Aizvērt

"Ja būs tādi kā es, viss būs kārtībā"

2018. gada 3. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
"Ja būs tādi kā es, viss būs kārtībā"
Foto: Lāsma Reimane
Nīkrācnieks Juris Jaunzems ir partijas "No sirds Latvijai" Kurzemes saraksta līderis. Viņš grib ieviest pārmaiņas valsts vadībā, jo ar to, kas notiek, nevarot samierināties.
Skrundas novada domē viņš ir deputāts kopš 2009. gada: domubiedri uzrunājuši, mērķis bijis ieviest pārmaiņas komunālajā saimniecībā, kurā „parazitēja visi, kas netika ievēlēti domē”. Pašvaldības vēlēšanās startējot Vienotības sarakstā, pietrūcis viena krēsla, lai nomestu tā brīža domes priekšsēdi Nelliju Kleinbergu.

Kā pats stāsta, 20 gadus ieguldījis gaļas ražotnes Lankalni izveidē, nodrošinot darbu 120 cilvēkiem, bet izgājis cauri arī sarežģītajai uzņēmuma likvidēšanai. Tagad darbojas savā Dzeldas HES, alus darītavā Lankalnu alus, top viesu nams. Saraksta līderim, pēc J.Jaunzema domām, jāpiemīt mērķtiecībai, taisnīgumam, cieņai pret vidi un cilvēkiem. „Bet tagad cieņa tiek aizstāta ar sarkasmu, un tas sabiedrību degradē.”


SEVI REDZ LAUKSAIMNIECĪBĀ

J.Jaunzems Saeimā gatavs sastrādāties ar tiem, kuriem pirmajā vietā ir tauta un valsts. „Kam tur vajag tādu baru, kuram tiek tērēta nauda? Vajag atstāt tikai gudros, ātrāk jāsamazina birokrātu aparāts. Kā konkurēt ar ziemeļvalstīm? Nekā, jo nav ceļu, naudas, rūpnīcu, pat savu banku nav. Kas tu par saimnieku, ja nav sava maka?” Viņaprāt, lielajās zemnieku saimniecībās vajag noteikt Eiropas subsīdiju griestus, lai vairāk attīstītu mazās un bioloģiskās. „Ja gribam saglabāt valsti un nāciju, jāliek iekšā mazajās saimniecībās. Tur būs ģimenes, normāls produkts, un ar to aptversim ne tikai rietumu, bet arī austrumu tirgu.”

Saeimas kandidāts ar situāciju nav apmierināts: „Bagātie kļūst arvien bagātāki, nabagie – nabagāki. Dažreiz šķiet, ka izdomāta shēma, uz ko mūs dzen: stiprie mazos nokož un paliek vieni, jo tad nav, kas runā pretī. Vai tā ir pareizi? Kur tad tauta attīstās, ja ne laukos un lielās ģimenēs? Kur mēs mācījāmies strādāt, dziedāt, dejot?”


PRIMĀRI – KĀRTĪGA ĢIMENE

J.Jaunzems saka: neviens nerēķinās ar tiem, kuri dzīvo Latvijā, kaut tie būtu primāri. Par tradicionālu vērtību viņš uzskata ģimeni un šajā jautājumā nevairās lietot rupjus vārdus, homoseksuāļus jaucot ar pedofiliem, norādot, ka tiem jāsēž psihenē, nevis jāuzbāžas kārtīgām ģimenēm: „Nedrīkst homoseksuāļiem dzimt bērni! Vai tas ir pieņemami, ka sabiedrībai tiek uzspiesta šāda domāšana? Ka nebūs vairs ģimenes? Man ne. Ja tiem tur atdosim audzināšanā bērnus, kas no viņiem izaugs?”


KĀ AR DARBIEM?

Skrundas novada domes priekšsēde Loreta Robežniece: „Četros iepriekšējā sasaukuma gados Jaunzems no 68 domes sēdēm apmeklējis tikai 29. Lai darbotos produktīvi, rādītājam vajadzētu būt lielākam. Sengrieķu dramaturgs Sofokls teicis: „Daudz runāt un daudz pateikt nebūt nav viens un tas pats.”” Izdzirdējis jautājumu par sēžu apmeklējumu, kandidāts skaļi smejas un aplaudē – esot to gaidījis. Viņš izvērtējot prioritātes, jo kādam jāstrādā arī saimniecībā: „Apskatu, kādi jautājumi domē paredzēti. Ja atkal jāiet dalīt dzīvokļus, izdariet to bez manis!”

Nīkrāces pakalpojumu pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa par kandidātu saka – enerģisks, ar plāniem, kurus vajadzētu realizēt: „Viņš ir fantastisks ideju ģenerators. Tās gan ne vienmēr tiek īstenotas. Jura lielākie sasniegumi bija Lankalnu laikā, jo 150 cilvēkiem bija nodrošināts darbs.”

Savukārt kāds cilvēks, kurš pie J.Jaunzema strādājis un vēlējās palikt anonīms, Kurzemniekam sacīja, ka Lankalnos bijis kā vergturu iekārtā: alga nav maksāta, jāstrādā ilgas stundas, bet no priekšnieka saņemta nicīga attieksme. Turklāt bijušais darbinieks apgalvo, ka vairāk par 50 cilvēkiem vienlaikus tur nav strādājuši.


RAŽOŠANA NO POLITIKAS JĀNODALA

Būdams HES īpašnieks, kas arī izmanto obligātā iepirkuma komponentes priekšrocības, J.Jaunzems saka: „Esmu uzņēmējs un labi saprotu, ka nevaram konkurēt ne ar vienu citu valsti, kamēr mūsējā nav sakārtota. Tagad mafijas izzog mūsu naudu. Mums no OIK jāatsakās, lai tie vanckari aizrītos! Bet viņi neaizrīsies, jo kur citur naudu ņems? Visa Eiropa ir šausmās par mafiozo valsts uzbūvi, par shēmām. Zemnieku savienība, Vienotība ir tas mantojums, kas domā ne par tautu, bet par sevi. Ja strādājam ar rietumiem, tad jāstrādā arī ar austrumiem. Ražošana no politikas jānodala, bet, ja esi politiķis, tu nedrīksti riet kā mazs suns ar līkām kājām. Jābūt tik gudram, lai lielo kaimiņu neaizskartu.”JURIS JAUNZEMS
  • Dzimis 1963. gadā.
  • Vidējā izglītība.
  • SIA Dzeldas HES, Lankalnu alus, Dzelda 125, Rietenis valdes priekšsēdis.
  • Skrundas novada domes deputāts.
  • Partijas No sirds Latvijai valdes loceklis.
  • Īpašumā dzīvoklis Rīgā un Rudbāržos, zeme un ēkas Nīkrāces pagastā, zeme un būvju īpašums Skrundā.
  • Parādsaistības: 26 618,87 eiro.
  • No 2014. līdz 2017. gadam partijai No sirds Latvijai ziedojis 5796 eiro.JURA JAUNZEMA ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc balotējaties? Kāpēc No sirds Latvijai sarakstā?
Kā var nepiedalīties, ja nevar samierināties ar to, kas notiek? Es vienmēr dzīvē esmu bijis uzņēmējs, nestumju sev pa priekšu nevienu citu, eju pirmais tāpēc, ka samierināties ar to marasmu nevar. Man kā uzņēmējam ir svarīgi, lai man aiz muguras būtu valsts. Inguna Sudraba ir cilvēks, kas lielāko daļu dzīves ir pavadījusi valsts aparātā. Viņa domā tāpat kā es.

Ko vēlaties Saeimā panākt?
Esam savākušies kopā, lai sakārtotu valsti. Mēs atbalstām zemniekus. Bet naudas sadalei jābūt taisnīgai – jāatbalsta arī mazie zemnieki, tad arī tā tauta attīstīsies. Gribu, lai latvieši no Latvijas nemuktu prom. Esmu saticis daudzus cilvēkus, kas cietuši no valsts sistēmas, es tai skaitā, tāpēc to gribu mainīt. Pārliecināt cilvēkus iet ceļu, kas manā skatījumā ir pareizs, lai mēs pastāvētu kā valsts.

Kāda ir līdzšinējā pieredze politikā?
Tautas partija, Vienotība, No sirds Latvijai.

Kas ir vērtīgākais, ko esat paveicis?
Uzbūvēju rūpnīcu, 120 cilvēkiem devu darbu.

Vai uzskatāt, ka orientējaties likumos?
Nē. Galvenais ir mana dzīves pieredze, ko es esmu ieguvis, savu rūpnīcu vadot. Visu viens nekad nevar zināt.

Kādas svešvalodas protat?
Perfekti māku krievu, latviešu valodu. Angļu valodu nepārzinu. Ja vajadzēs, varēšu iemācīties, bet domāju, ka varēšu iztikt ar krievu valodu.

Kā raksturojat politisko vidi Latvijā?
Samierināties ar to, kas notiek nevar, tāpēc eju politikā. Rokas nolaižas, kad redzu nākotni, kur tautas vairs nav. Mūs no mūsu pašu zemes spiež ārā. Visā Eiropā visu pārņem musulmaņi, un mūsu kristietība tiek nospiesta. Ar to visu netīrību un pedofiliju, kas darās, ir ārprāts! Mans uzdevums ir ļaut cilvēkiem, kas ir ievēlēti, domāt katram pašam.

Kāpēc ticat, ka izdosies kaut ko uzlabot?
Kā lai netic? Vai ar savu pārliecību man tagad ir jāpakaras? Man vairs nav tēva, tāpēc jādomā arī par to, kā dzīvos jaunā paaudze, par viņu mazbērniem.

Kā varēsiet apvienot Saeimas deputāta darbu ar uzņēmējdarbību?
Man ir divi dēli. Mazākajam Saldū bija bizness, kas neaizgāja. Vecākajam Skrundā viss notiek. Ja mani ievēlēs Saeimā, tad mazais brauks mājās un strādās manā vietā. Tad, kad nobruka gaļas kombināts un es uzsāku tiesāšanos, mani puišeļi mācības neturpināja, jo nebija naudas. Vecākais bija iestājies Banku augstskolā, mācījās arī biznesa skolā. Mazais tik tālu pat netika, tagad ir vienkāršs darba darītājs.

Kādi ir hobiji?
Patīk apmeklēt koncertus, teātrus. Patīk humora raidījumi, KVN, nupat biju Galkina koncertā. Baigo laiku sportam neveltu, tik daudz, cik no rītiem rīta rosmei. Peldos līdz pat ledum, spēlēju tenisu.

Kāpēc vēlētājiem būtu jābalso par jums?
Atdodiet 51% par mums, un tad redzēsiet, ko izmainīšu!


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 5. oktobrī, 20:16
No sirds latvijai ir beidzies . Nesaldē te Jurīt nagus ! Inguna ir visu sačakarējusi .
Latvietis
2018. gada 5. oktobrī, 10:13
Juri, visu cienu Tev! Mana balss 100% ir par Tevi! Attieciba par rakstu, piekritu visiem taviem uzskatiem! Par Anonimo zinu sutiju, uzskatu kad tas ir pasa Kurzemnieka pirksts, jo patiesam nekad neesmu saticis kadu cilveku kurs par tevi slikti izteiktos, protams, tie kas pazist tevi! Tapec loti turam ikskus par tevi un no visas sirds ceram kad tev izdosies! Un komentetaj "Sviests" gribetu redzet ka Tu so cilveku vinam dzirdot nosauktu par " Sprukstinu" ! Interneta gudri dirst nav maksla ja dari to tad ta cilveka prieksa, bet zinu kad tik drosmigs tu noteikti neesi!!!
Sviests!
2018. gada 4. oktobrī, 19:33
ja šis sprukstiņš tiks pie ,,šprices,, tad ir čau! Tas ta kā Āmen baznīcā!
Inta.
2018. gada 4. oktobrī, 13:02
Izcils līmenis rakstam.
ir
2018. gada 3. oktobrī, 14:59
Kurzemnieks palicis galīgi dzeltens.Kā vispār var rakstīt kaut ko.tādu? Kaut kāds tur anonīmais sūdzējies par Lankalniem,ka esot bijušas sliktas algas utt. Kā var publicēt anonīmus apvainojumus,kur Jums pierādījumi.Vai likumdošanu Jums tur vispār kāds pārzin?Tad jau kāda tante vai onkulis arī par Bērziņas kundzi kautko izdomās,paliks anonīms,un Jūs tikai publicēsiet?Pareizi ka nepublicēsiet,arī tos rakstus kas nebūs anonīmi,bet te uz vienu cilvēku var kraut virsū visu ko vēlas.Lūdzu nākamajā laikrakstā publicējiet to anonīmā vārdu,ja vien tie izgudrotāji neesat Jūs paši redakcijā.
Vlad R.
2018. gada 3. oktobrī, 14:34
Redz ko var ieraudzit kurzemnieka pec ilgiem laikiem.Jurim par homoseksualu jauksanu ar pedofiliem nepiekritu, tur paraleles tik visparinati nedrikst vilkt. Bet neerti ir, ja tadi cilveki marse Rigas ielas un visiem uz to jaskatas, pareizi, tadas vertibas Latvija nevajag ielaist, tas nekadi neuzlabos dzives kvalitati, jau redzu kada absurda tas ir aizgajis te Vacija.

Kas noticis pa so laiku ar kurzemnieku? Ienem tadu dzeltenu nokrasu, jau kurais dzeltenigais raksts par zinamiem cilvekiem. Pats pirms daudziem gadiem Lankalnos stradaju, forss, atverts cilveks. Par algam runat butu nekaunigi, jo tas bija pat loti labas. Nekad nedzirdeju kolegus sakam ko sliktu, ja nu vienigi dazreiz pasudzejas par sadu tadu lietu trukumu, bet tad ari tas tika noverstas iespejami atri. Ja jaraksta avize anonimas mulkibas, tad labak nerakstit neko. Tajos laikos jau nelabveli ari netruka.

Ja Juris so lasa, tad lai Tev veicas, kadreiz esot Latvija padosu zinu. Turies, neesi ne pirmais, ne pedejais par ko kurzemnieks sacer vai publice mulkibas.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.