Aizvērt

Vardarbība skolās. Galvenais – reaģēt uzreiz

2022. gada 20. oktobrī, 20:44
Raksta autors: Kristīne Pabērza, Daiga Bitiniece
Vardarbība skolās. Galvenais – reaģēt uzreiz
Foto: Laila Liepiņa
Kurzemnieka publikāciju sērijā Izpēti, izgaismo, risini uzmanības fokusā – vardarbība skolās, tās dažādie aspekti. Turpinājums 13.oktobra publikācijai.
Kā mūsu novada skolas risina šīs situācijas un kāda loma tajā visā ir vecākiem, Kurzemnieks skaidroja, runājot ar bāriņtiesas un sociālā dienesta pārstāvēm, I.Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas un Skrundas vidusskolas psiholoģēm, Alsungas pamatskolas direktori un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas vecāku padomes pārstāvi.

„Jebkura vardarbība, ko bērns piedzīvojis, atstāj sekas,”
uzskata Kuldīgas novada bāriņtiesas priekšsēde Liene Lācekle. “Svarīgi, lai bērns saņem nepieciešamo atbalstu pēc iespējas drīzāk. Problēma jārisina, nevis jāgaida, lai tā samilst vēl vairāk.”

 

“Lai mazinātu un novērstu vardarbību, mūsu skolā ir iekšējā kārtība, sarunas un atgādinājumi rīkoties, nevis gaidīt, ka tas atrisināsies pats no sevis. Par konkrētām lietām uzreiz organizējam sarunas starp jauniešiem, lai konflikts pārstāj attīstīties.
Lai mazinātu un novērstu vardarbību, mūsu skolā ir iekšējā kārtība, sarunas un atgādinājumi rīkoties, nevis gaidīt, ka tas atrisināsies pats no sevis.
Par konkrētām lietām uzreiz organizējam sarunas starp jauniešiem, lai konflikts pārstāj attīstīties,” pieredzē dalās Alsungas pamatskolas direktore Undīne Priedoliņa.Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas vecāku padomes priekšsēža vietniece Baiba Ivanovska uzskata – lai mazinātu vardarbību, vairāk jārada apstākļi, kas raisa pozitīvas emocijas. Un tas jāsāk ģimenē, tad skolā un sabiedrībā kopumā. „Reizēm vajag vienkārši paņemt to bērnu un samīļot, lai cik spurains viņš arī nebūtu. Visiem nepieciešama mīlestība!” viņa saka.

 


Lasiet rītdienas, 21.oktobra, numurā! 


___________________________________


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.