Aizvērt

„Nolēmu nestāvēt malā”

2018. gada 21. septembrī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane, Inguna Spuleniece
„Nolēmu nestāvēt malā”
Foto: Aivars Vētrājs
Kurmāles pagasta Priedainē dzīvojošais Ēriks Pucens ("KPV LV") politikā ienāca, kad pēdējās vēlēšanās kļuva par Kuldīgas novada domes deputātu, bet vislabāk viņš jūtoties savās "Kalna Rinkās" kKazdangā, kopjot bites un govis. Turp dodoties katru dienu, vienā virzienā nobraucot 60 km. Tur darbojas viens, saimniecībā izliktas kameras, lai jebkurā brīdī var paskatīties, vai viss kārtībā.
INFORMĒ INTERNETĀ

Par Ē.Pucena aizraušanos ar ierakstiem sociālajos tīklos var pārliecināties arī Kuldīgas novada domes un komisiju sēdēs. Deputāte Inese Astaševska (partija Kuldīgas novadam) saka: „Kad viņš vēlas atspoguļot problēmu, bieži publicēts no konteksta izrauts fakts. Vispārēji saucieni bez iedziļināšanās detaļās. Ir cilvēki, kuri neprot analizēt. Tiek uztaisīta ažiotāža, bet situācija ir citāda, ja tiek aplūkota kopskatā.” Arī interviju Kurzemnieka redakcijā Ē.Pucens ieraksta telefonā.

„Esmu par pieejamu informāciju tādos jautājumos, kurus sabiedrībai vajag zināt. Piemēram, par bijušās SEB bankas ēku. Domes priekšsēde Inga Bērziņa savā Facebook kontā publicēja ziņu, ka ir piedāvājums to pirkt par 269 tūkstošiem. Es publicēju dokumentu, kurā piedāvājums bija pavisam cits. Un, re – jaunais vērtējums ir par 40 tūkstošiem lētāks. Cena vēl aizvien ir par augstu. Par domu tur veidot muzeja krātuvi – man šķiet, ka drīz pati Kuldīga būs kā muzejs.”


UZRUNĀ DARBI

Par iesaistīšanos partijā KPV LV Ē.Pucens saka: „Vairāk nekā divus gadus sekoju Artusa Kaimiņa gaitām – mani uzrunāja tas, ko viņš dara. Ir arī sliktas lietas – daži viņa izteikumi. Bet man patīk asais prāts, tas, ka viņš ir tiešs. Kaimiņš teica, lai savācam komandu, jo viņš mūsu vietā neko Kuldīgā nedarīs. Izveidojām nodaļu ar četriem cilvēkiem, tagad esam apmēram 15. Kaimiņam varam prasīt padomu, bet, ja darīsim paši, viss būs.”


PĀRLIECINĀTS, KA IEKĻŪS

Kas jaunajai Saeimai jāmaina? „Viena no lielākajām problēmām ir bērnudārzi. Tie būtu jāpārņem valstij – rindas un audzinātāju atalgojums. Pilnīgi absurdi, ka audzinātājas Mārupē saņem daudz vairāk nekā Kuldīgā. Arī skolas jānoņem no pašvaldību pleciem.” Par ievēlēšanu viņš ir pārliecināts: „Jābūt uzvarētāja gēniem – nedrīkst domāt, ka netiksim. Tiksim!”


LAUKU APBURTS

Ē.Pucenam esot daudz ideju, kā attīstīt dzīvi pagastos, jo pašam patīk lauku burvība un ir vēlme tur dzīvot, būt neatkarīgam. Viņš uzskata, ka valsts un Eiropas atbalsts lielajām saimniecībām jāsamazina. Tas tirgū veidojot nevienlīdzību – izspiežot mazos. Meži ir resurss, kas valsts budžetā nes naudu, un tā jāiegulda ceļos un lauku infrastruktūrā.


AUGSTSKOLA UN NABADZĪBAS SEKRETARIĀTS

Partijas programma paredz visas valsts augstskolas apvienot. „Telpas un filiāles paliks. Bet runa ir par to, ka tagad naudu maksā par programmām. Ko dara augstskolas? Ražo programmas. Bet tās pārklājas, un lektori skraida no vienas uz otru skolu. Jāizveido vienota augstskola, lai konkurētu ar citiem, nevis savā starpā.”

Programma paredz valdību no sešiem ministriem un Ministru prezidenta. „Vai tagad ir skaidrs, kurš atbild par nabadzību? Labklājības vai Ekonomikas ministrija? Tās šo jautājumu visu laiku futbolē. Bet, ja zem Ekonomikas ministrijas būtu nabadzības sekretariāts, tam būtu skaidrs uzdevums.”


AR KO STRĀDĀS KOPĀ

Par nākamās Saeimas sastāvu kandidāts teic: „Jaunie pret vecajiem. Mēs būtu gatavi strādāt kopā ar Jauno konservatīvo partiju. Ja iekļūtu Progresīvie, arī ar tiem. Ceru, ka neiekļūs Attīstībai/Par!, jo viņi panākuši, ka iedzīvotāji aizbrauc, uzņēmējus smacējuši ar OIK atļaujām. Daniels Pavļuts izsniedza visvairāk šo atļauju. Vecajiem bijis ilgs laiks, lai parādītu gribēšanu un varēšanu kaut ko mainīt.”


VĒLĒ TO LABĀKO

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine: „Ēriks bija aktīvs – izcēlās ar iniciatīvu, runāja ar pedagogiem, ko un kā mācību vidē uzlabot. Bija audzēkņu padomes loceklis. No prakses vietām saņēmām labas atsauksmes. Jauns cilvēks ar milzīgām darbaspējām, vienmēr pozitīvi noskaņots. Nav augstākās izglītības? Augstskolu var pabeigt jebkurā laikā.”

Novada deputāte Sigita Vaivade (Nacionālā apvienība): „Priekšstats tāds, ka viņš par visu interesējas un nebaidās izteikt viedokli vai pieņēmumu. Bet Saeimā viņam vajadzētu labu komandu.”

Domes priekšsēde Inga Bērziņa (Kuldīgas novadam) kandidātu nevērtē: „Aicinu vēlētājus iepazīt partiju programmas un izvēlēties pārdomāti, nepakļaujoties tukšiem saukļiem, populistiskiem lozungiem. Padomāt, vai tiem, par kuriem balsosiet, jūs uzticētu savas ģimenes budžeta plānošanu, bērnu audzināšanu, izpratnes par labā un ļaunā veidošanu.”

Ē.Pucens vairākkārt administratīvi sodīts par satiksmes noteikumu pārkāpumiem. „Iepriekš esmu pārsniedzis ātrumu – nenoliedzu. Sodu esmu samaksājis. Tā bijusi jaunības neuzmanība.”ĒRIKS PUCENS
  • Dzimis 1986. g.
  • 2006. g. beidzis Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu pavāra-konditora specialitātē. Latvijas Lauksaimniecības universitātē tālmācībā apgūst būvinženiera profesiju.
  • Kuldīgas novada domes deputāts.
  • SIA Kalna Rinkas valdes priekšsēdis. Bijis valdes loceklis biedrībā Autodidakts, kas popularizē autosportu, bet, sākot studijas, no amata atkāpies. Dibinājis IK ĒPP komersants (neaktīvs), jo studiju laikā piedāvājis remontdarbus.
  • Pieder dzīvoklis Kurmālē, zeme un ēkas Pelčos, zeme Aizputes novada Kazdangas pagastā; automašīnas Audi 80 (1985), Audi Coupe (1985), VW Golf (1996), Audi A6 (1997), VW Golf (1994), piekabe, transporta kravas kaste Rydwan Euro C750 (2012), traktors MTZ-82 (1994), traktora piekabe Farma CT6, 0-9 (2011).
  • Partijai KPV LV ziedojis 676 eiro, 15 eiro mantā vai pakalpojumā.ĒRIKA PUCENA ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc kandidējat? Kāpēc no KPV LV?
Dažreiz, pasēžot ar sevi un paskatoties, cik manu kursabiedru vairs nav Latvijā, esmu sapratis, ka līdzšinējie politiķi netaisās neko mainīt. Nolēmu nestāvēt malā. Ja nekas nemainīsies, arī man būs jāpamet mājas. Šis ir jauns politiskais spēks. Tie, kuri iesaistījušies, ir politiski aktīvi. Mūsu partijā nav neviena, bet Saeimā vēl aizvien sēž 33 komunisti: Brigmanis, Dūklavs u.c.

Ko vēlaties Saeimā sasniegt?
Partijā esam definējuši 13 mērķus. Tie ir tikai 13 no tiem darbiem, kas jāizdara, lai apturētu tautas izmiršanu un izbraukšanu.

Kāda ir jūsu pieredze politikā?
Nedaudz vairāk kā gadu esmu darbojies Kuldīgas novada domē. Esmu izteicies diezgan skarbi, publiskojis to, kas, manuprāt, sabiedrībai jāredz. Kā deputāts izsaku viedokli, un cilvēki var vērtēt: pareizi vai nepareizi.

Kas ir vērtīgākais veikums?
Patiešām mīlu savu saimniecību – man patīk manas bites un govis.

Vai labi orientējaties likumos? Kādu svešvalodu protat?
Attiecīgos jautājumos, kā lauksaimniecība un būvniecība, es orientējos. Man ir skaidrs par iepirkumu sistēmu. Mūsu partijā ir ļoti daudzi spēcīgi juristi un lauksaimnieki, mums ir cilvēki, ar kuriem konsultēties. Es protu angļu un krievu valodu. Ja valodu neprot, tad ir jāņem tulks, un no tā nav jākaunas.

Kā raksturojat politisko vidi? Vai izdosies to uzlabot?
Nebiju iedomājies, ka var būt tik traki: par medijiem, par cilvēkiem, kuri skatās acīs, bet aiz muguras saka ko citu. Laiks sabiedrībai mosties. Domāju, ka ir iespēja kaut ko mainīt.

Pastāstiet par ģimeni!
Mana ģimene ir liela: mamma – skolotāja, tētis – uzņēmējs, četras māsas un divi brāļi, arī dzīvesbiedre. Visi dzīvojam Kuldīgas novadā.

Kādi ir jūsu hobiji?
Patīk makšķerēšana, autosports, aizraujos ar medībām.

Kā iztēlojaties darbu Saeimas deputāta krēslā?
Esmu gatavs uz laiku atteikties no citām lietām. Vismaz būšu mēģinājis ko darīt, lai varam dzīvot Latvijā.

Kāpēc par jums būtu jābalso?
Lai Saeimā tiktu nomainīta politiskā elite, politiskā mafija. Galvenais būs vēlētājs. Tad redzēsim, vai mūsu programma un stāstītais būs ko nesis.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu par Latvijas valsts budžeta naudu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.