Aizvērt

Jaunas iespējas industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā

2019. gada 16. maijā, 15:48
Raksta autors: Kurzemes plānošanas reģions
Jaunas iespējas industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā
Šovasar un turpmāk ceļotājus ar aizraujošākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā un Igaunijā iepazīstinās jauns tūrisma maršruts un ceļvedis „Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā”. To kopā ar partneriem izveidojis Kurzemes plānošanas reģions tā īstenotajā projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”, kurā radīts ne tikai ceļvedis un daudz videostāstu, bet bagātināts un padarīts pieejamāks arī pats Latvijas un Igaunijas industriālais mantojums, no radot deviņus jaunus tūrisma objektus un 16 objektos veicot dažādus uzlabojumus, padarot tos par vēl atraktīvākiem tūrisma galamērķiem.
“Industriālais mantojums, piemēram, ūdenstorņi, bākas, dzirnavas, Latvijā un arī Eiropā kļūst par arvien pievilcīgāku tūrisma mērķi. To apliecina arī mūsu rīkotie nedēļas nogaļu pasākumi pērnā gada septembrī un oktobrī, kadpiecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklēja vairāk nekā 13 tūkstoši viesu. Tāpēc priecājos, ka, īstenojot šo projektu, ne tikai esam radījuši ceļvedi un maršrutu mūsu industriālā mantojuma iepazīšanai, kā arī sadarbības tīklu starp objektu saimniekiem un tūrisma attīstības plānotājiem, bet arī atjaunojuši vai pilnveidojuši pašus objektus, tādējādi saglabājot šo vēsturisko bagātību,” stāsta Jana Kalve, Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja.

Tūrisma maršrutā iekļautos industriālā mantojuma objektus labāk ļaus iepazīt arī projekta ietvaros sagatavotie videostāsti par industriālo mantojumu, kā arī bākām, dzirnavām, dzelzceļa mantojumu, rūpnīcām un ūdenstorņiem Latvijā un Igaunijā.

Kopumā ar ES fondu atbalstu projektā Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai sakārtoti 25 industriālā mantojuma objekti: papildus būvniecības un rekonstrukcijas darbiem vairākos objektos ir uzstādītas norādes apmeklētāju orientēšanās ērtībai (piemēram, Aizputes ūdenstornis, Baložu kūdras bānītis), uzlabota  droša apmeklētāju pārvietošanās, uzstādīti informācijas stendi, ieviestas jaunas, izglītojošas programmas un astoņi objekti (kā piemēram Ovīšu bāka, Bīriņu ūdenstornis, Kuldīgas industriālā mantojuma tornis) var lepoties ar jauniem hands – on elementiem apmeklētāju iesaistei. Tāpat daudzos objektos uzstādītas jaunas interaktīvas ekspozīcijas un interaktīvi stendi (piemēram, Jaunpils dzirnavās),izveidoti divdimensiju kvadrātkodi (QR codes), uzstādīta jauna aparatūra un datortehnika mūsdienīgākai ekspozīcijai, kā arī skaitā darināti jauni tērpi un uniformas (piemēram, Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklim), tapušas jaunas objektu mājas lapas un izveidoti atraktīvi videostāsti (piemēram, Rideļu dzirnavas, Gulbenes–Alūksnes bānītis). Būtisks sasniegums dzelzceļa objektiem ir divu pasažieru vagonu restaurācija (Baložu kūdras bānītim un Haapsalu muzejdzelzceļam) un divu jaunu drezīnu iegāde apmeklētāju izklaidei – Gulbenes depo un Tootsi kūdras muzejam. Tāpat ir veikti seno mašīnu atjaunošanas darbi Limbažu tīnē, Ķoņu un Rideļu dzirnavās.

Tūrisma ceļvedis Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā pieejams projekta mājaslapā, kā arī tūrisma informācijas centros Latvijā un Igaunijā.


Papildu informācija par projektu pieejama:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.