Aizvērt

„Cilvēks nav orķestris – jāstrādā komandā”

2018. gada 24. septembrī, 00:00
Raksta autors: Inta Jansone
„Cilvēks nav orķestris – jāstrādā komandā”
Foto: Laila Liepiņa
Latvijas Universitātes (LU) Kuldīgas un Ventspils filiāles vadītāja Ruta Karloviča Saeimas vēlēšanās kandidē no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) ar 12. numuru.
DARBS – VISA DZĪVE

Kad R.Karlovičas dzīvē ienākusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Kuldīgas filiāle, viņa uzskatījusi sevi par laimīgu cilvēku un vadījusi to 17 gadus. „Mani neinteresē, kādēļ savā laikā Juris Stabiņš no rektora amata noņemts – uzskatu viņu par savu darbaudzinātāju, joprojām dzīvoju ar viņa atziņām.” Vislielākais gandarījums bijis tas, ka ieguldītais novērtēts un, kā saka pati, darbs kļuvis par visu dzīvi. Tieši tāpēc viņa tik sāpīgi uztvērusi mācību iestādes pārtapšanu par LU filiāli un aktīvi cīnījusies pret to. Tad arī izstājusies no partijas Kuldīgas novadam, domubiedrus rodot ZZS.


IESTĀJAS PAR SAVU TAISNĪBU

Domes deputāte no partijas Kuldīgas novadam, uzņēmēja Baiba Mikāla: „Ruta ir enerģisks cilvēks, ieklausās citos, daudz izdarījusi augstskolas labā. Taču attiecībā uz RPIVA viņa par savu taisnību bija ieciklējusies, nepaskatoties plašāk. Šodien neviens nav zaudētājs. Cilvēki saņem Latvijas Universitātes diplomu, un izglītības dokumentam tā ir lielāka pievienotā vērtība. Ja cīņu pret apvienošanu Ruta būtu uzvarējusi, varbūt mēs, studentus iekaitot, būtu zaudētāji. Labi, ja cilvēkam ir ambīcijas, bet ideāli, ja tās ir sabalansētas ar spējām.”


STIPRS CILVĒKS

Bijusī kolēģe Jeļena Grāfa: „Kopā ar Rutu augstskolā esmu nostrādājusi desmit gadus. Viņa ir laba iestādes vadītāja: ir prasīga, ir arī darbiniekiem draugs, palīdz grūtos brīžos.” „Stiprs cilvēks,” tā kandidāti raksturo bijusī Kuldīgas 2. vidusskolas Rendas filiāles vadītāja Ligita Kande. „Žēl, ka viņas vērienīgās ieceres 2. vidusskolā vairs neturpinās. Ruta mums uzticējās un ļāva strādāt, palīdzēja, kad vajadzēja.”

R.Karloviča uzsver, ka visās lietās ir prasīga. Neslēpj, ka ir darbaholiķe un sistēmas cilvēks, jo viņa necieš haosu – vajagot kārtību.


POLITIKĀ JŪTAS NAIVA

R.Karloviča vairākkārt aicināta iestāties partijā Kuldīgas novadam, un pirmo reizi, sajūtot, ka ir gatava sevi politikā izmēģināt, ievēlēta novada domē. Pirmā atziņa: cik gan naiva viņa šajā jomā bijusi... Saeimas kandidāte uzskata, ka vienmēr ir patiesa un par to gan slavēta, gan sista. Pēdējā laikā gan iemācījusies iekost mēlē – nesacīt visu, ko domā. Viņasprāt, politika mazā pilsētā balstīta tādos pašos noteikumos kā lielā politika.


JĀSTAIGĀ JAUTĀJUMU KURPĒS

Kā kandidāte vērtē to, ka ZZS politiku ietekmē Aivars Lembergs, pret kuri ilgi rit tiesvedība? R.Karloviča atbild, ka par A.Lembergu atbildēt nevar, jo patieso informāciju nezinot. Sabiedrība esot samocīta un viegli manipulējama. Sliktākais valsts pārvaldībā esot tas, ka lēmumi tiek pieņemti no pienestās informācijas.

Bažas sabiedrībā rada arī A.Lemberga un zemkopības ministra Jāņa Dūklava iesaiste tā sauktajās oligarhu sarunās. Par tām R.Karlovičai komentārs ir īss: neesot ne tās dzirdējusi, ne tām klāt bijusi. „Tad man būtu jāuzvelk jautājumu kurpes un jāstaigā līdzi, lai varētu spriest, kas un kā noticis.”


OMĪTES NOMETNE

Vai, iekļūstot Saeimā, varēs atteikties no vadītājas amata LU filiālē, rādīšot laiks. Tas būtu grūti izdarāms, jo augstskola esot sirdsdarbs. Kopš Ruta ir vecmāmiņa diviem mazbērniem, vairākas vasaras viņa rīko omītes nometni, vecākiem dodot brīvdienas. Vēl R.Karloviča lepojas, ka nāk no divām spēcīgām dzimtām: Gaišumu un Kalniņu.RUTA KARLOVIČA
  • Dzimusi 1960. gadā.
  • Bakalaura grāds skolas un ģimenes psiholoģijā, maģistra grāds sociālajā psiholoģijā.
  • LU Kuldīgas un Ventspils filiāles direktore, lektore.
  • Kuldīgas novada domes deputāte.
  • Īpašumā: dzīvoklis Kuldīgā, zeme Gudeniekos, dzīvoklis Kurmālē, automašīna VW Passat (2006).
  • Parādsaistības: 17 626,97 eiro. Aizdevums: 7000 eiro.
  • Pērn ZZS ziedojusi trīsreiz: 1500, 645 un 40 eiro.RUTAS KARLOVIČAS ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc balotējaties? Kāpēc ZZS sarakstā?
Man svarīga komanda, jo tikai tā var virzīties uz priekšu. Esmu uzticīga – būšu kopā priekos, bēdās un nenodošu. Ja atskatās pagātnē, kas notika ar RPIVA, atbildība par to bija Izglītības un zinātnes ministrijai, kas ir Vienotības pārziņā, un tā savukārt draudzējas ar partiju Kuldīgas novadam, bet tas man nebija pieņemami. Tāpēc izvēlējos ZZS, kas mani draudzīgi uzņēma. Šī partija pārsteidz ar stabilitāti, pamatīgumu.

Ko vēlaties Saeimā panākt?
Mana joma ir izglītība. Lielākā koncertēšanās notiek lielajās pilsētas – viss attālināts no mazpilsētām, laukiem. Jāstrādā pie izglītības kvalitātes, un tas ir komplekss jautājums. Ja laukos nebūs darbavietu intelektuāļiem, skolām nevar gribēt augstu reitingu.

Vai orientējaties likumos? Kādas svešvalodas protat?
Domāju, ka izglītībā tos zinu. Labi protu krievu valodu. Savā nozarē angļu valodu zinu labi, esmu to apguvusi pašmācībā. Skolā mācījos vācu valodu.

Kā raksturojat politisko vidi? Kāpēc ticat, ka izdosies ko uzlabot?
Manos piedzīvojumos radusies atziņa, ka valsti pārvalda nauda un vara. Bez varas jau valsts pastāvēt nevar, tomēr šīs divas lietas ir ļoti zīmīgas. Viena ietekmēt nevaru, bet ticu, ka nāks jauni cilvēki, kuri nav tik viegli ietekmējami ar naudu un varu, ka spēsim valstī ko mainīt.

Kādi ir hobiji?
Man patīk ceļot, braukt ar velosipēdu un automašīnu, slēpot kalnos, sēņot, ogot. Patīk būt pie jūras vai mežā gan vienatnē, gan ar mīļoto cilvēku.

Kāpēc par jums būtu jābalso?
Es īpaši priekšplānā negrozos. Mani zina daudz studentu, semināru un kursu dalībnieku. Viņi izlems, vai par mani balsot.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu par Latvijas valsts budžeta naudu.
Komentāri
Diāna
2018. gada 27. septembrī, 13:06
Skumji, ka tādi cilvēki kā Ruta atbalsta ZZS un pienes viņiem balsis. Reģionos ir liels spēks, arī Ruta viņiem pienesīs vietas saeimā, jo pati ir labs un populārs kadrs..Skumji, ka neapzināmies savas rīcības sekas. Ar labiem nodomiem ceļš uz elli tiek bruģēts šādi.
Kārlis
2018. gada 25. septembrī, 19:07
Ei , Ruta, beidz , necerēts naivums Tavā vecumā ! Vai Tu patiesi Neredzi ZZS ''saniegumus "" , vai tēlo strausu? Šokējoši , ka intiliģents cilvēks brien pa ''dziļām auzām'' !Vai Tu patiesi neredzi ,ka ZZS ļoti tālu stāv no tautas interesēm ?
Patiesie saimnieki šajā zemē ir ir korupcija un organizētā noziedzība tandēmā ar ZZS , nevis kā Ruta naivi iedomājas !
ZZS nevēlas tautas vēlētu prezidentu, ZZS un SC nevēlas lai ierobežotu ātros kredītus un tmll. ZZS patīk attīstīt parazitekonomiku (OIK un tmll) un par to saņemt to sponsoru stipendijas.
ZZS noteikumu patiesie diktētāji , ko darīt , vai nedarīt , ir tās sponsori , jeb kukuļdevēji !
Tas ko tur Ruta činkst un cer , kaķim zem vienas vietas !
Uz aitu un aunu ausīm ZZS makaroni turas ilgi !
ZZS
2018. gada 24. septembrī, 12:15
ZZS - Zaglīgo Zagļu Savienība
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.