Aizvērt

Vasaras izrāde Gribu bērnu! Skrundas pilskalna estrādē

2014. gada 26. maijā, 10:40
Vasaras izrāde Gribu bērnu! Skrundas pilskalna estrādē
5. jūlijā 19.00 Skrundas pilskalna estrādē viesosies muzikālā un pozitīvā vasaras izrāde Gribu bērnu!, ko veidotāji, izrāžu apvienība Panna, nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās.

Izrādes  iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo.

Kādā dziesmā teikts:
Diemžēl mēs esam
Tik daudz, cik mēs esam
Un vairāk mēs nevaram būt...

Izrādes veidotāji domā, ka varam gan. Un kā vēl! Vajag tikai sev pateikt, ka gribēt būt vairāk ir normāli un jēdzīgi, un ne tikai cilvēku skaita izpratnē.
Tautā mīlētie aktieri Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Zane Daudziņa vai Marija Bērziņa un Aldis Siliņš grib vairāk. Kāpēc gan neiesvilināt skatītāju sirdīs patiesas ilgas un emocijas par savstarpējo attiecību dzīvinošo spēku tieši šādam nolūkam veidotā izrādē – ārpus seriāla UgunsGrēks rāmjiem? UgunsGrēks ir ilgākais latviešu dialogu seriāls pašmāju televīzijas vēsturē. Neticami, ka tā situācijas, notikumus un tekstus rada tikai divas simpātiskas latvietes – Gunta Kalniņa un Inta Bernova, kuras ir arī jaunās komēdijas Gribu bērnu! autores:
– Mums visiem ir nācies piedzīvot nelaimīgu mīlestību. Sāpējis pat tad, ja tas pirmo un vienīgo reizi noticis bērnudārzā. Tā ir vispārcilvēciska lieta, kas pazīstama ikvienam. Tāpēc mums šķita būtiski uzrakstīt stāstu par diviem cilvēkiem, kas šādu vilšanos ir piedzīvojuši, nolēmuši aizvērties kā austeres un savas pērles vairs nevienam nerādīt. Par laimi, atrodas enerģiski draugi, kas piespiež viņus šīs bruņas noņemt un atkal sākt uzticēties pasaulei un cilvēkiem.
Izrādē Gribu bērnu! aktieri pārtaps pilnīgi citos tēlos, nekā pierasts redzēt populārajā seriālā.
Aktrise Maija Doveika par savu tēlu – mūzikas skolotāju Agnesi: „Kā atrast otru pusīti, lai visi skaistie sapņi realizētos? Ap to arī izrāde rotē. Tas ir stāsts par ne pirmā svaiguma mazpilsētas cilvēkiem, kuriem nevedas un nedabūnas. Nav pāra. Princis uz balta zirga kā nejāj, tā nejāj, dzīve sāk ierūgt.

Kad beidzot pie apvāršņa parādās labs pretendents, izrādās, katrs apaudzis ar savu pieredzi, kultūrslāni, kas krietni apgrūtina kopā sanākšanu.”

Ģirts Ķesteris, Lotāra lomas atveidotājs: „Mēs gribam ticēt, ka mums kādreiz viss būs: bērni, ģimene, lauku mājiņa. Bet tad tu saproti – tik daudz ambīciju, tik daudz nepadarītu darbu, karjeras iespēju, sāpīgu attiecību... Bet pienāk brīdis, kad zemapziņa jeb pirmatnējais instinkts saka – es gribu! Gribēt bērnu nozīmē kustību uz priekšu, iziešanu ārā no sava šaurā loka un atgriešanos pilnasinīgā, foršā un mīlestības pārpilnā vidē, ko sauc par normālu dzīvi. Šī luga varētu būt labs terapeitisks līdzeklis attiecībām.”
Pasmaidiet! Viss taču tikai sākas! Varbūt tieši šis stāsts beigsies laimīgi! Lai kādi ir laiki vai apstākļi, puiši un meitenes dosies viens otram pretī jaunu attiecību veidošanas ceļā. Galvenais ir gribēt un uzdrošināties mīlēt cilvēku, kuru tu gribi mīlēt, strādāt darbu, kuru tu gribi strādāt, un radīt lietas, kuras tu gribi radīt.

 

Pasmaidiet! Jūs divas stundas gaida sirsnīgas emocijas un smiekli!
Izrādes radošā komanda: režisors Juris Rijnieks, scenogrāfs Ivars Noviks, komponists Niks Matvejevs un autores – Gunta Kalniņa un Inta Bernova.
Biļešu cena EUR 6.00, izrādes dienā EUR 7.00. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Skrundas bērnu bibliotekā, biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv UZRĀDOT POZITĪVU GRŪTNIECĪBAS TESTU, IEEJA IZRĀDĒ PAR PUSCENU!

 

Par Izrāžu apvienību Panna: tūkstošiem skatītāju Latvijā  jau iepazinuši Pannas stand-up izrādes Tētis, Tāda es esmu, Puse no sirds, Līgavainis, kas likušas skatītājiem izjust prieku un jautrību  gandrīz visos kultūras centros Latvijā, kā arī priecējušas tautiešus Īrijā un Zviedrijā, un tālajā Austrālijā.
Informācija: www.pannasteatris.lv, panna@pannasteatris.lv, tālr. 29908330.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.