Aizvērt

Aktivitāte liela, bet ir arī problēmas

2019. gada 24. maijā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Aktivitāte liela, bet ir arī problēmas
Kuldīdzniece Leontīne Puķīte ir sarūgtināta: paziņojumu par vēlēšanu iecirkni saņēmusi, bet viņas vārds tur reģistrā nav atrodams – jāiet citur.
Foto: Madara Sala
Tie, kuri par Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem vēlējās nobalsot iepriekš (to var darīt jebkurā iecirknī), vakar diemžēl piedzīvoja vilšanos. Tas nebija iespējams, jo nedarbojās Latvijā vienotā datorsistēma. Savukārt tie, kuri nāca uz reģistrēto iecirkni, izvēli varēja izdarīt ātri.
Kurzemnieks vakar iecirknī Kuldīgā, Kalna ielā 19, iegriezās 11.00 stundu pirms tā slēgšanas. Servera darbība vēl nebija atjaunota. Vēlēšanu komisijas priekšsēde Aiga Bērziņa pastāstīja, ka, neraugoties uz tehniskajām problēmām, vēlētāju aktivitāte ir liela. Trešdien te nobalsojis 31 vēlētājs, un to varēja izdarīt arī cilvēki no citiem iecirkņiem, jo sistēma darbojās. No Kalna ielas iecirkņa uz citu pārreģistrēti kādi padsmit cilvēki. Ceturtdien nobalsoja 25, no cita izdevās pārreģistrēt tikai vienu, bet 20 cilvēkus vēlēšanu komisijai nācās raidīt projām. A.Bērziņa raizējas: kundze ratiņkrēslā, kurai būtu jābalso Kalna ielā, vēlējās to izdarīt Centra vidusskolā, jo tur var iebraukt, bet arī viņu pārreģistrēt neizdevās, jo sistēma nedarbojās. „Tomēr domāju, ka aktivitāte būs laba. Mums atnāk arī cilvēki, kuri vēl nav izdomājuši, par ko balsot, bet jūt pienākumu.”

Kuldīdznieks Jānis Zundovskis, kurš strādā Liepājā, izmantoja brīvdienu, lai savā iecirknī nobalsotu laikus. Izvēli izdarījis pēc tam, kad noskatījies, kā politiķi startē TV3 erudīcijas spēlē: „Manis izvēlētais politiķis izklausījās gudrs, runāja saprotami. Mūsu ģimene iet uz visām vēlēšanām – latviešiem tā jādara.”

Par patrioti sevi sauc arī kuldīdzniece Leontīne Puķīte. Viņai atsūtītajā vēstulē norādīts nepareizs iecirknis. Vēlēšanu komisijas darbinieces šīs kundzes uzvārdu sarakstos neatrada, bet norādīja, kurp jāiet. „Protams, esmu apvainojusies, bet tas nenozīmē, ka nebalsošu,” teic L.Puķīte.EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANĀS VAR BALSOT
  • 24. maijā, no 10.00 līdz 16.00 visos iecirkņos.
  • 25. maijā, no 7.00 līdz 20.00 tikai savā reģistrētajā iecirknī.
  • Balsošanu mājās var pieteikt, līdz rītdienas 12.00 savā reģistrētajā iecirknī nogādājot brīvā formā rakstītu iesniegumu. Iesnieguma nesējam līdzi jābūt mājās balsotāja personību apstiprinošam dokumentam.
  • Savu vēlēšanu iecirkni var uzzināt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana vai pa tālruni 67049999.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.