Aizvērt

"Pasaules elpa var būt arī mazā vietā"

2018. gada 3. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
 "Pasaules elpa var būt arī mazā vietā"
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas viesnīcas "Jēkaba sēta" viesu uzņemšanas organizatore Baiba Lange Saeimas vēlēšanās kandidē Latvijas Reģionu apvienības (LRA) sarakstā ar 4. numuru.
GŪST PIEREDZI ĀRZEMĒS

B.Lange mācījusies Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā. Klasesbiedrenes viņu atceras kā sabiedriski aktīvu: „Enerģiska, gribēja un varēja piedalīties visos pasākumos. Bija arī skolas prezidente. Kur iesaistījās, visur jutās kā zivs ūdenī. Cilvēks, kuram muti neaizbāzīsi, arī šerpa. Viņa ir ar savu viedokli un spēj darīt lielas lietas, bet vairāk ir līdere, nevis komandas spēlētāja. Sadarboties nebija viegli.”

Pēc Latvijas Kultūras koledžas B.Lange īsu brīdi strādājusi Aizsardzības ministrijas Latvijas deviņdesmitgades organizācijas nodaļā. Piedalījusies valsts 90. gadadienas organizēšanā, bet līdz ar krīzi tai finansējums samazināts, un viņa devusies strādāt Spānijā. Viesnīcā Maljorkā pavadītas astoņas sezonas no marta līdz novembrim. „Sākumā biju viesu izklaides programmas veidotāja – kā tur to sauc, entertainer. Vēlāk biju komandas vecākā, organizēju programmu un darbinieku grafiku arī citām viesnīcām, kas piederēja tiem pašiem īpašniekiem. Nedēļā sešas darbdienas no desmitiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā.”

Pirms gada viesnīcu ķēde īpašnieku starpā sadalīta, un arī B.Langei vajadzējis darbu mainīt. Nolēmusi atgriezties un pasaulē iegūto pieredzi izmantot šeit. „Man svarīgi, lai mazajā Kuldīgā jūtama pasaules elpa. Jēkaba sētā skaitos viesu uzņemšanas organizatore, bet faktiski daru visu: sagaidu viesus, runāju ar tiem visās man zināmajās valodās, karstākajā sezonā arī tīru numuriņus, gādāju par ziediem.”


KATLU VAJAG PAMAISĪT

Politikā B.Lange ir jaunpienācēja. Iesaistījusies nesen, kad viņu uzrunājusi LRA vadītāja Nellija Kleinberga. „Daudz ko gribētu mainīt, un tas nekur neder, ja mākam tikai sūkstīties, noniecināt, bet paši neko neieguldām,” uzskata B.Lange. „Jāuzdod sev jautājums, cik daudz esmu gatava darīt, lai situācija uzlabotos. Liekas, ka politikā viss vārās savā sulā, bet tā nav. No malas izskatās citādi, bet es gribu procesus ietekmēt ar savu redzējumu, kā dzīvi veidot labāku. Ir teiciens: „Ja vecums varētu un ja jaunība zinātu.” Ar savu redzējumu iesaistoties jauniem cilvēkiem, kuri no partijām un to spēlītēm ir neatkarīgi, politisko katlu var nedaudz pamaisīt. Ja to nedarīsim mēs, jauni un spēcīgi cilvēki, nekas nemainīsies.”

Jautāta, kādu redz savu pienesumu Saeimas darbā, kandidāte atbild: „Tās ir sfēras, kas tuvākas manam darbam. Gribam panākt 12% PVN likmi viesnīcu, tūrisma pakalpojumiem un ēdināšanai. Tas šķiet loģiski, jo cilvēkam vajag paēst un vajag, lai tas ir pieejami visiem. Lai kafejnīcas apmeklējums nav ekskluzīvs notikums tikai daļai sabiedrības.”BAIBA LANGE
  • Dzimusi 1986. gadā.
  • Kultūras koledžā iegūta augstākā izglītība kultūras menedžmentā ar specializāciju svētku režijā.
  • SIA Rota IG viesu uzņemšanas organizatore.
  • Starptautiskās bezpeļņas organizācijas Junior Chamber International Kuldīgas nodaļas viceprezidente.
  • Pieder vieglā automašīna Peugeot (2002).BAIBAS LANGES ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc kandidējat? Kāpēc LRA?
Gribu politiku saprast no iekšienes. Saredzu to kā iespēju veidot tādu mijiedarbību, kurā es dodu savu jaunību un pati iegūstu, vairāk uzzinot. LRA programma, tajā paustās vērtības sasaucas ar manu pārliecību, ka vajadzīgi stipri reģioni ar stipriem cilvēkiem, kuri dara savu darbu, kuriem ir uzņēmumi, kas balsta ekonomiku, kuri šeit veido ģimenes, lai Latvijā būtu stipra. Spēcinot mazos novadus, varam spēcīgu padarīt valsti.

Ko vēlaties Saeimā sasniegt?
Kopā ar LRA kaut trīs lietas īstenot par 100%. Solīt var visu, bet svarīgi darīt. Man cilvēki arī prasa, ko es kā kandidāte solu. Atbildu, ka vienīgais, ko varu solīt: būšu tāda, kāda esmu, ar savu personību un cīņas sparu. Darīšu visu, lai programmā solīto kopā realizētu.

Kāda ir pieredze politikā?
Pirmie soļi.

Kas ir jūsu vērtīgākais veikums?
Dalība Latvijas deviņdesmitgades svinībās. No mana diplomdarba pasākuma scenārija izvērtās pasākums valstiskā mērogā. Mani pieņēma darbā Aizsardzības ministrijā uzreiz pēc koledžas, organizēju projektu Klubu nakts ar pasākumiem visā Latvijā. Tas lika apzināties, ka jābīstas no tā, ko vēlos, jo tas piepildās. Tas iemācīja nebaidīties sapņot lielas lietas. Esmu JCI Kuldīgas nodaļas viceprezidente. Tā ir jaunatnes organizācija, kuras mērķis ir veidot līderus, kuri dod pozitīvu devumu vietējai sabiedrībai. Apmeklēju vienu šīs organizācijas pasākumu un sapratu, ka arī Kuldīgā vajadzīga tās nodaļa. Tagad tāda ir.

Vai orientējaties likumos? Kādas svešvalodas protat?
Brīvi runāju angļu, spāņu un vācu valodā. Krieviski saprotu, bet runāt grūti. Par likumiem nevaru teikt, ka zinu visus pantus no galvas, bet nav nekā tāda, ko nevar iemācīties vai par ko nevar uzzināt.

Kā raksturojat politisko vidi? Kāpēc ticat, ka izdosies ko uzlabot?
Politiskā vide ir diezgan pamatīgs šmucspainis. Ļoti ceru, ka šo vēlēšanu rezultāts būs vērtīga dāvana Latvijai simtgadē ar to, ka politikā ienāks jauni cilvēki ar sparu, kas spēs sākt lietas virzīt ar godprātīgu rīcību un tālejošiem mērķiem Latvijas kopīgajam labumam.

Kādi jums vaļasprieki?
Dejoju tautas deju kolektīvā Bandava. Man ir arī citi hobiji, kas saistīti ar rokdarbiem.

Pastāstiet par ģimeni!
Man jāpateicas vecākiem, ka man tādi gēni. Mamma ir Padures pagasta pārvaldes vadītāja, tētis – Kuldīgas novada domes deputāts. Vecāku gēni noteikti ir viens no iemesliem, kāpēc arī es eju politikā.

Kāpēc par jums būtu jābalso?
Cilvēki, kuri mani pazīst, ir redzējuši manus darbus, pazīst kā personību, nojauš, ka manī ir cīņas spars. Kad eju uz mērķi, sevi bieži vien nežēloju. Svarīgi arī tas, ka politikā eju tīra – mani neviens nav lobējis.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.