Aizvērt

Mājokļu trūkst. Ko dara pašvaldība un ko uzņēmēji?

2022. gada 7. novembrī, 20:47
Raksta autors: Daina Tāfelberga, Daiga Bitiniece, Amanda Gustovsk
Mājokļu trūkst. Ko dara pašvaldība un ko uzņēmēji?
Arī pašvaldība ķērusies pie dzīvojamā fonda palielināšanas. Ēkai Vakara ielā 6 jau ir projekts, lai pašvaldība to pārbūvētu par daudzdzīvokļu māju. Tas sāksies tad, kad beigsies Centra vidusskolas remonts un skolēni šīs telpas atbrīvos.
Foto: Daina Tāfelberga
"Kurzemnieka" publikāciju sērijā "Izpēti, izgaismo, risini" šoreiz uzmanības centrā – mājokļu trūkums un tā ietekme uz citiem procesiem sabiedrībā.
Mājokļu problēma tiek mazināta, bet ļoti lēni


“Uzņēmēji saka, ka pieprasījumu pēc mājokļiem aizpildīšot un pašvaldībai nevajagot iesaistīties. Nekustamā īpašuma un īres dzīvokļu apritei jānotiek pēc tirgus principiem. Jānosaka atbilstoša īres maksa, un uzņēmēji attiecīgi investēs. Bet dzīvē viss nav tik rožaini. Rīgā un tās tuvumā tirgus ir aktīvs, bet tālāk uzņēmēju aktivitāte tikai tagad sāk uzlaboties. Arī Kuldīgā īpašumu attīstība tikai pamazām sākusies,” skaidro Kuldīgas novada domes priekšsēdes vietnieks Artis Roberts.

Stiga RM īpašnieks Andris Ramoliņš stāsta: ,,Kuldīgā gatavojamies celt daudzdzīvokļu māju ar prioritāti mūsu strādniekiem. Kamēr nav gatavs, precīzi nevar pateikt, bet plānoti 50–70 dzīvokļi ar 40–50 kvadrātmetru platību. Sākotnēji tos varēs īrēt, vēlāk varbūt iegūt īpašumā.”


Lasiet rītdienas, 8. novembra, numurā! 


_______________________________

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.