Aizvērt

Ko varēs nopirkt līdz 11. janvārim

2020. gada 19. decembrī, 10:24
Raksta autors: Alberts Dinters
Ko varēs nopirkt līdz 11. janvārim
Foto: Alberts Dinters
Lai veikalos būtu pēc iespējas mazāk cilvēku un mums izdotos mazināt inficēšanos ar Covid-19, no 19. decembra līdz 11. janvārim tirdzniecības pakalpojumus klātienē drīkst sniegt ierobežots loks komersantu, tā šonedēļ lēmusi vadība.
Kas drīkst strādāt

·       Aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas,

·       Optikas preču veikali,

·       Degvielas uzpildes stacijas,

·       Tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:

pārtikas preces (t.sk. alkoholu); higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces;  mobilo telefonu priekšapmaksas kartes; tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus; dzīvnieku barību un preces; preses izdevumus; sabiedriskā transporta biļetes; mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus; pašu ražoto lauksaimniecības produkciju; 

ziedus un Ziemassvētku eglītes.

Ko drīkst tirgot

Ekonomikas ministrija  sagatavojusi to higiēnas, rūpniecības un lauksaimniecības preču sarakstu, kuras veikalos iegādāties būs ļauts. Lūk, detalizēts ministrijas sagatavotais saraksts.

Saimniecības preces

·       Akmeņogles; briketes, olveida neaglomerētas akmeņogles un tamlīdzīgs cietais kurināmais.
·       Naftas gāzes un citādi gāzveida ogļūdeņraži (t.sk. baloni, kuros tiek  iepildīta sašķidrinātā naftas gāze).
·       Sveces, svecītes un tamlīdzīgi izstrādājumi.
·       Sērkociņi.
·       Bremžu šķidrumi un citādi gatavie šķidrumi hidrauliskajiem pārvadiem, kas nesatur vai satur mazāk par 70 % no kopējās masas naftas eļļas vai eļļas, kuras iegūtas no bitumenminerāliem.
·       Gatavi pretaizsalšanas līdzekļi un atkausēšanas šķidrumi.
·       Plastmasas izstrādājumi preču pārvadāšanai un iepakošanai.
·       Izstrādājumi (ieskaitot cimdus – pirkstaiņus un dūraiņus) no vulkanizēta kaučuka, izņemot cietā kaučuka izstrādājumus, dažādām vajadzībām (ķirurģiskie cimdi un citādi).

·       Aglomerētas vai neaglomerētas kokogles (ieskaitot riekstu vai riekstu čaumalu kokogles).
·       Malka apaļkoku, pagaļu, zaru, žagaru saišķu vai tamlīdzīgā veidā; koksnes šķeldas vai skaidas; zāģskaidas un koksnes atlikumi, aglomerēti vai neaglomerēti brikešu, granulu vai tamlīdzīgā veidā.
 
·       Zārki.
·       Pergamentpapīrs, taukvielas necaurlaidīgs papīrs, pauspapīrs, pergamīns un citādi kalandrēti caurredzami vai caurspīdīgi papīri ruļļos vai loksnēs.
·       Papīra vai kartona aploksnes, slēgtas vēstules, pastkartes bez zīmējumiem un sarakstes kartītes; kārbas, pasta maisiņi, kabatas grāmatiņas no papīra vai kartona, papīra kancelejas piederumu komplekti.
·       Tara no papīra, kartona, celulozes vates vai celulozes šķiedru auduma iepakojumam, iepakojuma papīra maisiņi.
·       Reģistrācijas žurnāli, grāmatvedības reģistri, piezīmju grāmatiņas, veidlapu grāmatas, čeku lentes, kvīšu grāmatiņas, vēstuļu un pierakstu bloki, dienasgrāmatas un tamlīdzīgi izstrādājumi.
·       Dzelzs vai tērauda apkures un virtuves krāsnis.
·       Dzelzs vai tērauda tilpnes saspiestai vai sašķidrinātai gāzei (t. sk. medicīniskais skābeklis).
·       Slēdzenes, piekaramās un iekaļamās (kas slēdzamas ar atslēgu vai koda kombināciju, elektriskas vai neelektriskas) no parastā metāla; parastā metāla skavas un ietvari ar skavām, kurās iestrādātas slēdzenes; atslēgas minētajiem izstrādājumiem no parastā metāla.
·       Ūdens tvaika vai citādi tvaika katli (izņemot centrālapkures karstā ūdens katlus, kas spēj ražot arī zemspiediena tvaiku); ūdens pārkarsēšanas katli.
·       Centrālapkures katli, izņemot pozīcijā 8402 minētos.
·       Galvaniskie elementi un galvaniskās baterijas.
·       Elektriskie akumulatori, ieskaitot to separatorus, taisnstūra formā (ieskaitot kvadrātu) vai citā formā.
·       Telefonu aparāti, ieskaitot telefonus šūnu tīkliem vai citiem bezvadu tīkliem; citādi aparāti balss, attēlu vai citu datu pārraidei vai uztveršanai, ieskaitot aparātus saziņai līniju vai bezvadu tīklā (tāds kā lokālais vai teritoriālais tīkls), izņemot pārraides vai uztveršanas aparātus.
·       Elektriskās kvēlspuldzes un gāzizlādes spuldzes, ieskaitot virzītas gaismas hermētiskās spuldzes, kā arī ultravioletās un infrasarkanās spuldzes; lokspuldzes, gaismas diožu (LED) spuldzes.
·       Ortopēdiskie piederumi, ieskaitot kruķus, ķirurģiskās jostas un bandāžas; šinas un citas palīgierīces kaulu lūzumu ārstēšanai; ķermeņa daļu protēzes; dzirdes aparāti un citas ierīces, ko valkā, nēsā vai implantē ķermenī fiziska defekta vai invaliditātes kompensēšanai.
·       Šķiltavas un citi aizdedzinātāji, ieskaitot mehāniskus un elektriskus, to detaļas, izņemot kramus un daktis.

 Higiēnas preces

·       Mutes dobuma vai zobu higiēnas līdzekļi, ieskaitot protēžu fiksēšanas pastas un pulverus; zobu diegs (vaskots diegs zobstarpu tīrīšanai), atsevišķā mazumtirdzniecības iepakojumā.
·       Zobu pastas.

·       Zobu diegs (vaskots diegs zobstarpu tīrīšanai).
·       Ziepes; organiskās virsmaktīvās vielas un līdzekļi, ko izmanto kā ziepes, stieņos, gabalos vai figūru veidā un kas satur vai nesatur ziepes; organiskās virsmaktīvās vielas un līdzekļi ķermeņa mazgāšanai, šķidri vai krēmveida, safasēti mazumtirdzniecībai, kuri satur vai nesatur ziepes; papīrs, vate, filcs un neaustās drānas, piesūcināti, pārklāti vai apsmidzināti ar ziepēm vai mazgāšanas līdzekļiem.

·       Ziepes un organiskās virsmaktīvās vielas un līdzekļi stieņos, gabalos un figūru veidā un papīrs, vate, filcs un neaustās drānas, piesūcināti vai pārklāti ar ziepēm vai mazgāšanas līdzekļiem.

·       Tualetes ziepes (ieskaitot ziepes ar medikamentiem).

·       Organiskās virsmaktīvās vielas un līdzekļi ķermeņa mazgāšanai, šķidri vai krēmveida, safasēti mazumtirdzniecībai, kuri satur vai nesatur ziepes.

·       Organiskās virsmaktīvās vielas (izņemot ziepes); virsmaktīvie līdzekļi, mazgāšanas līdzekļi (ieskaitot mazgāšanas palīglīdzekļus) un tīrīšanas līdzekļi, kas satur vai nesatur ziepes.

·       Organiskās virsmaktīvās vielas, safasētas vai nefasētas mazumtirdzniecībai.
·       Pirms skūšanās, pēc skūšanās un skūšanās laikā izmantojamie līdzekļi.

·       Ķermeņa dezodoranti un pretsviedru līdzekļi.
·       Dezinfekcijas līdzekļi.
·       Higiēniskie vai farmaceitiskie izstrādājumi (ieskaitot knupīšus) no vulkanizēta kaučuka (izņemot cieto kaučuku, arī ar piederumiem no cietā kaučuka), kā arī prezervatīvi.
·       Tualetes papīrs.

·       Kabatlakatiņi, kosmētikas salvetes un dvieļi.

·       Kabatlakatiņi un kosmētikas salvetes.

·       Roku dvieļi.

·       Galdauti un galda salvetes.
·       Zobu sukas, skūšanas otiņas, matu sukas, nagu sukas, skropstu birstītes, citādas sukas ķermeņa kopšanai, ieskaitot sukas, kas ir ierīču sastāvdaļas.

·       Zobu sukas, tai skaitā sukas zobu protēzēm.

·       Ceļojuma komplekti, ko izmanto personiskai higiēnai, šūšanai, drēbju vai apavu tīrīšanai.

·       Sanitārie dvieļi (paketes) un tamponi, bērnu autiņi un autiņu ieliktņi, un tamlīdzīgi izstrādājumi no jebkāda materiāla.

·       Matu kopšanas līdzekļi.
 
Pašu ražotā lauksaimniecības produkcija

·       Izmantošanai pārtikā paredzētos augkopības, lopkopības un svaigus zvejas produktus nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos un biškopības produktus.

·       Grieztos ziedus, zarus, no tiem gatavotus izstrādājumus, Ziemassvētkiem paredzētus nocirstus vai podos augošus dažādu sugu skuju kokus, puķu un dārzeņu stādus, dēstus, sīpolus, gumus, ziemcietes un sēklas.

·       Augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvo koku un krūmu stādmateriālu.

·       Mājas apstākļos ražotus pārtikas produktus no pašu ražotās lauksaimniecības produkcijas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.