Aizvērt

Aktualitātes finansējuma piesaistei

2018. gada 8. martā, 13:13
Raksta autors: Kurzemes plānošanas reģions
Aktualitātes finansējuma piesaistei
Kurzemes plānošanas reģiona jaunumi finansējuma piesaistei.
Pasākumi uzņēmējiem Kurzemē:

1. Pāvilostas novada uzņēmēju diena 2018

2018.gada 6.aprīlī Plkst.10:00 Pāvilostas pilsētas Kultūras nama lielajā zālē
Seminārā tiks apskatītas tēmas:
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) Liepājas nodaļa:
1) Informācija par biznesa inkubatora atbalstu;
2) Biznesa motivācijas prezentāciju - kādēļ šis ir labākais laiks uzņēmējdarbības uzsākšanai;
3) Uzņēmumu mūsdienu tendenču prezentācija - kas ir aktuāls uzņēmējdarbībā - kriptovalūtas, sociālie tīkli, kibernētika utt.
4) Individuālas  konsultācijas biznesa ideju autoriem un jaunajiem uzņēmējiem.
5) pārējās LIAA atbalsta programmām inovāciju attīstībai un starptautiskajai konkurētspējai.
LAD seminārs par nozares jaunumiem un aktualitātēm
 Valsts Ieņēmumu dienests (VID):
1) Nodokļu maksātāju analīze, informācijas ieguves avoti - kā nodokļu maksātāji nonāk VID redzeslokā.
2) Dažādi pārbaužu veidi (datu atbilstības pārbaude, apsekošana, novērošana, tematiskā pārbaude, nodokļu audits) un pārbaužu veikšanas process.
3) Tematiskajās pārbaudēs un nodokļu auditos biežāk konstatēti pārkāpumi.
4) Kontroles pasākumu rezultāti - kādas var būt konstatēto pārkāpumu sekas.
5) Saimnieciskās darbības apturēšanas un atjaunošanas process.
6) Nodokļu maksātāju tiesības un pienākumi.
https://www.pavilosta.lv2. Ventspils Biznesa centra atklāšana Pils ielā 17
 
16.martā plkst. 12.00
Lai gan atklāšana vēl tikai drīzumā, jaunā koprades biroja (co-working) telpa ir jau pieejama apmeklētājiem testa režīmā. Droši vari nākt un strādāt darba dienās no 9-18:00. Par laikiem pēc darba laika - vienojoties.
Sekot līdzi Ventspils Biznesa atbalsta centra jaunumiem var šeit:
https://www.facebook.com/VentspilsBAC/
Atklāšanas pasākuma detalizēta programma šobrīd vēl nav publicējama.
22.marts plkst.10.00-13.003. Seminārs Ventspilī “Sagatavojies eksportam!”

LIAA Ventspils biznesa inkubators Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 1, Ventspilī  aicina jaunos un topošos eksportētājus piedalīties seminārā, lai sagatavotos ārējai tirdzniecībai.
Seminārā tiks sniegti praktiski padomi kā uzņēmumam novērtēt tā eksportspēju, vai nepieciešams izstrādāt ārējo tirgu apgūšanas plānu, kā arī citu informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgāk uzsāktu eksportu uz ārvalstīm.
Lektori:
Filips Tālbergs - LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas projektu vadītājs kokrūpniecības un atjaunojamo energoresursu nozarēs
Linda Grīnfelde - LIAA Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja
Aivis Dembovskis - Eksporta garantiju daļas konsultants
Dalība bezmaksas.


 
4. Liepājā 07.03. plkst. 13:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē seminārs (bezmaksas) “Digitāli vai tradicionāli? Mārketings izcilai klientu pieredzei”. Vairāk info - https://chamber.lv/lv/events/2018/03/6146/event/21335. Liepājā 20.03 plkst. 10:00 Liepājas Latviešu biedrības namā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) organizētais starptautiskais darba gadatirgus „Darbs un karjera 2018”.

Vairāk info - https://m.nva.gov.lv/LV/aktuala_informacija/aktualitates/5176darba_deveji_var_atrast_vajadzigos_darbiniekus_piedaloties_nva_un_eures_darba_gadatirgos_liepaja_un_daugavpili.html6. Semināri Liepājā un Ventspilī “Veiksmes formula pārdošanā” (lektors Jānis Viegliņš)

Organizē: Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar LIAA Liepājas Biznesa inkubatoru un Ventspils pilsētas pašvaldību
Liepājā, 26.martā, no plkst. 11:00 līdz 16:00  , LIAA Biznesa inkubatorā, Dārza ielā 4/8,
Ventspilī, 27.martā, no plkst.11:00 līdz 16:00, LIAA Biznesa inkubatorā, Pils ielā 17
Pieteikšanās uz e-pastu: aigars.rudulis@kurzemesregions.lv7. Semināri Saldū, Talsos, Kuldīgā, Ventspilī un Liepājā“Nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2018. gadā”

 (Lektore: Inguna Leibus, Dr.oec., LLU ESAF Finanšu un grāmatvedības institūta profesore, ekonomikas doktore, zinātnisku un praktisku rakstu autore)
 Organizē: Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Saldus, Talsu, Kuldīgas novadiem un Ventspils, Liepājas pilsētu pašvaldībām
Dalība seminārā – bezmaksas. Semināru norises laiks: no plkst.10:00-15:00
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās sākot ar 12.03.2018 mājas lapā www.kurzemesregions.lv, sadaļā “Semināri” (semināram Talsos atsevišķa pieteikšanās -skatīt zemāk)
26.martā Saldū, Saldus novada pašvaldības Lielajā zālē, Avotu ielā 12
4.aprīlī Talsos, kinoteātrī ”Auseklis”, K. Valdemāra ielā 17a
 (pieteikšanās https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbIOeXhnyamRV5b0gxsvDrRUE6QMd1dyOeBkYRiZSZDS_f7A/viewform?usp=sf_link )
9.aprīlī Kuldīgā, Kuldīgas Mākslas namā, 3.stāvā, 1905. gada iela 6
11.aprīlī Ventspilī, Ventspils pilsētas bibliotēkā, Akmeņu ielā 2
16.arīlī Liepājā, Liepājas pilsētas pašvaldības zālē, Rožu ielā 68. CFLA martā sāk semināru ciklu par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz kārtējo semināru ciklu par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Semināri notiks Rīgā, Jelgavā, Cēsīs, Kuldīgā un Rēzeknē.
Ar semināru ciklu, kas sāksies 7.martā, CFLA turpina jau iesākto praksi par šādu informatīvu semināru organizēšanu ES fondu projektu īstenotājiem. Kā ierasts, seminārā tiks aplūkoti dažādi pašreiz aktuāli jautājumi, un viena no tēmām ir finanšu plānošana un risku vadība.
CFLA direktore Anita Krūmiņa: “Finanšu plānošanai ES fondu projektos ir ļoti liela nozīme, tāpēc ir būtiski to veikt atbildīgi, balstīties uz reālistiskām prognozēm un apzināt visus riskus. Lai mūsu klientiem – ES fondu projektu īstenotājiem - palīdzētu finanšu plānošanas procesā, esam jau sagatavojuši metodisko materiālu, ko aicinām izmantot, gatavojot iesniedzamo pamata informāciju par plānotajiem maksājumiem. Taču semināros maksājuma plāna sagatavošanas nianses skaidrosim arī klātienē. Tāpat vienmēr atgādinām klientiem – vērsieties pie mums, ja ir kādi jautājumi, ja nepieciešama palīdzība vai atbalsts! Mēs kā sadarbības partneri vienmēr esam jūsu rīcībā!”
Semināros tiks apskatīts iepirkuma organizēšanas jautājums, kas pastāvīgi ir ES fondu projektu interesējošo tēmu saraksta augšgalā, un detalizētu skaidrojumu par elektronisko iepirkumu sistēmu jeb EIS semināros sniegs pārstāvji no Valsts reģionālās attīstības aģentūras. Tāpat ar secinājumiem par ES fondu projektu kontroles jautājumiem iepazīstinās ES fondu Revīzijas iestādes pārstāvji. Savukārt ar savu pieredzi projektu īstenošanā dalīsies arī paši ES fondu finansējuma saņēmēji.
Semināri notiks:
14. martā – Jelgavā, viesnīcas “Zemgale” telpās, Skautu ielā 2;
21. martā – Cēsīs, Pieaugušo izglītības centrā, Raunas ielā 4;
28. martā – Kuldīgā, Mākslas namā, 1905.gada ielā 6, 1.stāvā;
4. aprīlī – Rēzeknē, Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zālē, Atbrīvošanas alejā 95 a.
Pieteikšanās semināra apmeklējumam un darba kārtība pieejama CFLA mājaslapā. Semināri ir bezmaksas. www.cfla.gov.lv9. Aicina uz semināru Grobiņā par aktualitātēm mežsaimniecībā

Ielūdz apmeklēt Meža konsultāciju pakalpojumu centra rīkoto semināru par šādām tēmām:
1. Jaunākais par ES atbalstu “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai” 5. kārta. Grozījumi ES atbalsta noteikumos.
2. Meža veselības aktualitātes 2018. gadā. Otrais solis ražīgas mežaudzes izveidē.
3. Bezmaksas konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšana meža īpašniekiem.
Semināra norises laiks – 14.03.2018. plkst. 13:00
Semināra norises vieta – Grobiņas mežniecība, Atpūtas iela 4, Grobiņa, Grobiņas nov., LV-3430
Informāciju sagatavoja: Līva Tukiša, Liepājas nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante10. Atgādinām par iespēju strādājošām personām mācīties projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros:

Pieteikšanās informāciju par īstenotajām programmām Latvijā meklēt www.macibaspieaugusajiem.lv , sākot ar 9.martu.
Pieteikšanās no 12.03.2018 – 13.04.2018. (1 mēnesis; datumi var mainīties!). Mācības tiks uzsāktas atbilstoši tam kā nokomplektējas grupas (2018.g. vasara-rudens).
Pieteikties var nodarbinātie (darba ņēmēji, saimn. darb. veicēji), vecāki par 25 gadiem.
Vairāk šeit https://www.macibaspieaugusajiem.lv
Projektu konkursi uzņēmējiem:
 
1. Līdz 12.04. pagarināts projektu iesniegšanas termiņš ES fondu programmai 1.2.1.4. “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā”, 2. kārtai.

Vairāk info https://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases/1-2-1-4-k-2 2. 1. ceturksnī plānots izsludināt pieteikšanos ES fondu programmai 4.1.1. “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē”.

Vairāk info - https://www.em.gov.lv/lv/es_fondi/atbalsta_pasakumi_2014_2020/veicinat_efektivu_energoresursu_izmantosanu__energijas_paterina_samazinasanu_un_pareju_uz_aer_apstrades_rupniecibas_nozare__ii_karta_/ 
Projektu konkursi Kurzemes pašvaldībās:

1. Ventspils pilsētā līdz 16.martam notiek pieteikšanās Tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu projektu līdzfinansēšanas konkursam.

Ventspilī reģistrētie tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas uzņēmēji aicināti pieteikt dalību projektu līdzfinansēšanas konkursā, kurā būs iespējams saņemt no 300 līdz 5000 EUR līdzfinansējumu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Kopumā Ventspils pilsētas dome projektu finansēšanai piešķīrusi EUR 10000. Konkursa mērķis ir sekmēt tūrisma un ar to saistīto nozaru uzņēmumu sniegto pakalpojumu vai saražotās produkcijas kvalitātes uzlabošanu, attīstot Ventspils pilsētu ar daudzveidīgu un plašu atpūtas, ēdināšanas, kultūras, izglītības un veselības pakalpojumu piedāvājumu Latvijas un ārvalstu tūrismam. Konkursā aicināti pieteikties komersanti, kas reģistrēti Ventspils pilsētā un pieteikuma iesniegšanas brīdī nodarbina vismaz vienu Ventspils pilsētā deklarētu darbinieku. 
Projektu konkursā par prioritārām atbalsta saņemšanai noteiktas šādas aktivitātes:
•             ekskursiju transporta līdzekļa (“vilcieniņš” vai cits transporta līdzeklis) izveide un tā darbības nodrošināšana;
•             publiska bezmaksas bezvadu interneta tīkla ierīkošana un pieejamības nodrošināšana apmeklētājiem;
•             ventilācijas uzlabošana vai iekārtu izbūve klientiem pieejamās telpās;
•             bērnu atpūtas zonas izbūve un iekārtošana;
•             vides pieejamības nodrošināšana apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem un personām ar kustību traucējumiem.
https://www.ventspils.lv/lat/ekonomika/140667-norit-pieteiksanas-turisma-un-ar-to-saistito-pakalpojumu-jomas-komersantu-projektu-lidzfinansesanas-konkursam2. Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde no šā gada 19.februāra līdz 9. martam izsludina pieteikšanos izglītības projektu konkursam 2018. gadā.

Par šī gada prioritātēm noteiktas: Latvijas izglītības nozares bagātināšana - tradicionālās vērtības laikmetīgās izpausmēs, kā arī izglītojamo sadarbības un pieredzes veicināšana. Konkursa mērķis ir atbalstīt izglītības nozarei nozīmīgu programmu, projektu un pasākumu īstenošanu Liepājā, veicināt iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju līdzdalību un sadarbību izglītībā aktuālu problēmu risināšanā, uzlabojot izglītības kvalitāti.
Konkursa pretendentiem ir iespēja saņemt finansējumu ne vairāk kā divu projektu īstenošanai. Projektā pieprasītā līdzfinansējuma apmērs nedrīkst būt mazāks par 300 eiro un lielāks par 2500 eiro, nepārsniedzot 75 procentus no projekta kopējām izmaksām. Vairāk informācijas var atrast www.liepaja.lv3. Ventspils novadā izsludināts projektu konkurss "Solis 2018"

Ventspils novada pašvaldība izsludina pieteikšanos projektu konkursam, tādējādi finansiāli atbalstot Ventspils novada uzņēmēju iniciatīvu realizēšanu uzņēmējdarbības attīstībā.  Konkursa "Solis 2018" uzdevums ir Ventspils novada uzņēmēju iniciatīvu īstenošana uzņēmējdarbības attīstībā, kas saistītas ar jaunu darbavietu izveidošanu, radot inovatīvus produktus un pakalpojumus ar paaugstinātu pievienoto vērtību, veicinot saimnieciskās darbības attīstību un dažādošanu un ražošanas resursu izmantošanas efektivitāti.
  Projektu konkursa finansējums ir 10 000 eiro. Viena projekta realizācijai piešķirs ne vairāk kā 1 000 eiro. Pieteikumus var iesniegt Ventspils novadā reģistrētas komercsabiedrības, individuālie komersanti, kā arī Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji reģistrētās fiziskās personas un fiziskās personas, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ventspils novadā, kuras atbalsta gadījumā reģistrēsies kā saimnieciskā darba veicējas. Projektu iesniegšanas termiņš – 29. marts. Informācijas avots: www.ventspilsnovads.lv4. Ventspils novadā izsludināts Kultūras projektu konkurss 2018

Ventspils novada pašvaldība izsludina kultūras projektu finansēšanas konkursu, lai atbalstītu pašvaldības struktūrvienības, biedrības, sabiedriskās un privātās struktūras, kuras darbojas kvalitatīvu, ekonomiski efektīvu kultūras pasākumu organizēšanā Ventspils novada administratīvajā teritorijā un veicinātu novada kultūrvides veidošanu, kultūras vērtību saglabāšanu, jaunrades attīstīšanu un sabiedrības integrāciju tādās kultūras nozarēs kā mūzika, deja un teātris.
Projektu konkursa uzdevumi ir  finansiāli atbalstīt pašvaldības struktūrvienības, nevalstiskās organizācijas, komercsabiedrības, fiziskas personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskā darba veicējas, sabiedriskās un privātās struktūras, kuras darbojas kvalitatīvu, ekonomiski efektīvu kultūras pasākumu organizēšanā Ventspils novadā, izņemot domes noteiktos ikgadējos pasākumus un pašvaldības finansētos kolektīvus.
Konkursa pasākumu finansējuma fonds ir 8000 eiro. Viena projekta īstenošanai var piešķirt ne vairāk kā 600 eiro. Projektu iesniegšanas termiņš – 15. marts. Vairāk informācijas var atrast šeit www.ventspilsnovads.lv5. Ventspils novadā izsludināts projektu Konkurss "Jaunietis darbībā 2018"

Lai atbalstītu pašvaldības struktūrvienības, biedrības, sabiedriskās un privātās struktūras, kuras darbojas kvalitatīvu, ekonomiski efektīvu jauniešu pasākumu organizēšanā Ventspils novada administratīvājā teritorijā un veicinātu Ventspils novada jauniešu iniciatīvu realizēšanu un līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē, brīvā laika pavadīšanā, kā arī uzlabotu savstarpējās sadarbības iespējas, Ventspils novada pašvaldība izsludina projektu konkursu "Jaunietis darbībā 2018".
Projektu konkurss "Jaunietis darbībā 2017" paredzēts Ventspils novada jauniešu iniciatīvu realizēšanai un līdzdalībai novada sabiedriskajā dzīvē. Projektu konkursa mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem iegūt jaunu pieredzi un prasmes projektu izstrādāšanā un īstenošanā, veicināt jauniešu aktivitāti izglītojošu un lietderīga brīvā laika pavadīšanas pasākumu organizēšanā un uzlabot savstarpējās attiecības un sadarbības iespējas. Projektu konkursa līdzekļi tiks piešķirti projektiem, kas domāti jauniešu brīvā laika lietderīgai izmantošanai, pozitīvai Ventspils novada tēla veidošanai un popularizēšanai, jauniešu līdzdalībai sabiedrības dzīvē, iedzīvotāju, īpaši jauniešu, informētības un nodarbinātības veicināšanai, karjeras izglītībai, sociālā riska grupu integrācijai, veselību veicinošiem un sporta pasākumu rīkošanai, dažādu radošo darbnīcu organizēšanai, kultūras, tematisko, dažādu sadarbības un sadraudzības pasākumu rīkošanai.  Konkursa pasākumu finansēšanas fonds ir 2000 eiro, bet vienam projektam maksimāli piešķiramais - 400 eiro.
Projektu iesniegšanas termiņš - 13. aprīlis. Informācijas avots www.ventspilsnovads.lv6. Ventspils novadā izsludināts projektu konkurss "Mēs savā novadā 2018"

Ventspils novada pašvaldība izsludina pieteikšanos projektu konkursam vides kvalitātes uzlabošanai Ventspils novadā.  Atbalstot biedrības, sabiedriskās un privātās struktūras, kuras darbojas Ventspils novada administratīvajā teritorijā, un veicinot Ventspils novada kultūrvides veidošanu, labiekārtošanu, infrastruktūras attīstību un kultūras vērtību saglabāšanu, Ventspils novada pašvaldība aicina piedalīties projektu konkursā "Mēs savā novadā 2018".
Projektu konkursa mērķi ir tūrisma attīstības veicināšana, pieejamības nodrošināšana vides objektiem, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un novada, pilsētas, pagastu tēla veidošana.
Projektu konkursa finansējums ir 5 000 eiro. Viena projekta realizēšanai piešķirs ne vairāk kā 500 eiro. Projektu pieteikumus var iesniegt Ventspils novada pašvaldības struktūrvienības, tai skaitā pilsētas un pagastu pārvaldes, kā arī Ventspils novadā reģistrētas biedrības un nodibinājumi. Projektu iesniegšanas termiņš – 29. marts.
Informācijas avots www.ventspilsnovads.lv7. Grobiņas novada dome izsludina projektu konkursu.

Lai veicinātu vietējas nozīmes projektu realizēšanu Grobiņas novadā, tā sakārtojot un uzlabojot novada iedzīvotāju dzīves vidi, Grobiņas novada domes Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļa izsludina domes projektu konkursu.
Konkursā var piedalīties projekti, kuru realizācija paredzēta Grobiņas novadā.
Ir noteiktas divas galvenās prioritātes:
- vides sakārtošana un labiekārtošana;
- sabiedriski kultūras, sporta un izglītojoši pasākumi.
Projekta pieteikumus var iesniegt no 5.marta līdz 16.martam pulksten 14 personiski Grobiņas novada domē (Lielā ielā 76, Grobiņā) Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļā (22. kabinetā) vai sūtot pa pastu uz adresi: Grobiņas novada dome, Lielā ielā 76, Grobiņā, LV-3430 ar norādi “Grobiņas novada Domes projektu konkursam”.
Projektu realizēšanas termiņš – 1 (viens) gads no finansējuma līguma parakstīšanas brīža. Pirms iesniegt projektu, aicinām iepazīties ar nolikumu. Ar to un projekta pielikumiem var iepazīties šeit: www.grobina.lv
Piešķirtā finansējuma apjoms vienam projektam nedrīkst pārsniegt 700 eiro.
Papildus informācija:
- 63490458 vai e-pasts: dome@grobinasnovads.lv;
- 63497965 vai e-pasts: linda.gulbe@grobinasnovads.lv.8. Kuldīgas novada Domes deputāti pieņēma lēmumu par projekta “Vasaras interešu un talantu skola 2018”

īstenošanu, kas ļaus novada bērniem un jauniešiem vecumā no 5 līdz 16 gadiem daudzpusīgi pavadīt vasaru un attīstīt savus talantus.Projekts paredz, ka pašvaldības maksimālais finansiālais atbalsts vienai nometnei ir 900 eiro, no šīs summas ne vairāk kā 600 eiro var tikt izmantoti nometnes vadītāja, pedagogu, mediķa un citu speciālistu atalgojumam. Pašvaldības budžetā vasaras nometņu atbalstam paredzēts finansējums 13 500 eiro.
Nometnes norisināsies šī gada jūnijā, jūlijā vai augustā. Projekta pieteicējam jāiesniedz “Vasaras interešu un talantu skolas 2018” aktivitāšu programma 10 dienām ar darba laiku no plkst. 9.00-15.00. Diennakts nometnēm pieļaujams īsāks nometnes darbības laiks, bet ne mazāk kā 5 pilnas diennaktis.
Projekta mērķgrupa ir bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 16 gadiem, kuru dzīves vieta deklarēta Kuldīgas novadā vai kuri ir Kuldīgas novada izglītības iestāžu audzēkņi.
Projektu Kuldīgas novada pašvaldība izsludina jau astoto gadu.
Projekta pieteikumi iesniedzami līdz 2018. gada 26. marta plkst. 12.00 Kuldīgas novada pašvaldībā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā. Plašāka informācija pa tālr. 27020934 vai e-pastā SANTA.DUBURE@KULDIGA.LV.9. Priekules novada pašvaldība izsludina projektu konkursu ar 3 virzieniem:

"Bērnu un jauniešu aktivitātes Priekules novadā",
"Nevalstisko organizāciju aktivitāšu veicināšana Priekules novadā";
"Kultūras iniciatīvas Priekules novadā".
Projektus var iesniegt līdz 6. aprīlim plkst. 17. Nepieciešamības gadījumā sazināties ar Priekules novada pašvaldības projektu koordinatoru Guntaru Janku (tālruņa numurs 26368221; e-pasta adrese guntars.jankus@priekulesnovads.lv).
Informācijas avots: www.priekule.lv10. Drīzumā Rucavas novada dome izsludinās projektu konkursu

Rucavas novada dome drīzumā izsludinās projektu konkursu iedzīvotājiem, kura ietvaros varēs saņemt pašvaldības atbalstu dažādu aktivitāšu veikšanai. Konkursa mērķis ir veicināt Rucavas novada iedzīvotāju dzīves vides sakārtošanu un uzlabošanu, sekmējot sadarbību ar pašvaldību un uzņēmējiem, iedrošinot iedzīvotājus īstenot pašu radītās idejas.
Plānotais maksimālais atbalsta apmērs vienam projektam būs 600 EUR. Projektu pieteikuma iesniegšanas termiņš plānots no 2018.gada 1. marta līdz 2018.gada 3.aprīlim, bet projektu īstenošanas laiks no 7.maija līdz 30.novembrim.
Ar nolikumu varēs iepazīties mājas lapā www.rucava.lv un Rucavas novada pašvaldības ēkā, Attīstības nodaļā, 30.kabinetā.
Sīkāka informācija: zvanot pa tālruni 25994489, vai rakstot uz e-pastu: santa.korna@rucava.lv,
Santa Korna Projektu koordinatore, E-pasts: santa.korna@rucava.lv
Informācijas avots: www.rucava.lv11. Saldus novadā pieejams līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai

Saldus novada pašvaldība uzaicina biedrības iesniegt pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai  daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai.
Pieteikšanās termiņš: no 2018. gada 22. februāra līdz finansējuma izlietojumam.
Kopējais pieejamais finansējuma apjoms šim mērķiem ir 70 000 eiro.
Ar saistošajiem noteikumiem "Par Saldus novada pašvaldības palīdzības piešķiršanas kārtību energoefektivitātes un labiekārtošanas pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās” var iepazīties šeit: https://www.saldus.lv/pasvaldiba/dokumenti12/saistosie-noteikumi8/.
Līdzfinansējumu piešķir Daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām (biedrībām) Energoefektivitātes pasākumu veikšanai, ja šajās mājās Dzīvokļa īpašums iegūts saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” vai likumu "Par kooperatīvo dzīvokļu privatizāciju”.
Pieteikums tiks izvērtēts 10 darba dienu laikā no tā saņemšanas brīža Saldus novada pašvaldībā.
Līdzfinansējuma apmēru nosaka saskaņā ar izmaksas pamatojošiem dokumentiem, 50% apmērā no atbalstāmajām izmaksām, bet nepārsniedzot 5000,00 eiro atbalstu vienai Daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai.
Ja saskaņā ar šiem noteikumiem jau iepriekš ir saņemts pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums, biedrība papildus var pretendēt uz vienreizēju pašvaldības atbalstu līdz 1500 eiro (viens tūkstotis pieci simti eiro) apmērā daudzdzīvokļu mājas apkārtnes labiekārtošanai, par to iesniedzot biedrības iesniegumu ar tam pievienotu izdevumu tāmi.
Pieteikumi jāiesniedz Saldus novada pašvaldībā - Saldū, Avotu ielā 12, 302.kabinetā, pie sekretāres.
Kontaktpersona informācijai: Eva Jēkobsone, e-pasts: eva.jekobsone@saldus.lv, tālr.20267729.
Informācijas avots: www.saldus.lv12. Aizputes novada dome izsludina Latvijas valsts simtgades svinībām veltītu NVO projektu konkursu

Aizputes novada dome izsludina Latvijas valsts simtgades svinībām veltītu projektu konkursu nevalstiskajām organizācijām, kura ietvaros var saņemt pašvaldības atbalstu dažādu aktivitāšu veikšanai.
Projekta mērķis: Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts patriotisks, sabiedriski nozīmīgs, oriģināls projekts Aizputes novadā. Veicinot iedzīvotāju informētību, izglītošanu un līdzdalību aktuālu novada problēmu risināšanā, sekmējot dzīves kvalitātes uzlabošanos.
Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš: no 2018. gada 5.marta līdz 2018. gada 3.aprīlim.
Nolikums par finansiāla atbalsta piešķiršanu Aizputes novada nevalstisko organizāciju projektiem 2018. gadā pieejams https://www.aizputesnovads.lv/attistibasnodala/sabiedribas-lidzdaliba-nvo
Sīkāka informācija: zvanot pa tālruni 63459150, vai rakstot uz e-pastu  iveta@aizpute.lv, vai vēršoties personīgi Aizputes novada domes Attīstības nodaļā, Atmodas ielā 22, Aizputē, 16.kab. Iveta Kļevcova, Attīstības nodaļas projektu vadītāja, E-pasts: iveta@aizpute.lv, T: 63459150, Mob.: 29983141
www.aizputesnovads.lv13. Jaunieši aicināti piedalīties Talsu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā

Talsu novada jaunatnes lietu konsultatīvā padome izsludina Talsu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursu. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kas veicina Talsu novada jauniešu iekļaušanos kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot viņu vērtību orientāciju, aktīvu līdzdalību un fiziskās aktivitātes.
Konkursā var piedalīties Talsu novada jaunietis vai jauniešu grupa vecumā no 13 līdz 25 gadiem (ieskaitot). Pieejamais pašvaldības kopējais finansējums ir līdz 3000,00 EUR. Projekta attiecināmās izmaksas ir projekta pasākumu un aktivitāšu īstenošanai nepieciešamās izmaksas līdz 500,00 EUR vienam projektam.
Atbilstoši konkursa nolikumam finanšu līdzekļi tiek piešķirti šādām aktivitātēm:
Latvijas simtgades svinību aktivitātēm;
neformālās mācīšanās aktivitātēm un pasākumiem;
āra dzīves aktivitātēm;
jauniešu iesaistei brīvprātīgajā darbā;
fiziskām aktivitātēm, kas neprasa mērķtiecīgu, ilglaicīgu iepriekšējo sagatavotību attiecīgajā sporta veidā;
radošai pašizpausmei.
Pieteikums iesniedzams papīra formā – vienā eksemplārā, latviešu valodā, datorsalikumā, Talsu administratīvā centra 1.korpusa 4.stāvā, Talsos, Kareivju ielā 7 un elektroniskā versija – nosūtot uz Talsu novada Bērnu un jauniešu centra e-pasta adresi bjc@talsi.lv, e-pasta nosaukumā norādot „Pieteikums konkursam”. Visiem, kuri pieteikumu sūtīs elektroniski, tiks nosūtīts apstiprinājums par pieteikuma saņemšanu.
Projektu pieteikums jāiesniedz līdz 2018. gada 3. aprīlim plkst. 17:00. Projekti, kas tiks iesniegti pēc norādītā laika, netiks izskatīti. Pēc projektu pieteikumu saņemšanas, komisija uzaicina klātienē prezentēt projekta ideju un īstenošanas gaitu.
Konsultāciju klātienē par iniciatīvu projektu veidlapu aizpildīšanu iepriekš pieteikt vai par citiem ar konkursu saistītiem jautājumiem sazināties ar Talsu novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciālisti Līvu Maķi, zvanot pa tālruni 22345998 vai rakstot e-pastā liva.make@talsi.lv. Informāciju sagatavoja: Līva Maķe, Talsu novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste, e-pasts: liva.make@talsi.lv
Informācijas avots: www.talsi.lv14. Konkurss Alsungas novada domes finansējuma saņemšanai kultūras projektiem

Tiek izsludināts 2018. gada konkurss Alsungas novada domes finansējuma saņemšanai kultūras projektiem Alsungas novadā, kura mērķis ir Alsungas novada kultūrvides attīstība un atpazīstamības veidošana, jaunrades un sabiedrības radošuma attīstīšana.
Kopējais piešķirtais finansējums 1000 eiro, viena projekta atbalstam Alsungas novada domes budžeta finansējums nepārsniedz 500 euro.
Projektu konkursa pieteikumus pieņem klātienē Alsungas novada domē (Pils ielā 1), sūtītu pa pastu vai elektroniski (dome@alsunga.lv) parakstītu ar drošu elektronisku parakstu līdz 06.04.2018.(ieskaitot) plkst.17.00.
Tālrunis informācijai 20270718 (Ronalds).
https://alsunga.lv/lv/read/1520323489-jaunums-konkurss-alsungas-novada-domes-finans%C4%93juma-sa%C5%86em%C5%A1anai-kult%C5%ABras-projektiem15. Mazo projektu konkurss Mēs Alsungai! 2018.Alsungas novada dome izsludina Alsungas iniciatīvu projektu konkursu "Mēs Alsungai! 2018".

Projektu konkursa pieteikumus pieņem klātienē Alsungas novada domē (Pils ielā 1), sūtītu pa pastu vai elektroniski (dome@alsunga.lv) parakstītu ar drošu elektronisku parakstu līdz 03.04.2018.(ieskaitot) plkst.17.00.
www.alsunga.lv16. Brocēnu novada pašvaldība izsludina "BROCĒNU NOVADA PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒTO INICIATĪVAS PROJEKTU" konkursa 2018.gadam

Brocēnu novada pašvaldības līdzfinansēto iniciatīvas projektu mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību Brocēnu novadā, finansiāli atbalstot reliģisko organizāciju, biedrību un nodibinājumu sabiedriska labuma aktivitātes, kā arī popularizētu Brocēnu novada tēlu.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 26. marts plkst. 17:00
Projektu īstenošanas laiks - 12 mēneši
Iesniedzējs - biedrība, nodibinājums, reliģiska organizācija
Projekta īstenošanas vieta - Brocēnu novada administratīvā teritorija
Informatīvais seminārs – š.g. 8. martā plkst. 17:00 Brocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkā (3.stāvā), Lielcieceres ielā 3, Brocēnos
Kontaktpersona - Brocēnu novada pašvaldības projektu vadītāja Ginta Andersone, e-pasts ginta.andersone@broceni.lv , tālr. +371 63807306, +371 2573736017. Brocēnu novada pašvaldība izsludina BĒRNU UN JAUNIEŠU NOMETŅU PROJEKTU konkursu 2018.gadam

Brocēnu novada pašvaldības līdzfinansēto bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursa mērķis ir veicināt un atbalstīt nevalstisko organizāciju līdzdalību Brocēnu novada bērnu un jauniešu lietderīga brīvā laika organizēšanā, rīkojot dalībnieku interesēm atbilstošas nometnes.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2018.gada 26.marts plkst. 17:00
Projektu īstenošanas laiks - 12 mēneši
Iesniedzējs - biedrība, nodibinājums, reliģiskā organizācija
Projekta īstenošanas vieta - Brocēnu novada administratīvā teritorija.
Informatīvais seminārs – š.g. 8. martā plkst. 17:00  Brocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkā (3.stāvā), Lielcieceres ielā 3, Brocēnos.
Kontaktpersona-Brocēnu novada pašvaldības projektu vadītāja Ginta Andersone, ginta.andersone@broceni.lv, +371 63807306, +371 25737360
Brocēnu novada pašvaldība izsludina SPORTA PASĀKUMU PROJEKTU konkursu 2018.gadam
Pievienots: 26.02.201818. Brocēnu novada pašvaldība izsludina BROCĒNU NOVADA PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒTO SPORTA PASĀKUMU PROJEKTU konkursu 2018.gadam

Brocēnu novada pašvaldības līdzfinansēto sporta pasākumu projektu konkursa mērķis ir noteikt Brocēnu novadam piemērotākos un atbilstošākos sporta pasākumu projektus, kas veicinātu sporta dzīves daudzveidību un attīstību novadā, kā arī popularizētu Brocēnu novada tēlu.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2018. gada 26.marts plkst. 17:00
Projektu īstenošanas laiks - 12 mēneši
Iesniedzējs - biedrība, nodibinājums, reliģiskā organizācija
Projekta īstenošanas vieta - Brocēnu novada administratīvā teritorija
Informatīvais seminārs – š.g. 8. martā plkst. 17:00  Brocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkā (3.stāvā), Lielcieceres ielā 3, Brocēnos
Kontaktpersona - Brocēnu novada pašvaldības projektu vadītāja Ginta Andersone, ginta.andersone@broceni.lv, tālr. +371 63807306, +371 25737360
www.broceni.lv
Projektu konkursi pašvaldībām, biedrībām u.c.:

1. Kurzemes NVO atbalsta centrs līdz 30.03.2018. no Kurzemes biedrībām un nodibinājumiem pieņem projektu pieteikumus konkursā "Iesaisties Kurzemē!"

3 atbalstāmajās darbības jomās - "Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas", "Starpkultūru dialogs" un "Mazākumtautību NVO atbalsts".
Informatīvie semināri par konkursu notiks Talsos, Liepājā un Ventspilī (pieteikšanās semināriem šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKLGpbwyi1LfyqkW2WJvwHa8oDxwZ6f03wOpcPAh7r81Uxfg/viewform )
Talsos 08.03.2018. plkst 10:00 kino "Auseklis" 2.stāvā
Liepājā 12.03.2018. plkst. 11:00. Liepājas jauniešu māja, Kungu ielā 24
Ventspilī 12.03.2018. plkst. 15:00. Ventspils jauniešu mājā, Kuldīgas ielā 13
Viena projekta maksimālais finansējums ir līdz 1600EUR. Projektu aktivitāšu īstenošanu var plānot no 01.05.2018. līdz 25.11.2018. Šogad projektu pieteikumus var iesniegt, tos vienkārši iesūtot e-pastā konkursi@kurzemesnvo.lv līdz 30.marta plkst. 10:00 no rīta! Dokumenti nav jādrukā, jāparaksta un jāskanē vai jāiesniedz klātienē – vairāk lasiet konkursa nolikumā!
Visa informācija  par konkursu pieejama www.kurzemesnvo.lv
ATBALSTĀMĀS PROJEKTU AKTIVITĀTES:
Jomā „Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas” tiks atbalstīti projekti, kuru aktivitātes palīdz sasniegt Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķi un ir vērstas uz:
Latvijas cilvēku talantu, izcilību, uzņēmīguma un sasniegumu apzināšanu un iedvesmošanos no tiem;
paaudžu saikņu stiprināšanu, bērniem un jauniešiem uzņemoties līdzvērtīgu iniciatīvu un atbildību;
Latvijas valstiskuma veidošanu, attīstību un saglabāšanu, t.sk. vēstures izpēti un tās rezultātu mūsdienīgu pasniegšanu/izplatīšanu savā apkaimē. Piemēram:
veicina patriotisma un piederības izjūtu Latvijai (novadam/pilsētai/pagastam);
veicina iedzīvotājos zināšanas un izpratni par Latvijas valsts veidošanos, dibināšanu un attīstību līdz mūsdienām, t.sk., saistītajiem nozīmīgākajiem notikumiem;
veicina sabiedrības iniciatīvas un līdzdalību savas apkaimes dzīves uzlabošanā;
veicina iedzīvotāju zināšanas un izpratni par valsts/pašvaldības pārvaldi, līdzdalības iespējām un to nozīmi;
veicina iedzīvotāju līdzdalību vēlēšanās, valsts/pašvaldības darba procesos;
citas atbilstīgas aktivitātes.
*Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķis ir „Stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu un piederības sajūtu savai valstij, rosinot pašorganizējošus procesus un sadarbību”. Plašāka informācija un iedvesma simtgades sagaidīšanai https://www.lv100.lv/programma
 Jomā „Starpkultūru dialogs” tiks atbalstīti projekti, kuru aktivitātes vērstas uz:
savstarpējas izpratnes veidošanu Kurzemē starp/par dažādu tautību, kultūru pārstāvjiem.
stereotipu mazināšanu Kurzemē par dažādām kultūrām, tautībām, to pārstāvjiem.
 Jomā “Mazākumtautību NVO atbalsts” tiks atbalstīti projekti, kuru aktivitātes vērstas uz:
Latvijas mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību;
Latvijas mazākumtautību radošo kolektīvu darbību;
Latvijas mazākumtautību tradīciju un folkloras attīstību;
Latvijas mazākumtautību pilsonisko līdzdalību un sadarbību;
Latvijas romu kopienas kultūras identitātes saglabāšanu un starpkultūru dialogu;
Latvijas romu kopienas integrāciju un līdzdalību, sekmējot sadarbību starp romu kopienu un pašvaldību/-ām un/vai sociālajiem partneriem, ņemot vērā Latvijas romu integrācijas politikas pasākumu kopumu.
Projektu ietvaros nevar tikt īstenoti:
ideoloģiska, politiska, militāra vai reliģiska satura pasākumi;
amatieru un profesionālā sporta pasākumi (izņemot, ja pasākums ir kā līdzeklis mērķa sasniegšanai);
pasākumi, kas daļēji tiek finansēti citu projektu ietvaros.
 Visa informācija pieejama www.kurzemesnvo.lv
 Inese Siliņa, Kurzemes NVO atbalsta centrs priekšsēdētāja, tel.29811722, inese@kurzemesnvo.lv, www.kurzemesnvo.lv2. Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija izsludinājusi divus projektu konkursus:

Vadlīnijas „Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība” aktivitāte „Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) dabas aizsardzības plānu ieviešana”
/Projektu iesniegšanas termiņš  23.03.2018./
Vadlīnijas „Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība” aktivitāte „Sugu un biotopu aizsardzības plānu ieviešana”
/Projektu iesniegšanas termiņš  30.03.2018./
https://www.lvafa.gov.lv/3. Aicina pašvaldības pieteikt projektus EK iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” (UIA) trešajā uzsaukumu kārtā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina pašvaldības izmantot iespēju un pieteikt projektus Eiropas Komisijas (EK) iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” (UIA) trešajā uzsaukumu kārtā. Uzsaukuma mērķis ir sniegt pilsētu teritorijām visā Eiropā resursus, lai pārbaudītu jaunus un inovatīvus risinājumus pilsētu problēmu risināšanai. Pieteikumus var iesniegt līdz 2018. gada 30. martam. Iespējams pieteikties četrām pilsētu tēmām: pielāgošanās klimata pārmaiņām, gaisa kvalitāte, mājokļi, darba vietas un prasmes vietējā ekonomikā. Šajā konkursā ir paredzēts piešķirt orientējošu budžetu no 80 līdz 100 miljoniem euro.
Plašāka informācija par projektu iesniegšanu ir pieejama: https://www.uia-initiative.eu/en/call-proposals
Pilsētu inovatīvās darbības (UIA) ir Eiropas Savienības iniciatīva, kurai no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda  (ERAF) kopumā ir atvēlēti 372 miljoni euro laika posmā no 2014. līdz 2020.gadam. Projektus var pieteikt pilsēta, kurā ir vismaz 50 000 iedzīvotāju vai pilsētu grupa ar kopējo iedzīvotāju skaitu vismaz 50 000 iedzīvotāju, kas atrodas vienā no ES dalībvalstīm. Projektiem tiek nodrošināts ERAF līdzfinansējums 80% apmērā no kopējā projekta finansējuma. Maksimālais ERAF atbalsts vienam projektam ir 5 miljoni euro.
Sīkāku informāciju par līdz šim iniciatīvas ietvaros atbalstītajiem projektiem var skatīt https://www.uia-initiative.eu/en/uia-cities
Sabiedrisko attiecību nodaļa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstīnas ministrija, Tālr. 67026418, E-pasts: prese@varam.gov.lv, www.varam.gov.lv4. Ar ES fondu atbalstu augstākās izglītības institūcijās uzlabos studiju programmu satura kvalitāti

Augstskolām un koledžām ir iespēja ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu uzlabot pārvaldību un pilnveidot studiju programmu saturu - Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi. Šim mērķim kopumā pieejamais ESF finansējums ir vairāk nekā 15,8 miljonu eiro.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotās Eiropas Savienības fondu programmas mērķis ir pilnveidot augstākās izglītības institūciju studiju programmu satura kvalitāti un, efektīvi izmantojot pieejamos resursus, nodrošināt labāku augstākās izglītības institūciju pārvaldību un vadības personāla kompetenču un prasmju paaugstināšanu.
Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek līdz 27. aprīlim. Projektu iesniedzēji ir augstākās izglītības institūcijas - augstskolas un koledžas (izņemot augstskolu dibinātas koledžas), un tās projektus var īstenot individuāli vai sadarbībā ar citām augstākās izglītības vai zinātniskajām institūcijām.
Programmas nosacījumi paredz, ka projektu ietvaros augstskolas veiks esošo studiju programmu satura pilnveidi un salāgošanu ar nozares attīstības vajadzībām, pilnveidos organizatorisko un pārvaldības struktūru, kā arī kvalitātes vadības sistēmu, izstrādās un ieviesīs e-risinājumus, pilnveidos personāla kompetences u.c.
Programmā pieejamais kopējais finansējums līdz 2018.gada 31.decembrim ir 18 663 451 eiro, tai skaitā ESF finansējums - 15 863 933 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums - 2 799 518 eiro.
Viena projekta minimālais kopējais finansējuma apmērs ir 150 000 eiro, bet maksimālais - 3 300 000 eiro, un vienam projektam pieejamais finansējums ir aprēķināms, ņemot vērā arī mācību iestādē studējošo skaitu STEM studiju programmās.
Detalizēti projektu īstenošanas nosacījumi pieejami Ministru kabineta 09.01.2018. noteikumos Nr. 26.
ESF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt labāku pārvaldību augstākās izglītības institūcijās" ietvaros.
Paziņojums par atklātu projektu iesniegumu atlasi 20.02.2018. publicēts Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapas un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”.
Informācijas avots: www.cfla.gov.lv5. Valsts kultūrkapitāla fonds:

Līdz 2018. gada 9. martam pulksten 12.00 (sūtot pa pastu - līdz 5. martam) pieņem pieteikumus mērķprogrammas "Debijas pilnmetrāžas spēlfilmu ražošana" konkursā.
Līdz 2018. gada 29. martam pulksten 12.00 (sūtot pa pastu - līdz 26. martam) pieņem pieteikumus mērķprogrammu konkursos:
"Latviešu oriģinālmūzika" ,
""Latvijas valsts mežu" atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai" ,
„Ārvalstu koncertturneju un neakadēmiskās mūzikas festivālu atbalsts”.
https://vkkf.lv/aktualit%C4%81tes/pie%C5%86emam-pieteikumus-2018.-gada-1.-kult%C5%ABras-projektu-konkurs%C4%81.html6. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludina atklāto projektu konkursu

„Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei vietējā līmenī".
Konkursa mērķis – atbalstīt līdz 20 pašvaldību projektus, kas vērsti uz plānveida darba ar jaunatni sistēmas izveidi vietējā līmenī.
Projekta iesniedzējs – pašvaldība, kurai projekta iesnieguma iesniegšanas dienā nav spēkā esoša jaunatnes politikas plānošanas dokumenta vai sadaļa par darbu ar jaunatni nav iekļauta citā pašvaldības attīstības plānošanas dokumentā.
Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš – 2018. gada 19. marts. Personīgi iesniegtam projekta iesniegumam ir jābūt iesniegtam aģentūrā līdz 2018. gada 19. marta plkst.17.00.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra 2018. gada 7. martā aģentūras 1.stāva zālē rīkos informatīvo semināru par atklāta projektu konkursa "Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei vietējā līmenī" mērķi, atbalstāmajām aktivitātēm, projekta iesnieguma sagatavošanu, projekta īstenošanu un projekta noslēguma pārskata iesniegšanu. Tuvākajā laikā aģentūras tīmekļa vietnē tiks ievietota detalizēta informācija par ieplānoto informatīvo semināru.
Ar projekta iesnieguma sagatavošanu un projekta īstenošanu saistītie normatīvie akti:
1. Jaunatnes likums.
2. Ministru kabineta 2013. gada 5. novembra noteikumiem Nr.1243 „Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta finansējumu, kas paredzēts jauniešu iniciatīvas un līdzdalības veicināšanai lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, darbam ar jaunatni un jaunatnes organizāciju darbības atbalstam".
https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/2803-jaunatnes-starptautisko-programmu-agentura-izsludina-atklato-projektu-konkursu7. Latvijas valsts budžeta finansētā programma "Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma"

Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu konkursu programmas „Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma" ietvaros, kas tiek finansēts no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem.
Programmas mērķis ir Latvijā dzīvojošo mazākumtautību pilnvērtīga iekļaušanās Latvijas sabiedrībā un piederības sajūtas Latvijas valstij stiprināšana, Latvijas mazākumtautību etniskās unikalitātes pienesuma Latvijas sabiedrības kopējam labumam veicināšana, mazākumtautību pārstāvju pilsoniskās līdzdalības un iesaistīšanās sabiedriskajos procesos veicināšana.
Programmas mērķa grupa ir mazākumtautību un latviešu valodas plūsmas skolu jaunatne, nodrošinot, ka projektu aktivitātēs vienlaikus piedalās vienāds skaits mazākumtautību un latviešu jauniešu (50% / 50%) no pēc iespējas vairāk skolām.
Netiešā mērķa grupa ir projektu aktivitātēs iesaistīto jauniešu vecāki, aizbildņi un pedagogi.
Kopējais 2018.gadā programmas ietvaros projektiem pieejamais finansējums ir 31 303,00 EUR no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem.
Projektus var iesniegt Latvijas Republikā reģistrētas mazākumtautību biedrības un nodibinājumi, kuras atbilst Biedrību un nodibinājumu likumā noteiktajām prasībām un kuru statūtos noteiktais primārais darbības mērķis ir konkrētās mazākumtautības interešu pārstāvība un/vai starpkultūru dialoga attīstība, (turpmāk – mazākumtautību NVO), kas darbojas ar bērniem un jauniešiem, t.sk. mazākumtautību skolās.
Projektā kā sadarbības partneri var iesaistīt citu Latvijas Republikā reģistrētu biedrību vai nodibinājumu, kas nav mazākumtautību NVO, kas darbojas skolu vidē un, kam uz projekta iesniegšanas brīdi ir vismaz divu gadu pieredze darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī vismaz trīs gadu pieredze projektu rakstīšanā un īstenošanā.
Papildus projekta sadarbības partneri var būt:
- Latvijas Republikas izglītības iestādes - gan latviešu, gan mazākumtautību skolas;
- valsts un pašvaldību iestādes, t.sk. muzeji un arhīvi.
Programmas „Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma" konkursa nolikums un projekta iesnieguma veidlapa pieejama Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā internetā www.sif.gov.lv.
Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir 2018.gada 22.marts (saņemšanas datums SIF). Projektu iesniegumus var iesniegt:
• personīgi vai pa pastu (līdz plkst. 17.00) Sabiedrības integrācijas fondā, adrese Aspazijas bulvāris 24 (3.stāvs), Rīgā, LV-1050 (vienā oriģināleksemplārā ar pievienotu elektronisko versiju datu nesējā);
• elektroniska dokumenta formā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, sūtot uz e-pasta adresi: sadarbiba@sif.gov.lv.
Jautājumus par projektu iesniegumu sagatavošanu lūdzam sūtīt pa e-pastu uz adresi konkursi@sif.gov.lv, norādot atsauci uz šo projektu konkursu, ne vēlāk kā līdz š.g. 20.martam.
https://www.sif.gov.lv/
Vietējo rīcības grupu (LEADER) izsludinātie projektu konkursi Kurzemē.

1. Biedrība „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 5.kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē: 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks: no 2018.gada 3.aprīļa līdz 2018.gada 3.maijam
Sludinājuma kopsumma: 12 079,46 EUR
Projektu darbības teritorija: Dundagas novads, Ventspils novads un Talsu novada Īves, Lubes un Valdgales pagasti.2. Saldus rajona attīstības biedrība izsludina 4. kārtu LEADER projektu konkursam 1. rīcībai - UZŅĒMĒJDARBĪBAI

4. kārtā projektus var iesniegt tikai 1. rīcībā - atbalstam kopienas vajadzībām pieprasītām vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvām, kur maksimālā attiecināmo izmaksu summa: 
-- 50 000 eiro (Nav atbalstāmas būvniecības, labiekārtošanas, infrastruktūras izveides vai uzlabošanas darbu izmaksas);
-- 25 000 eiro (ja projektā paredzēta tikai darbinieku produktivitātes kāpināšana)
Izsludinātās rīcības atbalsta apmēru kopsumma 199 515,57 EUR
Ar Saldus un Brocēnu novadu sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju 2014-2020. gadam un dokumentāciju, kas nepieciešama, lai iesniegtu projekta iesniegumu, var iepazīties: Saldus rajona attīstības biedrībā, Striķu ielā 2, Saldū un tīmekļvietnē https://srab.saldus.lv/; tīmekļvietnē https://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/leader/leader-pieejas-istenosana-2014-2020/;
Kontaktinformācija – Sandra Fridrihsone, tālr.29494781, elektroniskā pasta adrese sandra.fridrihsone@saldus.lv
 


 Informāciju apkopoja:
Baiba Kūma
Kurzemes plānošanas reģiona
Uzņēmējdarbības atbalsta centrs
Tel. 63807276
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.