Aizvērt

"Partiju šķirotava"

2018. gada 21. septembrī, 00:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
"Partiju šķirotava"
Latvijas Radio ziņu dienests kopā ar sabiedrisko mediju portālu "LSM.lv" Saeimas vēlēšanām radījis interaktīvu testu "Partiju šķirotava".
16 situācijās katrs vēlētājs var izvēlēties savu rīcību, salīdzināt to ar partiju piedāvājumu, tā nosakot sev piemērotāko, un Saeimas vēlēšanu dienā izdarīt izsvērtu izvēli. Testu veidojuši Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers kopā ar politisko procesu pētnieci Ivetu Kažoku un vairākām sabiedriskajām organizācijām, lai noteiktu aktuālās tēmas, kurās cilvēku viedoklis polarizējas. „Partiju šķirotava ļauj ieraudzīt sakarības starp realitāti un politisko piedāvājumu. Īpaši svarīgi: atbildes pirms tam sniegušas gandrīz visas partijas, kas piedalās šajās vēlēšanās,” uzver I.Austers.

Tests latviešu valodā: www.lsm.lv/skiro; krievu valodā: https://rus.lsm.lv/sortirovka.VIEDOKĻI

Kā vērtējat partiju kampaņas pirms Saeimas vēlēšanām? Vai izmantojat iespēju tikties ar kandidātiem?Valentīna Demčenko, kurmālniece:
– Reklāmām uzmanību nepievēršu. Manuprāt, tāpat nekas nemainīsies. Mums Priedainē bija bedrains trotuārs, tagad tuvojas vēlēšanas un ir aizlāpīts. Esam ļoti neapmierināti, jo darbs paveikts slikti. Ja prastu, tad ieliktu bildi internetā.Sarmīte Pranča, sociālā darbiniece aprūpes centrā Gudenieki:
– Neko jaunu partijas nesola, tikai mēģina viena otru nomelnot un pārspēt. Solījumi ir tikai solījumi, jo īstenībā daudz ko nemaz nevar realizēt. Uz tikšanos neesmu gājusi, jo pietiek ar to, ko dzirdu televīzijā. Tur viņi cenšas no konkrētām atbildēm izvairīties. Godīgi sakot, nezinu, par ko balsošu.Emīls Mikaločus, matrozis:
– Kampaņas brīžiem ir uzbāzīgas, īpaši sociālajos tīklos. Man nav bijusi vēlme iet tikties ar partijām, bet domāju, ka tas ir iedarbīgi, jo cilvēki var uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Reklāmas televīzijā vai uz ielām nav iedarbīgas. Esmu izlēmis balsot par jauniem cilvēkiem.Jeļena Miezīte, fitnesa trenere:
– Vairāk reklāmu redzēju sociālajos tīklos. Esmu dzirdējusi, ka tikšanās ar partijām ir, bet tās parasti ir vakaros, kad strādāju. Ja varētu, tad gribētu aiziet. Manuprāt, pirms vēlēšanām par daudz sola, bet pēc tam neizdara. Man gribētos, lai tiek sakārtota medicīna.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu par Latvijas valsts budžeta naudu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.