Aizvērt

Uz Zaķusalas torni bez maksas

2015. gada 2. maijā, 16:42
Uz Zaķusalas torni bez maksas
Šī gada 4.maijā aprit 25.gadi kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Par godu nozīmīgajai gadadienai, Zaķusalas TV torņa mastā, klātesot Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai un video konkursa „Mūsu 4.maija deklarācija” dalībniekiem, tiks pacelts Latvijas Republikas karogs, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

4.maijā visi aicināti bez maksas apmeklēt Zaķusalas TV torni, kā arī to fotografēt.

 

Šis ir nozīmīgs notikums, jo nepilnu 30 torņa darbības gadu laikā tajā tikai vienreiz – LVRTC 90 gadu dibināšanas gadadienā pērnā gada decembrī, ir plīvojis karogs, turklāt tajā ir plīvojis tikai sarkanbaltsarkanais karogs.
“Kad televīzijas tornis tika uzcelts, likumsakarīgi, ka tā brīža varas pārstāvjiem šķita ļoti kārdinoši 368m augstā torņa mastā pacelt LPSR karogu, tomēr mūsu darbinieki to atteicas darīt.  Tā kā šādā augstumā īstenot karoga pacelšanu nevarēja kurš katrs, kas to gribētu, bet tikai īpaši kvalificēti darbinieki, karogs Zaķusalas TV torņa mastā tā arī pacelts netika. Arī vēlāk barikāžu laikā, augusta puča un citos neatkarīgas valsts pastāvēšanai izšķirošos brīžos gan tornim, gan tajā strādājošajiem ir bijusi nozīmīga loma vienas no demokrātiskas valsts pamatvērtību – spējas brīvi pārraidīt un saņemt informāciju – nodrošināšanā un nosargāšanā,” uzsver Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC)  valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

 

Karogs tiks pacelts uz vienu diennakti un torņa mastā plīvos no plkst. 8.30 līdz 5.maija rītam. LVRTC aicina ikvienu interesentu apmeklēt gan karoga pacelšanas brīdi, gan arī pēc tam no plkst. 10.00 līdz pat plkst. 20.00 bez maksas paviesoties publiski pieejamajā skatu laukumā 97m augstumā.
Karoga pacelšana tiks iemūžināta arī filmējot un fotografējot virs zemes. To nodrošinās aviokompānija SIA „Baltijas Helikopters”, kuras pilotiem ir vairāk kā divdesmit gadu pilotēšanas pieredze un 10 000 kopējo lidojumu stundu.

 

Lai iemūžināto karoga plīvošanu visdažādākajos fotoattēlos, LVRTC ir izsludinājis foto konkursu un aicina gan profesionālus fotogrāfus, gan ikvienu citu interesentu svētku dienā fotografēt TV torni ar tajā plīvojošo karogu. Foto konkursa mērķis ir iesaistīt dažāda meistarības līmeņa fotogrāfus mākslinieciski kvalitatīvu un interesantu Zaķusalas TV torņa fotogrāfiju izveidē, brīdī, kad torņa mastā plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Fotogrāfijas tiks vērtētas divās kategorijās – “TV tornis svētku tērpā”, vērtējot fotogrāfijas, kurās iemūžināta pilsētas ainava ar TV torni un torņa mastā plīvojošu karogu, kā arī “Vai Tu mani redzi” – fotogrāfijas, kuru autoriem ir izdevies iemūžināt torni un tā mastā plīvojošo karogu vistālāk no Rīgas. Balvu fonds kategorijā “TV tornis svētku tērpā” ir 300Eiro. Savukārt kategorijas “Vai Tu mani redzi” uzvarētājs saņems iespēju kopā ar LVRTC pieredzējušākajiem speciālistiem apskatīt Rīgu no 220m augstuma.

Fotogrāfijas LVRTC aicina iesūtīt līdz 2015.gada 8.maijam (ieskaitot) uz e-pastu lvrtc@lvrtc.lv norādot “foto konkursam”. Uzvarētāji tiks paziņoti 2015.gada 15.maijā, publicējot  uzvarētāja vārdu interneta vietnē www.lvrtc.lv, kā arī uzņēmuma Twitter kontā @LVRTC/TVtornis. Ar konkursa nolikumu interesenti var iepazīties LVRTC interneta vietnē www.eparaksts.lv .

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.