Aizvērt

Izsludināts LIFE projektu konkurss 2018. gadam

2018. gada 7. maijā, 14:40
Raksta autors: Latvijas Vides aizsardzības fonds
Izsludināts LIFE projektu konkurss 2018. gadam
Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi pieteikšanos LIFE programmas projektu konkursam, kurā aicina juridiskas personas (organizācijas), kas reģistrētas Eiropas Savienībā iesniegt projekta pieteikumus LIFE programmas finansējumam. Šis aicinājums attiecas gan uz LIFE Vide, gan LIFE Klimats apakšprogrammām.
Šī gada LIFE konkursa kopējais budžets ir 397 miljoni eiro, no kuriem 317 miljoni eiro paredzēti Vides apakšprogrammai un 80 miljoni eiro Klimata pasākumu apakšprogrammai. Atbalsta intensitāte no LIFE programmas – līdz 75% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Lai viennkāršotu pieteikšanos, LIFE Videsapakšprogrammā šogad ieviesta divpakāpju pieteikšanās sistēma:

Līdz jūnija vidum iesniedzama 10 lapas gara projekta koncepcija, kurā aprakstīta vides problēma, projekta mērķi, būtiskākās aktivitātes un rezultāti, un labāko koncepciju autori tiks aicināti iesniegt pilno projektu pieteikumu līdz 2019. gada janvāra beigām.

LIFE Klimata apakšprogrammā tiek saglabāta iepriekšējos gados praktizētā pieteikšanās ar pilnu projekta iesniegumu.

Projektu un koncepciju pieteikšana notiek elektroniski, izmantojot sistēmu eProposal (https://webgate.ec.europa.eu/eproposalWeb/). Projektu un koncepciju pieteikšanas termiņi EK:Papildus LIFE uzsaukumam, izsludināta iespēja pieteikties arī nacionālā finansējuma saņemšanai LIFE projektiem, dodot iespēju saņemt līdzfinansējumu un būtiski samazināt projekta īstenotāja nepieciešamo ieguldījumu.

No valsts budžeta ir apstiprināts kopējais pieejamais līdzfinansējums LIFE projektiem 2018.–2020. gadā - 9 miljoni eiro, no kuriem 5,9 miljoni eiro pieejami Vides apakšprogrammas projektiem un 3,9 miljoni eiro  - Klimata pasākumu apakšprogrammas projektiem. Nacionālā finansējuma konkurss ir būtisks instruments Latvijas iesniedzējiem, ļaujot samazināt pašu ieguldījumu projektos un sniedzot iespēju īstenot LIFE projektus plašākam iesniedzēju lokam, jo papildus LIFE EK finansējumam iespējams iegūt valsts atbalstu līdz 30% no projekta izmaksām.

LIFE projektu nacionālajam finansējumam var pieteikties Latvijas Republikā reģistrēta juridiskā persona līdz šī gada 20. jūnijam.

Projekta iesniegums nacionālajam finansējumam, noformēts atbilstoši apstiprinātajam Eiropas Savienības vides un klimata pasākumu programmas LIFE projektu nacionālā finansējuma konkursa nolikumam, jāiesniedz LVAFA, Rīgā, Eksporta ielā 5, LV-1010, darba dienās no 9.00 līdz 17.00, vai noteiktajā termiņā, sūtot ierakstītā vēstulē pa pastu vai elektroniska dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu e-parakstu.

Vairāk informācijas vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – Projektu pieteicējiem vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem - https://lifeprogramma.lv/lv/kontakti


Par programmu LIFE
LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no2018.–2020. gadam ir EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT

CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un  Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.


Informāciju sagatavoja:
Baiba Mārcēna
Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas
LIFE Atbalsta vienības  sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.: 26522008, baiba.marcena@lvafa.gov.lv
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.