Aizvērt

Ar „Skroderdienām Silmačos” Jāņus ielīgos arī Kuldīgā

2015. gada 31. maijā, 20:20
Ar „Skroderdienām Silmačos” Jāņus ielīgos arī Kuldīgā
Blaumaņa leģendārā luga atgriežas uz brīvdabas skatuvēm ar izcilu aktieru ansambli! Piecās Latvijas pilsētās – Saulkrastos, Ikšķilē, Cēsīs, Bauskā un Kuldīgā – laikā no 18. līdz 22. jūnijam notiks grandiozas Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatīto izrādi – Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienām Silmačos’’ – tautā iemīļotu Dailes, Nacionālā un Valmieras teātra aktieru, kā arī lielisku estrādes solistu izpildījumā.

Jāņi ir vislatviskākie svētki. Līdz ar dažādām saulgriežu tradīcijām – Līgo cienasta  celšanai galdā, alus brūvēšanai, siera siešanai, dziesmām un lekšanai pāri ugunskuram – kā neiztrūkstoša sastāvdaļa jau gandrīz gadsimtu ir arī Blaumaņa leģendārais darbs „Skroderdienas Silmačos”. Esam pieraduši „Silmačus’’ baudīt Rīgā, tomēr atceramies arī senākus laikus, kad ik gadu V. Šoriņa un Z. Neimaņa vadībā baudījām Jāņu iestudējumus brīvdabā - Druvienas estrādē.

 

Piecās brīvdabas izrādēs skatītājus priecēs iemīļoti aktieri: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute, Kārlis Neimanis, lomās iejutīsies arī dziedātāji Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Katru iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi. 

 

„Laiki iet, bet vērtības paliek. „Skroderdienas Silmačos’’ ir viens no pierādījumiem, ka, mainoties skatītāju paaudzēm, labākās un trāpīgākās latviešu izrādes vienmēr rod ceļu pie skatītājiem,” saka jaunās izrādes režisors un „skroderdienu” veterāns Zigurds Neimanis, kurš izrādē atkal atveidos Ābramu.

18. jūnijā izrāde notiks Saulkrastu brīvdabas estrādē, 19.jūnijā – Ikšķiles brīvdabas estrādē, 20.jūnijā – Cēsu pils parka estrādē, 21.jūnijā – Bauskas pilskalna estrādē un 22. jūnijā Kuldīgas pilsētas estrādē. Izrāžu sākums – plkst. 20.00. Izrāžu laikā, kā jau īstiem līgotājiem pienākas, ieplānota arī gardu ēdienu un dzērienu baudīšana, bet pirmsjāņu rosību papildinās neliels gadatirgus. Tādēļ skatītāji laipni aicināti ierasties jau no 18.00.

 

Biļetes jau pieejamas iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, kā arī būs nopērkamas estrādēs pirms izrādēm, tomēr rīkotāji mudina biļešu iegādi neatstāt uz pēdējo brīdi.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.