Aizvērt

Pussolītis pretī balvām

2021. gada 1. februārī, 20:36
Raksta autors: Linda Kilevica
Pussolītis pretī balvām
"Liepaja Music Orchestra" sadarbība ar Ralfu Eilandu ir regulāra, tā balstoties labā saderībā. Jaunākais kopdarbs ir "Zelta mikrofonam" nominētā dziesma "Soulfulman".
Foto: No "Liepaja Music Orchestra" Facebook konta
Mūzikas ierakstu gada balva "Zelta mikrofons" šogad tiks pasniegta jau 25. reizi. 16. februārī Dailes teātrī to saņems aizvadītā gada spožāko Latvijas mūzikas ierakstu autori. Nominantu sarakstu lasot, redzams, ka kurzemniekiem ir iemesls priecāties, jo mūspuses mākslinieki lielajā konkurencē nav pazuduši.
Uz iekļūšanu nominantu pieciniekos šogad pretendēja 171 albums, 186 dziesmas, 142 videoklipi, 43 debijas albumi un 19 koncertieraksti video formātā, kopskaitā bija saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 561.

Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albumu kategorijā nominēts Igo un Aivara Hermaņa albums "igo/hermanis/dziesmas". "Tas ir it kā liels solis, bet patiesībā pussolītis, jo vēl jau tā ir tikai nominācija," notikumu komentē Igo. "Protams, prieks par to, ka darbs ir pamanīts, un šajā gadā, kad daudzi mūziķi ir iesnieguši savus darbus, tas ir īpaši patīkami."

Igo muzikālā dzīve pašlaik nebūt neesot tikai digitāli ievirzīta. "Šis gads man ir iesācies ar lielu darbību – ierakstīts koncerts Latvijas Televīzijas "Z studijā", šonedēļ ir vairāki mēģinājumi ar "Triānas parku" un noslēgums "Muzikālajai bankai", kur arī ir neslikti panākumi. Ikdiena paiet, piedaloties dažādos zūmos, – kādā es apgūstu zināšanas, citā vadu nodarbības. Ir diezgan saspringts laiks, nevarētu teikt, ka nīkstu bezdarbībā," stāsta mūziķis.

Iespēju ir tik daudz, cik mēs paši vēlamies, darbu pandēmijas laikā raksturo Igo. "Ir lietas, kuras plānojam uz vasaru – jau no maija līdz pat septembra beigām. Aktivitātes notiks jaunveidojamajā mākslas centrā "Ceplis" Mežotnē. Ja mēs neplānosim, tad mūs pārsteigs nesagatavotus. Ja plānosim, tad kā minimums ir iespēja darboties pēc plāna, un tad, kad jau sāksies kaut kāda darbība, attiecīgi varam vai nu darīt paredzētajā laikā, vai pārcelt," viņš skaidro.

Par to, ka kādā brīdī notiks kultūras sprādziens un ies vaļā viss, ko šobrīd mākslinieki gatavo, Igo ir bažīgs. Viņš saka: "Būs arī nopietnas problēmas, būs sablīvējums, kas veidojas dabiskā kārtā, jo ārkārtīgi daudz ir pārceltu notikumu. Jau tagad jāskatās, kad kāds kaut ko pārliek, vai tur jau nav divi – trīs pasākumi vienā dienā sabāzušies."

Starp nominētajiem klasiskās mūzikas albumiem konkurē Liepājā veiktie ieraksti. Nosaukti divi Liepājas Simfoniskā orķestra albumi – "Rihards Dubra: 2. simfonija, Mystery of His Birth" (solists – čellists Ēriks Kiršfelds, diriģents – Atvars Lakstīgala) un "Vēja mirdzums" (solists – pianists Vestards Šimkus, diriģenti – Gintars Rinkevičs, Atvars Lakstīgala). Tāpat starp labākajiem ierindots koncertzālē "Lielais dzintars" veiktais pianista Daumanta Liepiņa solo albums.

Uz labākā koncertieraksta video balvu pretendē mūspusē jo īpaši iemīļotā Guntara Rača autorvakars "Mīlestība ir", kurā piedalās "Saldās sejas", "Bet bet", Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Normunds Jakušonoks un citi mūziķi.

Klausītājiem ir iespēja balsot par "Elektrum Gada dziesmu", kuru vidū ir Ivo Fomina "Lai jau deg", "Mālos pelēkos", ko izpilda grupa "Triānas parks" kopā ar Igo, un

"Soulfulman" – Ralfs Eilands un "Liepaja Music Orchestra". Dziesmai "Soulfulman" ir tapis arī videoklips, ko jau iemīļojuši skatītāji. "Ir liels prieks, jo kolektīvs tiešām ir tikko radies," atzīst "Liepaja Music Orchestra" vadītājs Jānis Ivuškāns. Muzikālajam kolektīvam esot darba pilnas rokas.  Šobrīd top programmas "Skolas soma" produkts "No Veidenbauma neaizbēgsi", kurā iesaistīti arī Ralfs Eilands un Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks. "Kad tas būs iespējams, projektu varēs skatīt arī klātienē, taču jau drīzumā tas būs digitāli pieejams," sola J. Ivuškāns.

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.