Aizvērt

Kā tiek pildīti pirmsvēlēšanu solījumi

2019. gada 15. martā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kā tiek pildīti pirmsvēlēšanu solījumi
Partijas "Kuldīgas novadam" sapulces dalībnieki par vienu no 11 valdes locekļiem vienbalsīgi ievēlēja Inesi Astaševsku. Viņa stājās Ginta Astiča vietā.
Foto: Laila Liepiņa
Laikā, kad pēc pašvaldību vēlēšanām pagājuši teju divi gadi, Kuldīgas novada domes un partijas "Kuldīgas novadam" vadītāja Inga Bērziņa partijas biedriem atskaitījās par padarīto un turpmāko rīcību solījumu izpildē.
Partijas pilnsapulcē viņa sacīja, ka priekšvēlēšanu programmā paredzētais pildoties labi – vairāk nekā puse esot izdarīta vai vēl ir procesā. Bet arī netrūkstot darbu, par kuriem jāpadomā.


KO NEBŪVĒT

Kā pirmo pārdomu vērto viņa nosauca ideju par skatu torņa celtniecību Pārventā. Jau pierādījies, ka iedzīvotāji ļoti iecienījuši pastaigu takas gar Ventas kreiso krastu, tādēļ I.Bērziņa ieteica torņa vietā veidot takas arī upes pretējā krastā.

Drīz sāksies ilgi gaidītā Jelgavas ielas pārbūve, bet jautājums, vai līdz nākamajām vēlēšanām varēs paspēt salabot arī Skolas, Upes un Pasta ielu, kā tas solīts. Bijusi apņemšanās remontēt bērnu un jauniešu centru. Kad izstrādāta kopējā tāme, izrādījies, ka vajadzīgi vismaz trīs miljoni eiro. Šī summa budžetam pārāk liela.

Vēl pozīcijas deputāti ir neizpratnē, vai tālāk virzīt brīvpusdienu programmu. Tagad tās saņem visi novada bērni no piecus un sešus gadus veciem līdz 12. klasei. Bija paredzēts atbalstīt arī rotaļu grupu audzēkņu vecākus, dodot brīvpusdienas visiem bērnudārzu audzēkņiem.


IZAICINĀJUMS – SARUNA AR IEDZĪVOTĀJIEM

Par sarežģītu jautājumu I.Bērziņa nosauca sarunas ar iedzīvotājiem, tomēr atzīstot, ka sapulces pagastos ir laba iespēja. Viņa aicināja partijas biedrus aizdomāties, kā sarunas notiek, kā viņi jūt, ko cilvēki no pašvaldības sagaida. Priecējot tas, ka aktivitāte kļūst aizvien lielāka. To varot vērot publiskajās apspriešanās. Kā piemēru I.Bērziņa nosauca liepas pie vecās slimnīcas. Uzzinot pilsētnieku viedokli, tika rasta iespēja tās tomēr nenozāģēt. Ar cilvēku iesaisti izdodoties sakārtot klaiņojošo dzīvnieku ķeršanu u.c. lietas. Tiks turpinātas ekskursijas pa pilsētu. Jau pieteikušies ap 80 cilvēku, tādēļ būšot jārīko vismaz divas, lai parādītu, kas padarīts, kā arī sarunā to apspriestu.


Pašvaldības iestādēs un uzņēmumos strādā ap 2000 cilvēku, un pusgada laikā I.Bērziņa ar darbiniekiem runājusi visās iestādēs. Tagad izveidots kopsavilkums, lai pēc laika varētu pārliecināties, vai situācija mainījusies uz labo pusi. „Ne vienmēr tas, ko domājam kabinetos, ir tas pats, kas notiek dzīvē,” viņa secinājusi pēc šīm sarunām.

Kā sarunas formu partijas vadītāja minēja arī sociālos tīklus, kur viedokļu apmaiņa ir ātra un nepastarpināta, tomēr aicina atcerēties arī par troļļiem un viltus ziņām, kuras atšķirt kļūst aizvien grūtāk.


JĀMAINA PRIORITĀTES

„Pienācis laiks padomāt par līdzsvaru starp to, cik naudas ieguldām infrastruktūrā, cik – cilvēkos,” I.Bērziņa uzsvēra. Viņa skaidroja, ka šogad pašvaldības iestādēs un uzņēmumos algu paaugstināt nevarēja, bet labus speciālistus vajag. No 1. septembra visiem pirmsskolas pedagogiem plānots maksāt par pilnu likmi. Līdz šim viņi bija pieņemti uz nepilnu. Lai iedzīvotāji novadā justos novērtēti, esot vēl vairāk jādomā par labiem bezmaksas pasākumiem. Trešais izaicinājums partijai būšot administratīvi teritoriālā reforma. „Izmaiņas vajadzīgas, bet vai esam gatavi uzņemt mazos novadus? Un vai tie ir gatavi pievienoties?” jautāja I.Bērziņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.