Aizvērt

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājas Ināras Mūrnieces paziņojums par situāciju Ukrainā

2014. gada 19. februārī, 13:35
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājas Ināras Mūrnieces paziņojums par situāciju Ukrainā
Notikumi, kas risinājušies naktī uz 19. februāri, satraukuši pasauli un iedzīvotājus Latvijā. Izskan ziņas, ka šajā naktī Ukrainas politiskās varas pieļautās vardarbības dēļ gājuši bojā ap 20 un ievainoti simtiem cilvēku. No sirds izsaku visdziļāko līdzjūtību visiem bojā gājušajiem un viņu piederīgajiem. Īpašas bažas raisa ziņa par Ukrainas laikraksta „Vesti” žurnālista Vjačeslava Veremija vardarbīgo nāvi un to, ka cietušo skaitā ir 27 žurnālisti.

Paužu visdziļāko solidaritāti ar visiem Ukrainas patriotiem, kuri, neraugoties uz politiskās varas veiktajām represijām un draudiem, iestājas par savas valsts kursu dziļākai integrācijai Eiropas Savienībā, līdz ar to ¬¬– par faktisku pievienošanos tādām Rietumu vērtībām kā demokrātija, tiesiskums, vārda un pulcēšanās brīvības, kā arī cieņa pret cilvēku.

 

Aicinu Ukrainu ievērot Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības  konvencijā noteiktās prasības, kas Ukrainai kā Eiropas Padomes  dalībvalstij ir saistošas.

Latvijas Atmodas laikā, 80. gadu nogalē, kad tūkstošiem cilvēku vienojās Dziesmotajā revolūcijā, mums, Latvijas patriotiem, bija svarīgi, kāda būs pasaules līderu reakcija. Tā neizpalika, un  Latvija atjaunoja neatkarību 1990. gadā. Šobrīd Latvijas politiķiem, amatpersonām un cilvēktiesību aizstāvjiem jādara viss iespējamais, lai Eiropas Savienības un Eiropas Padomes līmenī atbalstītu Ukrainas tautas pausto vēlmi un centienus pēc demokrātijas un piederības Eiropai. 

Aicinu Latvijas valdību lemt par iebraukšanas aizliegumu Latvijā tām Ukrainas amatpersonām, kuras vainojamas Ukrainas protestu varmācīgā apspiešanā. 

Situācijai Ukrainā jābūt Eiropas līderu un atbildīgo institūciju uzmanības lokā. Ir steidzami un nekavējoši jārīkojas, lai novērstu vardarbības eskalāciju, cilvēktiesību pārkāpumus un veicinātu situācijas mierīgu noregulējumu.

Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība)

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.