Aizvērt

Pie urologa bez maksas

2014. gada 19. novembrī, 14:00
Pie urologa bez maksas
20. novembrī Latvijas Urologu asociācijas speciālisti uzsāks īpašas reģionālas izbraukuma konsultācijas Kurzemē. Izbraukuma konsultācijas tiek organizētas ciešā sadarbībā ar jaunatvērto Kurzemes Uroloģijas centru, Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju, MFD veselības grupu un SIA „Arbor Medical Korporācija”, un to laikā vīriešiem būs iespēja bez maksas saņemt urologu konsultācijas, kā arī veikt prostatas veselībai nozīmīgus izmeklējumus.

Skarbā statistika rāda, ka Latvijas vīrieši turpina mirt no slimībām, kuras mūsdienu medicīnas iespējas ļauj sekmīgi ārstēt. 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 814 jauniem pacientiem. Vairāk nekā puse 2013. gadā konstatēto uroloģisko saslimšanu gadījumu fiksēti Latvijas reģionos. Visvairāk – 21% jeb 200 prostatas vēža gadījumu reģistrēti Kurzemē. Tāpat Kurzeme ir vienīgais reģions Latvijā, kurā uzskaitē ņemto prostatas vēža pacientu skaits pēdējos 3 gados ir pastāvīgi pieaudzis – 2013.gadā tas bija par 14% lielāks nekā 2011.gadā. “Aptuveni 80% no visiem mūsu pacientiem ir onkoloģiskas saslimšanas un tas ir ļoti augsts rādītājs,” stāsta Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe un onkoloģe–ķīmijterapeite Dzintra Litavniece.

 

„Statistika un ārstu pieredze liecina, ka pārāk daudziem vīriešiem Latvijā regulāras analīzes un ārsta apmeklējumi izpaliek. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm, tādēļ ārstniecības iestāžu un profesionāļu pieejamībai reģionos ir īpaši liela nozīme. Urologi plašākā skaitā ir pieejami Rīgā, Liepājā un Valmierā, bet visur citur praktizē viens urologs vai arī neviens. Tāpat arī ne visi pacienti var materiāli atļauties apmaksāt visus izmeklēšanas izdevumus, arī – ceļa izdevumus,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

 

Sākot ar 20.novembri vīriešu veselības pārbaužu pieejamības veicināšanai Kurzemē tiks rīkoti speciālistu izbraukumi, kuru laikā vīriešiem  bez maksas būs iespēja gan nodot  analīzes, gan veikt vēdera dobuma sonogrāfiju, kurā apskatāms urīnpūslis, nieres un prostata. Novembrī un decembrī speciālisti viesosies Saldū, Tukumā, Grobiņā, Jaunpilī un Priekulē, turklāt konsultācijas turpināsies arī nākamgad.

Pacientus šīs akcijas laikā konsultēs speciālisti no jaunatklātā Kurzemes Uroloģijas centra - uroloģe un onkoloģe–ķīmijterapeite Dzintra Litavniece un urologs Igors Carevs. Kurzemes uroloģijas centrs tika atklāts 30. oktobrī Liepājas Reģionālajā slimnīcā, lai Kurzemes reģiona pacientiem atvieglotu nokļūšanu pie urologa un nodrošinātu pēc iespējas plašāka spektra uroloģisko palīdzību – gan diagnostiku, gan ārstēšanu. Šajā centrā koncentrēta visa uroloģijas slimniekiem nepieciešamā palīdzība, turklāt sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju visi centra eksperti ir specializējušies jaunākajās ārstēšanas un diagnostikas metodēs.

 

“Prostatas vēzis, kas veidojas priekšdziedzera ārējās daļas šūnās, agrīnā stadijā neietekmē ne urinēšanas, ne citas funkcijas, tomēr galvenie simptomi, kas liecina, ka nekavējoties jādodas pie ārsta, ir sūdzības par urinācijas traucējumiem (bieža, apgrūtināta urinācija u.c.), asins piejaukums urīnam, nierakmeņi vai erekcijas problēmas. Vēlētos uzsvērt, ka ikvienam vīrietim vecumā no 50 gadiem, it īpaši, ja urologs iepriekš nav apmeklēts un ir izmaiņas pašsajūtā vai ir kāds no uzskaitītajiem simptomiem, jāgriežas pie sava ģimenes ārsta ” skaidro Dzintra Litavniece, uzsverot, ka plašāku informāciju par bezmaksas konsultācijām iespējams iegūt pie ģimenes ārsta, turklāt speciālistu izbraukumi turpināsies arī nākamgad – gan Kurzemē, gan citos Latvijas reģionos.

 

Speciālistu izbraukumi iespējami pateicoties MFD Veselības grupas atbalstam, kas nodrošina transportu un medicīniskās izmeklēšanas, kā arī SIA „Arbor Medical Korporācija”, kas šo iespēju Latvijas reģionu vīriešiem saņemt bezmaksas diagnostiku atbalsta, nodrošinot portatīvo sonogrāfijas aparātu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.