Aizvērt

Pirms balsošanas pajautāja

2018. gada 26. septembrī, 13:17
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pirms balsošanas pajautāja
Foto: Lāsma Reimane
Ap 30 cilvēku 21. septembrī atrada laiku, lai Kuldīgas jauniešu mājā apmeklētu politisko diskusiju ar 13. Saeimas deputātu kandidātiem, tostarp daudziem vietējiem cilvēkiem. Projektā "Jautā, pirms balso" pirmoreiz šādu publisku sarunu rīkoja biedrība "Kursas raksti" un laikraksts"Kurzemnieks".
Tā bija iespēja aci pret aci uzdot jautājumus sešiem deputātu kandidātiem no tām partijām, kurās balotējas kāds no Kuldīgas un Skrundas novada. Partijas KPV LV kandidāts Atis Zakatistovs diskusijas vidū savu vietu atdeva partijas biedram, kuldīdzniekam Ērikam Pucenam, jo pašam bija jāsteidzas uz tikšanos Saldū. Bet partija No sirds Latvijai šo iespēju neizmantoja, nevienu runātāju tā arī neatsūtot.

Kandidāti atbildēja uz diskusijas vadītājas Mārītes Milzeres jautājumiem, kā paveiks pašu programmās iecerēto trīs jomās: izglītībā, labklājībā un reģionu attīstībā. Visiem tas neizdevās gludi. Artim Gustovskim (JV) un Rutai Karlovičai (ZZS) nācās ieskatīties papīros, Ēriks Pucens (KPV LV) dažbrīd atsaucās uz partijas vadītāja Artusa Kaimiņa viedokli, bet Uģis Lagzdiņš (NA) pat atzina, ka daži jautājumi programmā pašam ir tumšie laukumi. Toties Atis Zakatistovs (KPV LV) sacīja: tas nav grūti, jo viņš pats partijas programmu rakstījis. Pēc tam kandidāti atbildēja uz jautājumiem, ko feisbukā bija iesūtījuši Kurzemnieka lasītāji, kā arī uzdeva klātesošie.

Lielākā daļa klausītāju pēc pasākuma atzina, ka saruna bijusi noderīga un izvēli vēlēšanās atvieglojusi, vai nu nostiprinot iepriekšējo pārliecību, vai parādot, par kuru partiju balsot nevajag. Bet daži vēl aizvien nezina, par ko balsos, un arī dzirdētais nav palīdzējis.

Diskusija Jautā, pirms balso tika rīkota projektu konkursā Iesaisties Kurzemē, kuru finansē Kultūras ministrija un administrē Kurzemes NVO atbalsta centrs.

Sarunā piedalījās:

-       Artis Gustovskis (Jaunā Vienotība),

-       Atis Zakatistovs un Ēriks Pucens (KPV LV),

-       Uģis Lagzdiņš (Nacionālā apvienība),

-       Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija),

-       Nellija Kleinberga (Latvijas Reģionu apvienība),

-       Ruta Karloviča (Zaļo un Zemnieku savienība).

-       Kandidāts no partijas No sirds Latvijai neieradās.

Deputātu kandidātu atbildes varēs lasīt 5. oktobra Kurzemniekā.

Diskusijas videoieraksts:

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.