Aizvērt

Politikā jaunpienācēja

2018. gada 7. septembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Politikā jaunpienācēja
Foto: Aivars Vētrājs
Evita Pētersone Kuldīgā izveidojusi un vada Jaunās konservatīvās partijas (JKP) nodaļu, kurā ir desmit biedru.
Politikā ienākusi pirms gada, kad aizgāja no Kuldīgas novada pašvaldības, kur strādājusi par vides speciālisti, bijusi priekšsēdes vietnieka Aleksandra Langes palīdze, projektu konkursa Darīsim paši koordinatore, darbojusies vēlēšanu komisijā un citur.

No darba pašvaldībā viņa aizgājusi, jo nolēmusi sākt uzņēmējdarbību. Evita ir četru bērnu māmiņa: Ennijai ir 20 gadu, Ralfam – 17, Valtam Arvīdam – desmit, Ievai Magdalēnai – pieci. Dzīvesbiedrs Kaspars strādā ārzemēs.

Doma iesaistīties politikā Evitai radusies, mācoties Juridiskajā koledžā: „Tur vēstures pasniedzējs daudz runāja par politiku. Noslēguma darbs bija saistīts ar to, ko četrus gadus darīju domē: ar pašvaldības tiesībām un pienākumiem darbā ar vidi degradējošām būvēm. Jāizprot likuma būtība, lai saprastu, kur ir kļūda vai caurums, kas pieļauj atkāpes. Sapratu, ka ierindas pilsonis viens neko daudz nevar izdarīt, bet ar kāda politiskā spēka palīdzību gan.”


JĀSĀK RĪKOTIES

Evita uzskata, ka pienācis laiks Latvijas politikā ienākt jaunai paaudzei: „Es vēlos būt tās daļa un ticu, ka Latvijā kaut ko var mainīt. Pietiek gausties, kritizēt un pa kaktiem apspriest, cik nesakārtots viss mūsu valstī ir. Jāsāk pildīt savs aktīvā pilsoņa pienākums, jāglābj valsts un arī sava ģimene. Pašlaik varu uzskatīt, ka mana ģimene ir nepilnīga, jo vīrs strādā Vācijā. Arī tādēļ eju politikā – lai saglabātu ģimeni un citas savas vērtības. Kad aizgāju no pašvaldības, izveidoju uzņēmumu Darba iespēju aģentūra. Tas ir darbā iekārtošanas birojs. No Nodarbinātības valsts aģentūras pusgadu nevaru saņemt licenci, lai varu sākt strādāt. Nevienā Eiropas valstī tā nenotiek! Tāpēc man ļoti svarīga ir JKP nostādne samazināt birokrātiju.”


GAN PROGRAMMA, GAN PERSONĪBAS

„JKP ir septiņas tēzes, kuras sasaucas ar manu pārliecību, piemēram, latviska Latvija, ģimene kā vīrieša un sievietes savienība u.c. Tikai pēc tam sāku interesēties, kādi cilvēki šo programmu pārstāv; uzzināju, ka partijā ir Jānis Bordāns. Viņu jau biju pamanījusi kā tieslietu ministru. Viņa runas bija konkrētas – par lietu. JKP nevar iestāties tikai ar iesniegumu – ar katru tiekas valde. Ja kaut vienā programmas punktā partijas un kandidāta viedoklis nesaskan, kopīgs ceļš nav iespējams. Man šis godīgums patīk.”EVITA PĒTERSONE
  • Dzimusi 1973. g.
  • 2016. g. beigusi Juridisko koledžu, ir 1. līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē.
  • 2008. g. absolvēta Bulduru dārzkopības vidusskola – dārzniece.
  • 1996. g. absolvēta Latvijas Lauksaimniecības universitāte; inženierzinātņu bakalaura grāds zemes ierīcības specialitātē.
  • SIA Darba iespēju aģentūra valdes locekle; strādā Kuldīgas uzņēmumā IT namu serviss, ir Kurzemes NVO atbalsta centra projektu koordinatore; biedrību Dabas spēka aģentūra un K.P.C.J. valdes locekle.
  • Pieder zeme, ēkas un nekustamais īpašums Kuldīgā, divi dzīvokļi Kuldīgā; automašīnas Mercedes Benz A170 (1998), VW Sharan (1995), Mazda MPV (2000).
  • Parādsaistības: 28 970 eiro hipotekārais kredīts mājas iegādei.
  • JKP ziedojusi 135 eiro.
/CVK informācija/EVITAS PĒTERSONES ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc kandidējat? Kāpēc JKP sarakstā?
Ticu, ka var kaut ko mainīt likumos un pašvaldību darbā. Esmu par pilsonisku iniciatīvu un līdzdalību, un, ja nekandidētu, tad darbotos nevalstiskajās organizācijās. Man tuva JKP nostādne par birokrātijas mazināšanu.

Kas ir vērtīgākais līdz šim paveiktais?
Mana ģimene. Un tās dēļ eju politikā. Esmu četru bērnu māmiņa, man ir arī mazdēliņš, kuram 11 mēneši. Pirms pieciem gadiem ar vīru nolēmām kļūt par audžuģimeni, bet pašiem pieteicās ceturtais bērniņš, tomēr domu par audžuģimeni aizvien turam azotē.

Vai labi orientējaties likumos? Kādu svešvalodu protat?
Orientējos labi, jo esmu beigusi Juridisko koledžu. Brīvi runāju krievu valodā, sarunvalodas līmenī protu vācu un angļu valodu.

Kā iztēlojaties dzīvi, ja tiksiet ievēlēta?
Par deputāta darbu Saeimā man ir pilnīgs priekšstats, jo tas bija viens no mācību priekšmetiem koledžā, kur apguvām, kā notiek lēmumu pieņemšana, darbs komisijās utt. Ievēlēšanas gadījumā ar vīru Kasparu esam gatavi pārcelties uz Rīgu.

Kādi ir jūsu hobiji?
Biju galda tenisiste, vēl pirms desmit gadiem biju iekļauta reitingos. Tagad esmu to nolikusi malā. Esmu dziedājusi korī Ventava, dejojusi patērētāju biedrības deju kolektīvā, bet šī brīža hobijs ir politiskā aktivitāte, kas mani tiešām aizrauj.

Kāpēc būtu par jums jābalso?
Kuldīgā esmu dzīvojusi visu mūžu, mani te pazīst ļoti daudzi. Četrus gadus strādāju Kuldīgas komunālajos pakalpojumos par struktūrvienības vadītāju, panācu, ka vienkāršie darba darītāji sāk saņemt par padarīto, nevis konstantu algu. Par mani var balsot tāpēc, ka es spēju kaut ko mainīt. Esmu četru bērnu mamma un zinu, kā ir audzināt bērnus Latvijā. Cilvēkiem no mazpilsētas ir Saeimā jāiet, jo rīdziniekiem nav priekšstata, kā dzīvo laukos.KO SAKA CITI

Evita esot komunikabla, spējot atrast kopīgu valodu ar jebkuru – tā par kandidāti saka aptaujātie.

Pašvaldības uzņēmuma Kuldīgas komunālie pakalpojumi darbiniece Iveta Ķēniņa: „Evita ir ļoti sirsnīga. Varbūt politikai par daudz labsirdīga.”

Agrāk viņas priekšnieks domē, tagad novada deputāts Aleksandrs Lange: „Viņai ir lielas darbaspējas. Apzinīga – vienmēr izdarīs, ko uzņēmusies. Ar kolēģiem bijis labs kontakts.”

Skolotāja Indra Iveta Gaile pazīst Evitu no darbības projektu konkursa Darīsim paši komisijā: „Jauna, enerģiska un pietiekami ambicioza, viss viņu interesē. Domāju, ka arī politikā nepazudīs, jo viņa iestājas par lietu, kurai tic.”

Kurzemes NVO atbalsta centra vadītāja Inese Siliņa: „Diplomātiska, atvērta, enerģiska. Zina, kā varas publiskajā sektorā komunicēt ar politiķiem un ierēdņiem. Tā ir prasme redzēt lietas no abām pusēm.”


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.