Aizvērt

Kur mācīties tālāk? Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā

2016. gada 6. jūnijā, 11:51
Kur mācīties tālāk?  Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā
Skolās šobrīd noslēdzas karstais eksāmenu laiks, un daudziem devīto klašu beidzējiem jāizšķiras, kur mācīties tālāk. Latvijas uzņēmēji un izglītības nozares profesionāļi arvien biežāk uzsver: lielākas iespējas paveras jauniešiem, kuri papildus teorētiskajām zināšanām ieguvuši arī profesionālās iemaņas. Viena no šādām starptautiski atzītām mācību iestādēm, kas piedāvā eiropeiska līmeņa vidējo profesionālo izglītību, ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikums (RMMT).

Skola dibināta 1989. gadā un iepriekš plašāk pazīstama kā Rīgas Amatniecības vidusskola. 2015. gadā, kļūstot par profesionālās izglītības kompetences centru, Rīgas Amatniecības vidusskola ieguva jaunu nosaukumu – Rīgas Mākslas un mediju tehnikums. Šobrīd tā ir viena no lielākajām profesionālās vidējās izglītības iestādēm Latvijā, kurā skolēni iegūst gan vidējo izglītību, gan amata prasmes vairāk nekā 14 dizaina, mākslas un tehniskajās profesijās.
Starptautisks sertifikāts un stipendija – 150 eiro.

RMMT absolventi saņem starptautisko International Education Society (IES) sertifikātu, ko atzīst izglītības iestādes un darba devēji visā Eiropā. Jauniešiem blakus skolai tiek nodrošināta dienesta viesnīca un stipendija līdz 150 eiro, kā arī iespēja iesaistīties dažādos starptautiskos mācību projektos (Leonardo da Vinci, Erasmus+, Nordplus u.c.).

Skola audzēkņus pilnībā nodrošina ar mācību līdzekļiem (iekārtas, tehnika, materiāli). Savukārt RMMT pasniedzēji vienlaikus ir gan savas nozares profesionāļi, gan arī radoši pedagogi.

Reģionos populāra skola

RMMT jau kopš dibināšanas ir bijis kā magnēts jauniešiem no reģioniem. Ne velti puse no 800 audzēkņiem nav rīdzinieki, bet ieradušies no dažādiem Latvijas novadiem. Tāpēc skolai blakus ir kopmītne ar vairāk nekā 300 vietām, kas atrodas tikai pāris minūšu gājiena attālumā. Šeit mācoties, jaunieši var pārbaudīt profesionālās iemaņas praksē daudzos Latvijas uzņēmumos, tostarp Latvijas Televīzijā, Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Nacionālajā teātrī, aģentūrā !MOOZ, a/s Diena, SIA Daiļrade koks, SIA Kate, kā arī pie Latvijas modes māksliniekiem – Šeilas, Žanetes Auziņas, Natālijas Jansones.

Plašāka informācija par RMMT pieejama mājaslapā www.rmmt. lv, rakstot e-pastā rmmt@rmmt. lv vai zvanot pa tālr. 67427220, 67426922, 20008904.
Tāpat RMMT aicina apmeklēt atvērto durvju dienas 6.–11. jūnijā. Katram atbraukušajam tiks nodrošināts savs gids-pavadonis, kurš personīgi iepazīstinās ar skolu, kopmītni, pasniedzējiem, darbnīcām un darba procesu tajās.

 

Apgūstamās profesijas

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums jaunajā mācību gadā
pēc 9. klases uzņem audzēkņus šādās profesijās:

• apģērbu dizaina speciālists,
• fotodizaina speciālists,
• interjera dizaina speciālists,
• stila mēbeļu modelētājs,
• metālmākslas izstrādājumu modelētājs,
• multimediju dizaina speciālists (animācija un mājaslapu veidošana),
• vizuālās reklāmas dizaina speciālists,
• tekstilmateriālu dizaina speciālists,
• tēlniecības objektu dizaina speciālists,
• vides dizaina speciālists,
• videooperators,
• mēbeļu galdnieks,
• apdares darbu tehniķis.

 

Pēc 12. klases uzņem audzēkņus šādās profesijās:

• fotodizaina speciālists,
• vizuālās reklāmas dizaina speciālists,
• multimediju dizaina speciālists (mājaslapu veidošana),
• interjera dizaina speciālists.

 

Jaunieši saņem stipendiju līdz 150 eiro, kā arī starptautisko IES sertifikātu, ko atzīst izglītības iestādes un darba devēji visā Eiropā.

____________________

 

PIEREDZE

 

Labas zināšanas – labs darbs

Nauris Stalažs,

uzņēmējs “Practical Studio” īpašnieks:

– Esmu dzimis alūksnietis un uz Rīgu mācīties devos pēc draugu ieteikuma. Tobrīd skolas nosaukums vēl bija Rīgas Amatniecības vidusskola. Bijām ļoti draudzīgs kolektīvs – gan audzēkņi, gan pasniedzēji. Skolā vēl joprojām jūtos kā otrajās mājās un regulāri tiekos ar bijušajiem pasniedzējiem. Ļoti augstu vērtēju pieeju mācību procesam. Ir garantija, ka pēc skolas absolvēšanas būsi gatavs gan strādāt, gan studēt, jo tiek ielikts labs izglītības un arī praktisko zināšanu pamats. No savas pieredzes zinu, ka darba tirgū šobrīd ir pieprasīti darbinieki ar praktiskām zināšanām, kuriem nav nepieciešams ilgstošs iešūpošanās periods. Praktiskās iemaņas tiek iegūtas gan skolas darbnīcās, gan arī praksē dažādos uzņēmumos. Var iesaistīties daudzos skolas projektos, piemēram, es piedalījos vairāku Latvijas baznīcu rekonstrukcijā.

 

Aizrauj foto

Anna Veronika Grepere,

1. kurss, fotodizains:

– Esmu radoša personība, un mani aizrauj māksla. Radinieki nodarbojas ar fotografēšanu, un tas iespaidoja manu izvēli par labu RMMT, kad pēc 9. klases domāju, kur mācīties tālāk. Vispirms apmeklēju skolas piedāvātos sagatavošanās kursus, lai pārliecinātos, ka fotodizains ir pareizā izvēle. Te noteikti ir interesantāk nekā vidusskolā. Lai gan mācāmies tikai pirmajā kursā, jau tagad nodarbojamies ar praktisko fotografēšanu dažādos pasākumos. Kopā ar pasniedzēju un fotogrāfu Ojāru Jansonu bijām arī Saeimā. Jau tagad tiekam iemesti reālās situācijās, lai izjustu to, ko nozīmē būt fotogrāfam.

 

Kopmītne – blakus

Anita Zaperecka,

no Sabiles (meita mācās RMMT):

– Par skolu ir izveidojies ļoti labs iespaids. Galvenais, ka sajūsmināta ir meita, jo tā bija viņas izvēle – doties tālāk mācīties uz Rīgu. Interesants ir gan mācību process, gan ārpusstundu aktivitātes, skolā ir arī lielisks koris. Daudzus saista piedalīšanās vietējos un starptautiskos projektos, kas ir kā iespēja iegūt gan papildu pieredzi, gan arī ceļot uz ārvalstīm. Jauniešiem, kuriem patīk ilgi gulēt, kā manai meitai, bonuss ir blakus esošā dienesta viesnīca. No rīta nav jāuztraucas par nokavētu sabiedrisko transportu vai sastrēgumiem ielās. Pie tam dienesta viesnīcai nesen ir veikts remonts, un tā ir nosiltināta.

Komentāri
Vecs
2018. gada 3. septembrī, 21:05
Briesmīgākā iestāde
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.