Aizvērt

Mācās tiešsaistē par integrācijas tēmu atspoguļošanu

2020. gada 30. jūnijā, 08:09
Mācās tiešsaistē par integrācijas tēmu atspoguļošanu
Lai slīpētu Latvijas nacionālo un reģionālo mediju profesionāļu prasmi atspoguļot integrācijas jautājumus, 2020. gada laikā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultāte un Vidzemes augstskola īsteno plašu projektu "Atbildīgas, daudzveidīgas un kvalitatīvas žurnālistikas attīstība Latvijas nacionālajos un reģionālajos masu medijos, integrējot trešo valstu pilsoņus Latvijā".
Pielāgojoties apstākļiem, ko radījusi Covid-19 pandēmija, mācības Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Kuldīgas, Bauskas un Valmieras mediju profesionāļiem augstskolas pārnesušas uz virtuālo vidi, tiešsaistē noturot gan teorētiskas lekcijas, gan izvērstas diskusijas.

Dziļāk iepazīstot šīs tēmas, tiek veicināta nacionālo un reģionālo mediju zināšanu pilnveide, kā arī papildinātas prasmes mediju satura, tostarp vizuālā materiāla veidošanā. “Izvēloties fotogrāfijas, medijiem ir svarīgi ne tikai ņemt vērā, kā pasniegt konkrēto stāstu, bet arī to, kas paliek ārpus kadra, īpaši situācijās, kad vēstījumi ir par trešo valstu pilsoņiem. Attēlotās personas tiek kategorizētas kā citādas, bez identitātes –  kā pūlis, kur visus vieno līdzīgas iezīmes. Trešo valstu pilsoņu attēlojums parāda tos kā bezpersonisku masu, un tas ir viens no tipiskākajiem veidiem, kā piešķirt draudīguma un briesmu nozīmi, ko varam redzēt mediju publikācijās,” stāsta projekta eksperts, RSU studiju programmu Fotogrāfija un Multimediju komunikācija vadītājs docents Alnis Stakle. Projekta laikā eksperti ar medijiem arī diskutē par migrācijas ietekmi uz kultūru, mediju ētiku migrācijas atspoguļojumā, ziņu dekonstrukciju un migrācijas problēmām Latvijas pierobežā.

Kā jau rakstīts, projekta ietvaros darbs norit ar vismaz 30 Latvijas nacionālo un reģionālo masu mediju pārstāvjiem, iesaistot vismaz 11 plašsaziņas līdzekļu organizācijas. Pēc tiešsaistes lekcijām un diskusijām plānots projekta ietvaros doties smelt starptautisku pieredzi uz Vāciju ("Deutsche Welle") un Maltu, iepazīstot šo valstu pieredzi sociālās integrācijas atspoguļošanā. Braucienu rezultātā taps kvalitatīvi raksti un sižeti.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas fakultātes un Vidzemes augstskola. Projektā piedalās: laikraksts "Bauskas Dzīve", biedrība "DAmedia", laikraksts "Jaunais Kurzemnieks" un "Kurzemes Vārds", Latgales reģionālā televīzija, laikraksts "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", izdevniecība "Žurnāls Santa", interneta ziņu portāls TVNET, Vidusdaugavas televīzija un Vidzemes televīzija.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.