Aizvērt

Aicina rakstīt runu valsts jubilejai

2014. gada 24. septembrī, 18:00
Aicina rakstīt runu valsts jubilejai
Turpinot aizsākto tradīciju, Valsts prezidenta kanceleja aicina visu Latvijas skolu 5.-12.klašu skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, sacenšoties par iespēju kopā ar Valsts prezidentu 18.novembrī valsts svētku koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.

Konkursa uzdevums - rakstiskas esejas vai video veidā izklāstīt, ko teiktu skolēns 18.novembra uzrunā, ja viņš būtu Valsts prezidents.

Konkursā skolēni var piedalīties individuāli, vai arī radošo video darbu veidot komandā līdz trim cilvēkiem.

 

Darbus konkursam jāiesūta līdz 27.oktobrim. Rakstiskās esejas jāsūta uz e-pastu info@president.lv un jānorāda konkursa dalībnieka vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, kontakttālruņa numuru un e-pasta adresi. Video aicinām ielādēt kādā no failu glabāšanas pakalpojumu sniedzēju sistēmām (piemēram – failiem.lv) un attiecīgo linku kopā ar konkursa dalībnieku vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, kontakttālruņa numuru un e-pasta adresi nosūtīt uz e-pastu info@president.lv

Vērtējot darbus, tiks ņemta vērā autora vai skolēnu komandas radošā ideja, darba oriģinalitāte un darba atbilstība konkursa tēmai.

 

Radošo darbu vērtēšanas komisija:
• Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore, Dr.sc.pol. Daina Bāra,
• Valsts prezidenta sabiedrisko projektu vadības padomniece Karīna Rāviņa-Vimba,
• Nacionālās aizsardzības akadēmijas vadošā pētniece, Dr.sc.pol. Ieva Bērziņa,
• Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas asociētais profesors, Dr.sc.pol Ivars Ijabs,
• Latvijas televīzijas raidījuma „Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

 

Desmit labāko darbu autori pirms Latvijas dzimšanas dienas tiksies ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, saņems piemiņas veltes, iepazīsies ar Valsts prezidenta kancelejas darbu Valsts prezidenta pagaidu rezidencē Melngalvju namā. Tāpat dalībnieki sacentīsies par iespēju kopā ar Valsts prezidentu 18.novembrī – Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu patriotismu, lepnumu par savu valsti, interesi un izpratni par Valsts prezidenta vietu, lomu un tā funkcijām.

 

Pagājušajā gadā konkursā tika saņemtas vairāk nekā 300 skolēnu rakstītas un filmētas uzrunas, bet kopā ar Valsts prezidentu Nacionālajā teātrī savu uzrunu fragmentus sacīja Elza Sējēja no Bauskas pilsētas pamatskolas un Rolands Ševčenko no Salaspils 1.vidusskolas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.