Aizvērt

"Citadele Index": nodokļu paaugstināšanai būtu sekas

2014. gada 6. jūnijā, 10:44
"Citadele Index": nodokļu paaugstināšanai būtu sekas
70% Latvijas uzņēmumu atzinuši, ka gadījumā, ja kāda nodokļa likme Latvijā tiktu paaugstināta līdz tādam līmenim, ko vairs nevarētu samaksāt, tie atlaistu darbiniekus un uzņēmumu slēgtu, censtos „shēmot” vai pārceltu darbību ārpus Latvijas.

Par to liecina bankas „Citadele” un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais „Citadele Index” pētījums.

 

Uz jautājumu, ko darītu gadījumā, ja kāda nodokļa likme Latvijā tiktu paaugstināta līdz tādam līmenim, ka to nevarētu samaksāt, lielākā daļa jeb 30% uzņēmēju atbildējuši, ka grūti pateikt. 29% uzņēmumu atzinuši, ka šādā situācijā atlaistu daļu vai visus darbiniekus un uzņēmumu slēgtu, bet 22% uzņēmumu censtos „shēmot”, lai varētu turpināt uzņēmuma darbību. 19% uzņēmēju norādījuši, ka tādā situācijā pilnībā vai daļēji pārceltu uzņēmuma darbību ārpus Latvijas.

 

Raugoties pa nozarēm, lielākā daļa jeb 34% ražošanas uzņēmumu atzinuši, ka šādā situācijā atlaistu daļu vai visus darbiniekus un slēgtu uzņēmumu. Lielākā daļa jeb 38% tirdzniecības uzņēmumu atzinuši, ka grūti pateikt, ko šādā situācijā darītu, bet 26% atlaistu daļu vai visus darbiniekus. Arī būvniecības uzņēmumu vidū lielākā daļa jeb 36% un pakalpojumu nozarēs strādājošie (28%) norādījuši, ka atlaistu daļu vai visus darbiniekus un uzņēmumu slēgtu.

 

Raugoties pēc darbinieku skaita, mikrouzņēmumiem (29%) ar darbinieku skaitu no 1 līdz 9 un maziem uzņēmumiem (32%) ar darbinieku skaitu no 10 līdz 49 bija grūti pateikt, ko šādā situācijā darītu, bet gandrīz tikpat daudz – 29% mikrouzņēmumu un 28% mazo uzņēmumu vadītāju – atzinuši, ka atlaistu daļu vai visus darbiniekus un uzņēmumu slēgtu. Savukārt lielākā daļa jeb 32% vidējo uzņēmumu ar 50 līdz 249 darbiniekiem censtos „shēmot”, lai varētu turpināt uzņēmuma darbību, vai arī bija grūti pateikt, ko darītu (32%). Arī lielākā daļa jeb 64% lielo uzņēmumu, kuros strādā 250 un vairāk darbinieku, norādījuši, ka grūti pateikt, ko šādā situācijā darītu, bet 15% norādījuši, ka pilnībā vai daļēji pārceltu uzņēmuma darbību ārpus Latvijas.

 

Ja raugāmies uz eksportējošiem un neeksportējošiem uzņēmumiem, tad lielākā daļa jeb 35% eksportējošo uzņēmumu gadījumā, ja nodokļi tiktu pārāk daudz paaugstināti, pārceltu uzņēmuma darbību ārpus Latvijas, bet 20% atlaistu daļu vai visus darbiniekus un uzņēmumu slēgtu.

 

Neeksportējošo uzņēmumu vidū lielākā daļa jeb 32% atzinuši, ka šādā situācijā atlaistu daļu vai visus darbiniekus un uzņēmumu slēgtu. Savukārt 23% norādījuši, ka pārceltu uzņēmuma darbību ārpus Latvijas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.