Aizvērt

Piesakies Eiropas Jaunatnes "Kārļa Lielā balvai 2018"!

2018. gada 11. janvārī, 15:56
Raksta autors: Eiropas Parlaments
Piesakies Eiropas Jaunatnes "Kārļa Lielā balvai 2018"!
Eiropas Parlaments aicina jauniešus no 16 līdz 30 gadiem pieteikties Eiropas mēroga projektam – „Kārļa Lielā balvai 2018”.
Konkursa mērķis ir ES līmenī iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Visiem 28 valstu uzvarētājiem būs iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu, starptautisku auditoriju. Balva par labāko projektu ir 7500 eiro, otrā vieta saņems 5000 eiro, bet trešā –  2500 eiro. Trīs labāko projektu pārstāvji rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā. Savukārt visu 28 ES valstu izvirzīto projektu pārstāvji maijā tiks aicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

Pieteikties Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam var līdz 29. janvārim. Informācija par balvu, pieteikšanās anketa (https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/en/application-form.html), konkursa nolikums un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem atrodamas Kārļa Lielā balvas tīmekļa vietnē https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/en/application-form.html.

Vietnē iespējams aplūkot arī iepriekšējo gadu laureātu projektus. Piemēram, 2017. gadā konkursā pirmo vietu ieguva Polijas tiešsaistes radio projekts par Eiropas Brīvprātīgo darbu Erasmus evening. Otro vietu ieguva pasākums/ES karogu parāde Re-discover Europe. Trešo vietu -  nīderlandiešu projekts Are We Europe.Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balva


Balvu 2008. gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds. 2018. gadā balva tiks pasniegta jau 11. reizi.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē, veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Katru gadu žūrijas 28 ES dalībvalstīs nosaka nacionālo uzvarētāju. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija - trīs labākie projekti saņem naudas balvu un iespēju prezentēt projektu plašai, starptautiskai auditorijai.Plašāka informācija
Signe Znotiņa-Znota
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr. 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.