības vides uzlabošana ir viens no valsts ekonomiskās izaugsmes sekmēšanas posmiem. Lai atbalstītu komersantus tieši uzņēmējdarbības uzsākšanas fāzē, biznesa inkubatoru programmas ietvaros radīta augsti kvalitatīva, visos Latvijas reģionos vienlīdzīga, inkubācijas vide. Šī atbalsta programma ir efektīvs veids uzņēmējdarbības uzsākšanas aktivizācijai, īpaši reģionos. Biznesā parasti visgrūtākais ir sākums, kad ne reti pietrūkst zināšanu, pieredzes un finanšu. Biznesa inkubatoru atbalsts ļaus jaunajiem uzņēmumiem ātri un sekmīgi iziet cauri šim starta posmam, lai tālāk jau paši spētu veiksmīgi attīstīties, augt un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai,” norāda ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.
Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un pilnveidei nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.
Jaunajā inkubatoru programmā ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Katrā biznesa inkubatorā ir izveidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā var strādāt, tikties ar klientiem un veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.
Inkubatorā uzņēmumi var saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu.
Projektus var pieteikt LIAA mājas lapā, kādā no 15 biznesa inkubatoriem (pilns inkubatoru kontaktu saraksts), kā arī, sūtot pa pastu uz LIAA centrālo biroju Rīgā, Pērses ielā 2. Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.
Papildinformācija: Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Tālrunis: +371 67039422, Fakss: +371 67039401, E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv
3. Lauku atbalsta dienests izsludinājis vairākus pasākumus, kas saistīti ar mežu apsaimniekošanu:
Līdz 16.01.2017. notiek pieteikšanās pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" 8.1 apakšpasākumā "Meža ieaudzēšana"
Līdz 16.01.2017. notiek pieteikšanās pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" 8.4.apakšpasākumā "Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana".
Līdz 16.01.2017. notiek pieteikšanās pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" 8.5.apakšpasākumā "Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai".
4. Biedrība „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 2.kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē: 19.2.1. „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.
Projektu iesniegumu pieņemšana notiks: no 2017.gada 1.februāra līdz 2017.gada 1.martam
Sludinājuma kopsumma: 571 668,04 EUR
Projektu darbības teritorija: Dundagas novads, Ventspils novads un Talsu novada Īves, Lubes un Valdgales pagasti. Projektiem, kuros plāno iegādāties mobilo tehniku vai veikt apmācības darbinieku produktivitātes kāpināšanā, ir iespējama plašāka darbības teritorija.
Rīcība ELFLA1: Uzņēmējdarbības uzsākšana un attīstības veicināšana
Mērķis: Veicināt sīko, mazo un vidējo uzņēmējdarbību laukos
Apbalsta apmērs 571 668,04 EUR
Atbilstošā MK Noteikumu Nr.590 5.punktā minētā darbība
Jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;
Lauksaimniecības produktu pārstrādei, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;
Tādas vides radīšanai vai labiekārtošanai, kurā tiek realizēta vietējā produkcija, un jaunu realizācijas veidu ieviešanai;
Darbinieku produktivitātes kāpināšanai
Rīcības apraksts: Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt jaunu uzņēmumu veidošanos un esošo darbības uzlabošanu un paplašināšanu nelauksaimnieciskās darbības jomās. Atbalsts esošiem mājražotājiem un jauniem darbības uzsākšanai. Ieguldījumu atbalsts paredzēts būvniecībā, iekārtu un aprīkojuma iegādē, ar sabiedriskām attiecībām saistītām izmaksām un personāla kvalifikācijas paaugstināšanā. Vietējās lauksaimniecības produkcijas realizācijas vietu izveide iespējama arī republikas nozīmes pilsētās, izņemot Rīgu.
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 50 000 EUR,
100 000 EUR - infrastruktūras projektiem, ja ieguldījumi būvniecībā ir vismaz 70% no projekta attiecināmo izmaksu summas
Maksimālā atbalsta intensitāte: 70%; 80% - kopprojektiem
Projektu vērtēšanas kritēriji pieejami biedrības mājas lapā: https://www.ziemelkurzeme.lv/projects/rural-development/Kriteriji/
Ar Ziemeļkurzemes partnerības SVVA stratēģiju 2015.-2020.gadam var iepazīties un iesniegt projekta iesniegumus papīra dokumenta formā biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” birojā Dundagā Pils iela 14 (Dundagas pils otrā stāvā, pils administrācijas telpās) vai Ventspilī Skolas iela 4 (Ventspils novada pašvaldības Attīstības nodaļā).
Elektroniski SVVA stratēģija pieejama biedrības mājas lapā: www.ziemelkurzeme.lv, Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājas lapā: www.lad.gov.lv.
Kontaktperosnas:
Koordinatore Gunta Abaja – tel. 29172814, zba@dundaga.lv,
Konsultante Evita Roģe – tel.29295234, evita.roge@ventspilsnd.lv
Projekta iesniegumus var iesniegt arī elektroniski LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā EPS, kā arī elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā. Projekta iesniegums nosūtāms uz e-pastu: lad@lad.gov.lv.
5. Biedrība „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu nepārtrauktās pieņemšanas 3.kārtu Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) Latvijas Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 43.02. „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” aktivitātēs: 43.02.1. „Pievienotās vērtības veidošana un inovācijas veicināšana visos zvejas akvakultūras produktu piegādes posmos” un 43.02.2. „Darbību dažādošana zivsaimniecības nozarē un citās jūras ekonomikas nozarēs”.
Projektu iesniegumu pieņemšana notiks: no 2017.gada 1.februāra līdz 2018.gada 31.decembrim
Sludinājuma kopsumma: 385 897,93 EUR
Projektu darbības teritorija: Dundagas novada Kolkas pagasts, Ventspils novada Jūrkalnes, Tārgales, Užavas, Vārves pagasti un Ventspils pilsēta.
Rīcība EJZF1: Piekrastes uzņēmējdarbības atbalsts, darbības uzsākšana, dažādošana un sezonalitātes mazināšana
Mērķis: Veicināt piekrastes uzņēmumu attīstību un paaugstināt to konkurētspēju
Apbalsta apmērs 385 897,93 EUR
Atbilstošā MK Noteikumu Nr.605 6.punktā minētā darbība:
Pievienotās vērtības veidošanai un inovācijas veicināšanai visos zvejas un akvakultūras produktu piegādes ķēdes posmos;
Darbību dažādošanai zivsaimniecības nozarē un citās jūras ekonomikas nozarēs.
Rīcības apraksts: Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt VRG teritorijas piekrastes pagastos strādājošos uzņēmumus, sniedzot atbalstu esošās saimnieciskās darbības uzlabošanai – tai skaitā ražošanas procesa uzlabošanai, tirdzniecības veicināšanai, kā arī jaunu zvejnieku un zivju produkcijas ražotāju darbības uzsākšanai. Piemēram: atbalstu var saņemt zvejas inventāra uzglabāšanas un/vai tā remonta telpu nodrošināšanai, zivju atvēsināšanai un uzglabāšanai, pirmapstrādes izveidošanai, specializētā transporta iegādei.
Atbalsts paredzēts arī saimnieciskās darbības dažādošanai jūras ekonomikas nozarēs (jūras transports, zivju produkcijas tirdzniecība, piekrastes tūrisms un citas ar jūru un piekrasti saistītas darbības), it sevišķi zvejniecības un tūrisma nozares sezonalitātes ietekmes mazināšanai. Papildus atbalsts projektiem, kas paredz inovatīvu produktu vai pakalpojumu radīšanu.
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 50 000 EUR,
100 000 EUR - infrastruktūras projektiem, ja ieguldījumi būvniecībā ir vismaz 70% no projekta attiecināmo izmaksu summas
Maksimālā atbalsta intensitāte 50%
30% - lielam uzņēmumam, zvejas kuģa dzinēja maiņai
70% - Inovatīvam projektam
80% - Kopprojektam un ar piekrastes zveju saistītam projektam
Projektu vērtēšanas kritēriji pieejami biedrības mājas lapā: https://www.ziemelkurzeme.lv/projects/fisheries/ZKriteriji
Ar Ziemeļkurzemes partnerības SVVA stratēģiju 2015.-2020.gadam var iepazīties un iesniegt projekta iesniegumus papīra dokumenta formā biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” birojā Dundagā Pils iela 14 (Dundagas pils otrā stāvā, pils administrācijas telpās) vai Ventspilī Skolas iela 4 (Ventspils novada pašvaldības Attīstības nodaļā).
Elektroniski SVVA stratēģija pieejama biedrības mājas lapā: www.ziemelkurzeme.lv, Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājas lapā: www.lad.gov.lv.
Kontaktperosnas:
Koordinatore Gunta Abaja – tel. 29172814, zba@dundaga.lv,
Konsultante Evita Roģe – tel.29295234, evita.roge@ventspilsnd.lv
Projekta iesniegumus var iesniegt arī elektroniski LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, kā arī elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā. Projekta iesniegums nosūtāms uz e-pastu: lad@lad.gov.lv.
Projektu konkursi, semināri, kas attiecas ne tikai uz uzņēmējdarbību:
1. Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija izsludina šādus projektu konkursus finansējuma saņemšanai 2017.gadā vadlīnijā “Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība un saglabāšana”:
1.1. Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) dabas aizsardzības plānu ieviešana (aktivitātē kopējais pieejamais finansējums EUR 287 000);
1.2. Īpaši aizsargājamo sugu un biotopu aizsardzības plānu ieviešana (aktivitātē kopējais pieejamais finansējums EUR 41 000);
Projektu konkursu mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kuru ietvaros tiek veicināta dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība.
Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš: 2017. gada 27. janvāris.
Projekta iesniegums, noformēts atbilstoši konkursa nolikuma prasībām, ir jāiesniedz LVAF administrācijā (Rīgā, Eksporta ielā 5, LV–1010) personīgi darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00, vai sūtot ierakstītā vēstulē pa pastu, vai elektroniskā dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
Projektu konkursu nolikumi un to pielikumi elektroniski ir pieejami LVAF administrācijas mājas lapas www.lvafa.gov.lv sadaļā – „Projektu konkursi, Projektu konkursu nolikumi”.
Sīkāka informācija par konkursiem: tālr. 67503322; e-pasts: lvafa@lvafa.gov.lv
2. Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija izsludina šādus projektu konkursus finansējuma saņemšanai 2017.gadā vadlīnijā “Multisektoriālie projekti”:
2.1. Datu ieguve, apstrāde un analīze vides politikas ieviešanai (aktivitātē kopējais pieejamais finansējums EUR 150 000);
2.2. Vides iestāžu un NVO sadarbības projekti kvalitatīva vides stāvokļa nodrošināšanai (aktivitātē kopējais pieejamais finansējums EUR 180 000).
Projektu konkursu mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kuru ietvaros realizēti prioritāri datu ieguves un analīzes pasākumi vides politikas ieviešanai, vai sadarbībā ar NVO realizēti projekti vides problēmu risināšanai un vides stāvokļa uzlabošanai.
Projektu iesniegšana norisināsies 2 etapos, un projektu koncepciju iesniegšanas termiņš: 2017. gada 03. februāris.
Projekta iesniegums, noformēts atbilstoši konkursa nolikuma prasībām, ir jāiesniedz LVAF administrācijā (Rīgā, Eksporta ielā 5, LV–1010) personīgi darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00, vai sūtot ierakstītā vēstulē pa pastu, vai elektroniskā dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
Projektu konkursu nolikumi un to pielikumi elektroniski ir pieejami LVAF administrācijas mājas lapas www.lvafa.gov.lv sadaļā – „Projektu konkursi, Projektu konkursu nolikumi”.
Sīkāka informācija par konkursiem: tālr. 67503322; e-pasts: lvafa@lvafa.gov.lv
3. EK aicina iesniegt pieteikumus politikas inovāciju projektiem izglītībā
Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi uzaicinājumu iesniegt projektu pieteikumus Erasmus+ 3.pamatdarbības „Atbalsts politikas reformām: politikas inovāciju iniciatīvas” ietvaros – uz nākotni vērstiem Eiropas sadarbības projektiem izglītības un mācību jomā.
Sadarbības projekti ar nākotnes perspektīvu (Forward-Looking Cooperation Projects jeb FLCP) ir transnacionālie sadarbības projekti, kuri izveidoti, lai noteiktu, pārbaudītu, izstrādātu vai novērtētu novatoriskas politikas pieejas, kurām ir potenciāls kļūt par noteicošām un kas sniedz ieguldījumu izglītības un apmācības sistēmās.
Ar šiem projektiem ir jānodrošina padziļinātas zināšanas par mērķgrupu(-ām), mācīšanas vai apmācības situācijām un efektīvām metodēm un rīkiem, ar kuru palīdzību var attīstīt politiku, kā arī secinājumus, kas ir būtiski politikas veidotājiem izglītības un apmācības jomā visos līmeņos.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 14. marts (12:00 pēc Briseles laika). Detalizēta informācija un dokumentācija pieejama EK Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūras (EACEA) mājas lapā.
EK un EK izpildaģentūra EACEA organizē Informācijas dienu projektu pieteikumu sagatavošanai, kas notiks 2017. gada 27. janvārī, Briselē. Detalizētāka informācija un reģistrēšanās.
4. Valsts Kultūrkapitāla Fonds (VKKF) ir izsludinājis VKKF mērķprogrammas 2017:
Muzeju nozares attīstības programma
Mērķis - sekmēt muzeju nozares attīstību, lai veicinātu nozares konkurētspēju, paplašinot Nacionālā muzeja krājuma bagātināšanas, izpētes un izmantošanas iespējas atbilstoši mūsdienu sabiedrības vajadzībām.
Saskaņā ar vienošanos starp VKKF un Kultūras ministriju, šajā programmā nevar iesniegt projektus Kultūras ministrijas padotībā esošie muzeji (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs; Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs; Rundāles pils muzejs; Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs; Memoriālo muzeju apvienība; Latvijas Nacionālais vēstures muzejs; Rakstniecības un mūzikas muzejs; Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts).
Programmas finansējums - 200 000 EUR
Kontaktinformācija:
kuratore Vita Vilka, tālrunis: 67503896; 67503177
e-pasts: vita@kkf.lv
Līdz 2017. gada 27. janvārim pulksten 12.00 (vai sūtot pa pastu - līdz 2017. gada 23. janvārim (pasta zīmogs)) VKKF pieņem pieteikumus šā gada 1. kultūras projektu konkursā Literatūras, Mūzikas un dejas mākslas, Teātra mākslas, Filmu mākslas, Vizuālās mākslas, Kultūras mantojuma, Tradicionālās kultūras, Dizaina un arhitektūras un Starpdisciplināru projektu nozarēs. Aicinām projektu pieteicējus uzmanīgi iepazīties ar nolikuma prasībām un sagatavot pieteikumus konkursam atbilstoši tām! (Publicēts 02.01.2017.)
Līdz 2017. gada 27. janvārim pulksten 12.00 (vai sūtot pa pastu - līdz 2017. gada 23. janvārim (pasta zīmogs)) VKKF pieņem pieteikumus mērķprogrammu konkursos - "Viesizrādes Latvijā", "Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos" un "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana". (Publicēts 02.01.2017.)
Līdz 2017. gada 27. janvārim pulksten 12.00 (vai sūtot pa pastu - līdz 2017. gada 23. janvārim (pasta zīmogs)) VKKF pieņem pieteikumus mērķprogrammas "Latvijai - 100" . konkursā. Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un VKKF organizē semināru par mērķprogrammu „Latvijai - 100”. Seminārs norisināsies 2017. gada 5. janvārī pulksten 11.00 Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Seminārā VKKF pārstāvji informēs un atbildēs uz jautājumiem par projektu noformēšanu un iesniegšanas kārtību, savukārt Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvji pastāstīs par mērķprogrammas mērķi un uzdevumiem. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikt dalību seminārā līdz 4.janvāra plkst.11.00, reģistrācija semināram šeit: https://mlgn.to/39cd
5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko interaktīvu semināru par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju 2050. gadam.
Seminārs norisināsies 2017. gada 6. janvārī Kuldīgā, RPIVA Kuldīgas filiālē Kalna ielā 19 (21. auditorijā).
Seminārā aicināti piedalīties pārstāvji no pašvaldībām, komersantiem, augstākās izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām u.tml. Seminārā tiks sniegta vispusīga informācija par klimata pārmaiņām pasaulē un Latvijā, kā arī par oglekļa mazietilpīgu attīstību. Seminārā plānotas diskusijas par potenciālajiem Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģijā 2050.gadam iekļaujamajiem rīcības virzieniem, to ietvaros līdz 2050. gadam sasniedzamajiem rezultātiem:
enerģētika, t.sk., energoresursi un energoefektivitāte;
zemes apsaimniekošana, t.sk., lauksaimniecība un mežsaimniecība;
transports;
patēriņš;
pētniecība un inovācijas.
Papildus, semināru dalībniekiem tiks sniegta arī aktuālākā informācija par dažādu finanšu instrumentu ietvaros pieejamo finansējumu uz oglekļa mazietilpīgu attīstību vērstu pasākumu īstenošanai.
Oglekļa mazietilpīga attīstība nozīmē pakāpenisku pāreju uz oglekļa mazietilpīgu ekonomiku – ekonomiku, kas rada minimālas siltumnīcefekta gāzu (SEG), sevišķi oglekļa dioksīda (CO2), emisijas. Pārdomāti īstenotai oglekļa mazietilpīgai attīstībai var būt ne vien pozitīva ietekme uz klimatu un vidi, bet arī uz ekonomiku un sociālo sfēru.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar VARAM projekta koordinatori Elīnu Reihmani e-pastā: elina.reihmane@varam.gov.lv
Informāciju apkopoja:
Baiba Kūma
Kurzemes plānošanas reģiona
Uzņēmējdarbības atbalsta centrs
Tel. 63807276
Lūdzu autorizējies, lai komentētu.