Aizvērt

Izvēlies savu nākotni: Eiropas Parlaments ar videoklipu aicina piedalīties vēlēšanās

2019. gada 2. maijā, 11:47
Raksta autors: Signe Znotiņa-Znota
Izvēlies savu nākotni: Eiropas Parlaments ar videoklipu aicina piedalīties vēlēšanās
Mēnesi pirms 23.–26. maija Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments (EP) nāk klajā ar videoklipu „Izvēlies savu nākotni”, lai mudinātu cilvēkus piedalīties vēlēšanās.
Īsfilma ir aicinājums piedalīties gaidāmajās Eiropas vēlēšanās un paturēt prātā nākamās paaudzes, kuru dzīvi ietekmēs šo vēlēšanu iznākums. Godalgotā autora Frederika Planšona režisētais klips attēlo bērna piedzimšanu.

Klipu ierunājusi 11 gadus veca meitene, kura aicina vēlētājus rīkoties atbildīgi: „Katrs no mums var dot savu pienesumu, bet kopā mēs varam panākt īstas pārmaiņas. Izvēlies Eiropu, kādā gribi redzēt mani uzaugam.” Eiropas vēlēšanas notiks visās ES dalībvalstīs no 23. līdz 26. maijam (Latvijā – 25. maijā), un tās ietekmēs ES attīstību nākamajos gados.

Klipā uzsvērto kopības sajūtu apstiprina arī aprīlī veiktās aptaujas rezultāti. 80% Eiropas pilsoņu uzskata, ka ir vairāk lietu, kas eiropiešus vieno, nevis šķir. Brexit sarunas kļuvušas par apliecinājumu izstāšanās radītajai neskaidrībai. Vaicāti par pirmo, kas nāk prātā, domājot par ES, vairums eiropiešu (55%) minēja cerību vai paļāvību. Trešdaļa aptaujāto kā pirmās minējuši šaubas.

Debates par Brexit arī apliecinājušas, cik ciešas gadu gaitā kļuvušas savstarpējās saites, kas vieno ES valstis, un cik ievērojamus ieguvumus sniedz dalība ES. Saskaņā ar jaunāko (2019. gada februāra) Eirobarometra aptauju vairāk nekā divas trešdaļas eiropiešu (68%) uzskata, ka viņu valsts ir ieguvusi no dalības ES, un 61% ir pārliecināts, ka ES ir laba lieta.

Trešo valstu spiediena dēļ ES valstīm jāturas kopā, lai saglabātu savu ietekmi pasaulē. Saskaņā ar Eirobarometra aptaujas rezultātiem iedzīvotājiem visvairāk rūp ekonomiskais stāvoklis, nodarbinātības izredzes, migrācija, klimata pārmaiņas un cīņa ar terorismu – tas liecina par nepieciešamību pēc vairāk sadarbības.

Eiropas nākotne ir to cilvēku rokās, kuri no 23. līdz 26. maijam piedalīsies Eiropas vēlēšanās. Kaut gan februāra beigās vairāk nekā trešdaļa ES pilsoņu (35%) bija pārliecināti par savu dalību, vēl trešdaļa (32%) vēl nebija pieņēmuši lēmumu balsot. Neskatoties uz to, ka jauniešu noskaņojums par ES ir vispozitīvākais, tikai 21% jauniešu pauda pārliecību par dalību vēlēšanās, bet 34% vēl jāizlemj par savu dalību.PAPILDU INFORMĀCIJA

Klips Izvēlies savu nākotni
Paziņojums presei par Eirobarometra pavasara aptauju

https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20190417IPR41755


Jautājumi un atbildes par klipu Izvēlies savu nākotni

https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20190417IPR42194


Informatīvi materiāli par vēlēšanām

https://www.europarl.europa.eu/news/lv/press-room/elections-press-kit
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.