Aizvērt

Vēlētāju aktivitāte mūspusē

2018. gada 6. oktobrī, 21:56
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Vēlētāju aktivitāte mūspusē
Foto: Inta Jansone
Šodien ir 13. Saeimas vēlēšanas. „Kurzemnieks” ziņo, kāda ir vēlētāju aktivitāte mūspuses vēlēšanu iecirkņos. Vēlēšanu rezultāti Alsungas novadā jau zināmi, bet Kuldīgas un Skrundas novada publicēsim rīt, 7. oktobrī.
VĒLĒŠANU IECIRKNIS KULDĪGAS 2. VIDUSSKOLĀ


9.00 iecirknī bija nobalsojuši jau 128 vēlētāji, kas liecina, ka aktivitāte ir lielāka nekā citās reizēs. Cilvēki turpina nākt, reizēm pat veidojas rinda. Pēc nejaušības principa aptaujājot 30 respondentu, no rīta visvairāk balsu tika atdotas par Nacionālo apvienību Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, kā otrā biežāk minētā ir partija KPV LV.

12.00 iecirknī nobalsojis 551 vēlētājs. Turpinot vēl 30 respondentiem jautāt, par kuru partiju tie balsojuši, līderos – KPV LV, tai seko Jaunā konservatīvā partija, Attīstībai/Par! un Zaļo un Zemnieku savienība.

No 16.00 aptaujājot vēl 30 nejauši izvēlētus respondentus, biežāk minētā ir partija KPV LV, tai seko Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, Jaunā Vienotība un Jaunā konservatīvā partija.VĒLĒ SAVĀ DZĪVESVIETĀ

Kuldīgas 2. vidusskolas iecirkņa vēlēšanu komisijas pārstāvji Anda Šlakorciņa un Jānis Embrekts pēcpusdienā devās pie vēlētājiem, kas bija uzrakstījuši iesniegumu, lai nobalsotu dzīvesvietā. Vispirms uz sociālās aprūpes centru Venta pie 12 pilsoņiem. Viens vīrs ap to laiku  gan bija aizgājis pastaigāties, savukārt vēl kāds par balsošanu iedomājies, ieraugot vēlēšanu urnu. Komisija solīja atbraukt vēlreiz. Pansionāta iemītnieki stāstīja, ka gaidījuši šo dienu, savā vidū pārsprieduši, par ko balsot, jo veciem ļaudīm nav viegli saprast politiskās nianses.


Alfons Kārkliņš jau labu laiku iepriekš bijis pārliecināts.


Vairāki Putnudārza iedzīvotāji jau laikus bija pieteikušies, lai nobalsotu mājās.VĒLĒŠANU IECIRKNIS RUDBĀRŽOS


Iecirkņa priekšsēde Iveta Zīle informē, ka šeit vēlētāju aktivitāte ir ļoti laba. „Blakus iecirknim notiek rudens tirgus, tāpēc cilvēki pie reizes nāk arī nobalsot. Pārpratumu nav, viss ir kārtībā. Cilvēku neizpratni rada tas, ka izvēlētais kandidāts, par ko vēlas balsot, ir kādā citā apgabalā. Dokumenti vēlētājiem ir kārtībā, visvairāk ierodas ar pasēm.”

VĒLĒŠANU IECIRKNIS PELČU PAGASTA PĀRVALDĒ


Vienā no mazākajiem Kuldīgas novada iecirkņiem – Pelčos – līdz 10.30 bija nobalsojuši 68 vēlētāji. Pirmais kungs bijis pie pagasta pārvaldes durvīm, kur izvietots 562. iecirknis, dažas minūtes pēc septiņiem.


Iecirkņa vadītājs U.Ābele saka, ka aktivitāte esot līdzīga kā citās vēlēšanās, te braucot balsot arī no tuvumā esošā dārzkopības kooperatīva. Visi nākot labā noskaņojumā. Jautāti, par ko balsojuši, vēlētāji atbild dažādi – kāds kungs teic, ka viņu tīri labi apmierinot pašreizējā dzīve, tāpēc balsi atdevis par kādu jau pie varas esošu partiju, gan neminot, tieši kuru, bet Vida Zepa nevēlas atklāt savu izvēlēto politisko spēku, tik saka, ka galvenais, lai būtu lētākas zāles un lielākas pensijas.


Bet kāda kundze cienījamos gados atnākusi ar pasi, kurai nupat septembrī beidzies derīguma termiņš. „Biju iedomājusies, ka novembrī beigsies, žēl. Bet vismaz esmu izrādījusi savu labo gribu un līdz šejienei atnākusi.”VĒLĒŠANU IECIRKNIS V.PLŪDOŅA KULDĪGAS VIDUSSKOLĀ


11.00 iecirknī bija rindas gan pie tikšanas balsošanas zālē, gan pie kabīnēm. Te atrodas piecas slēgtas kabīnes un balsot var arī pie trim galdiem. Līdz 10.55 bija nobalsojuši jau 600 pilsoņi, balsi glabāšanā bija nodevuši 352 vēlētāji.

Atnācis arī pulciņš zemessargu un kāda mednieku kluba biedri, lai nobalsotu un dotos savās dienas gaitās.

„Cilvēki plūst visu laiku, jākoriģē rinda, jāierāda brīva vieta,” saka iecirkņa vadītāja Jana Jansone. Viņa arī izstāsta kuriozu, kad kāds kungs apsēdies pie galdiņa, uz kura bijusi atstāta tējas krūze, un vēlētājs tajā saslapinājis pirkstus, lai varētu aizlīmēt aploksni.Šajā iecirknī uz balsu skaitīšanas laiku nākšot divi novērotāji no partijām. Iecirkņi strādās līdz 20.00, tad sāksies balsu skaitīšana, un līdz pusnaktij vajadzētu būt skaidrībai, cik balsis par katru partiju atdotas.VĒLĒŠANU IECIRKNIS SKRUNDAS KULTŪRAS NAMĀ


Līdz 11.30 savas balsis nodevuši 600 vēlētāji. Vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēde Gunita Strode: „Vēlētāju aktivitāte ir ļoti liela. No rīta bija gadījums, kad vēlētājs bija ieradies vēlēt ar eID karti. Teicām, ka nobalsot var tikai ar pasi vai vēlētāja apliecību. Viņš solīja aiziet uz mājām pēc pases un atgriezties.” Iecirkņa darbinieki novērtē to, ka ir drošībā, jo līdz šim divas reizes pārraudzīt kārtību ieradušies Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa darbinieki.G.Strode: „16.00 bija nobalsojuši 1175 vēlētāji. Ir liels vēlētāju pieplūdums, jo cilvēki nāk bez apstājas. Bija pat nebijis gadījums, kad tika ņemtas papildu aploksnes un biļeteni no Skrundas novada vēlēšanu komisijas.”Jansonu ģimene – Agris, Evija un Artūrs – ieradusies nobalsot vien dažas minūtes pirms iecirkņa slēgšanas. „Domājām, ka nāksim vēlāk, lai nebūtu rindas, bet nekā. Šajās vēlēšanās bija grūti izlemt, par ko balsot, ģimenē katrs balsojā par savu partiju. Sekojām līdzi debatēm, bet tās izvēli neietekmēja, jo bijām jau izlēmuši.”

Šajā iecirknī kopā nobalsojuši 1525 vēlētāji: uz vietas – 1497, bet savā dzīvesvietā – 28. Četras aploksnes ir tukšas, bet deviņās ir dažāda satura vēlēšanu zīmes.VĒLĒŠANU IECIRKNIS ĪVANDES MUIŽĀ


Līdz 18.30 šeit nobalsojuši ap 130 vēlētājiem. Aizķeršanos nav bijis, balsojuši gan vietējie, gan cilvēki no citurienes.

Silva Strazda saka: „Bija grūti izvēlēties, par kuru no sarakstiem balsot, – piedāvājums liels. cilvēki nepazīstami. Palasīju programmas un izlēmu, jo vēlēšanās jāpiedalās obligāti.”VĒLĒŠANU IECIRKNIS ĒDOLES KULTŪRAS NAMĀ

Līdz 19.00 iecirknī nobalsojuši ap 370 cilvēkiem, stāsta vēlēšanu komisijas sekretāre Sanita Kļava. Skaits esot līdzīgs citām reizēm, viss notiekot mierīgi, bez starpgadījumiem.VĒLĒŠANU IECIRKNIS ALSUNGAS KULTŪRAS NAMĀ

Šajā vēlēšanu iecirknī nobalsojuši 692 vēlētāji.

Balsu skaitīšana ir sākusies!

Septiņi biļeteni ir nederīgi.

Vēlēšanu rezultāti Alsungas novadā:
1. KPV LV – 162,
2. Zaļo un Zemnieku savienība – 123,
3. Jaunā konservatīvā partija – 117,
4. Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – 111,
5. Attīstībai/Par! – 59,
6. Latvijas Reģionu apvienība – 44,
7. Jaunā Vienotība – 35,
8. Saskaņa – 14,
9. Progresīvie – 13,
10. No sirds Latvijai – 3,
10. Latviešu nacionālisti – 3,
11. Latvijas centriskā partija – 1.VĒLĒŠANU IECIRKNIS KULDĪGAS CENTRA VIDUSSKOLĀ


546. iecirknī nobalsojuši 1308 vēlētāji. Ap pusdienas laiku savu balsi atdevusi arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Te balsojuši arī tirgotāji no Liepājas ielas tirdziņa un cilvēki no netālās Sv. Annas baznīcas, kur noticis kāds pasākums.


Notiek biļetenu skenēšana.

Kuldīgas 546. iecirknī no 1301 derīgas vēlēšanu zīmes visvairāk balsis ieguvusi KPV LV – 360, tai seko Jaunā konservatīvā partija – 208, Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – 172, Attīstībai/Par! – 131, Jaunā Vienotība – 122, Zaļo un Zemnieku savienība – 114.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.