Aizvērt
Būt savējai zivij savā dīķī

Būt savējai zivij savā dīķī

Iedzīvotāju migrācijai ir dažādi līmeņi: no laukiem uz tuvējo centru, no mazpilsētas uz lielpilsētu vai arī prom no Latvijas. Bet kas vajadzīgs, lai cilvēki atgrieztos?
2019. gada 28. novembrī, 00:00
Nākamajā numurā ceturtdien, 1. janvārī
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevar iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Sabruks vai tiks atjaunotas?

Sabruks vai tiks atjaunotas?

2019. gada 24. oktobrī, 14:00
Ciklā „Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem”: kas notiek ar muižām? Ir gan veiksmes stāsti, gan vietas, kurās īpašnieki padevušies vai nav pat sākuši šo mantojumu saglabāt. Vairāk 25. oktobra „Kurzemniekā”.
Kā laukos klājas vientuļiem un veciem cilvēkiem

Kā laukos klājas vientuļiem un veciem cilvēkiem

2019. gada 9. oktobrī, 00:00
Dažādi ir likteņstāsti cilvēkiem, kuri dzīvo attālos lauku apvidos un sastopas ar sociālām, tiesiskām, drošības, veselības un citām problēmām. Īpaši grūti ir vientuļiem un veciem ļaudīm. Šoreiz braucām lūkoties, kā klājas viņiem.
Katram savās mājās vislabāk

Katram savās mājās vislabāk

2019. gada 7. oktobrī, 07:00
Šoreiz rakstu ciklā „Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem” braucām uz Kuldīgas novada Snēpeles pagastu, kur pāris kilometru viens no otra trīs lauku mājās dzīvo trīs vientuļi, gados vecāki vīrieši. Lai arī sadzīviski neesot viegli – jākurina, jānes ūdens no akas un pēc zālēm vai citas mantas uz Kuldīgu tikt grūti, tomēr pret dzīvi pilsētā savu dienu ritmu neviens negribot mainīt. Vairāk 7. oktobra „Kurzemniekā”.
Liela un draudzīga saime

Liela un draudzīga saime

2019. gada 18. septembrī, 00:00
Katrs bērns, kurš piedzimst pagastā, ir vērtība, jo jaunie dodas prom no dzimtajām mājām. Arī tad, kad tiek dibinātas ģimenes, tās labprātāk paliek pilsētā, kur visa infrastruktūra pieejama, nekur nebraucot. Kā dzīvo daudzbērnu ģimene laukos un vai dzīve tālu no pilsētas tiek uzskatīta par slogu, par to stāstām šoreiz.
„Mēs esam deviņi bērni!”

„Mēs esam deviņi bērni!”

2019. gada 13. septembrī, 00:00
Tā lepni saka astoņgadīgais Margots. Viņš ir viens no kuplās un draudzīgās Raivja Drukmaņa un Lienes Zvimbergas ģimenes, kas dzīvo "Liepās" Laidu pagastā. Kā dzīvo daudzbērnu ģimene laukos un vai dzīve tālu no pilsētas tiek uzskatīta par slogu, lasiet 16. septembra "Kurzemniekā".
Te dzimuši, te paliks

Te dzimuši, te paliks

2019. gada 10. septembrī, 10:50
Uz Kuldīgas novada Īvandes pagasta Mazīvandes sociālo māju devāmies tāpēc, lai ar iemītniekiem parunātu par iztikšanu no minimālās vai invaliditātes pensijas un par piepelnīšanos ar ogām un sēnēm. Saruna meta dažādus līkločus, nonākot arī pie bērniem ārzemēs un pastāvošās iekārtas netaisnībām, bet vienmēr atgriezās pie kolhoza darbos sabeigtās veselības un pašu pelnītā vai nepelnītā plānā maizes rieciena mūža otrajā pusē. Sarunā piedalās trīs kaimiņi: Spulga Zverko, Jānis Marķevičs un Jānis Kristiņš.
Iztikšana no minimālās vai invaliditātes pensijas

Iztikšana no minimālās vai invaliditātes pensijas

2019. gada 6. septembrī, 07:00
Uz Kuldīgas novada Īvandes pagasta Mazīvandes sociālo māju „Kurzemnieks” devās, lai ar iemītniekiem parunātu par iztikšanu no minimālās vai invaliditātes pensijas un par piepelnīšanos ar ogām un sēnēm. Saruna meta dažādus līkločus, nonākot arī pie bērniem ārzemēs un pastāvošās iekārtas netaisnībām, bet vienmēr atgriezās pie kolhoza darbos sabeigtās veselības un pašu pelnītā vai nepelnītā plānā maizes rieciena mūža otrajā pusē. Vairāk 6. septembra „Kurzemniekā”.
Ozolos valda vandaļi

Ozolos valda vandaļi

2019. gada 21. augustā, 00:00
Mazi ienākumi un dzīve uz nabadzības sliekšņa vai neciešamos apstākļos, ārsts, pasts un citi pakalpojumi tālu, trūkst normāla mājokļa, ir slikta satiksme un ceļi. Dažādi ir likteņstāsti cilvēkiem, kuri dzīvo attālos lauku apvidos un sastopas ar sociālām, tiesiskām, drošības, veselības un citām problēmām. Par to turpinām stāstīt jaunajā rakstu ciklā, ko "Kurzemniekā" publicēsim līdz gada beigām. (Iepriekšējie stāsti 14., 19. jūnijā, 5., 17. jūlijā, 2. augustā.)
Ozolu posts bez spožuma

Ozolu posts bez spožuma

2019. gada 18. augustā, 16:00
Brīdī, kad no Rendas pagasta Ozolos pēdējās apdzīvotās daudzdzīvokļu mājas "Liepziedi 11" īrnieki paši aizies vai pašvaldība tos pārvietos uz īres dzīvokļiem citur, varēs teikt, ka šī apdzīvotā vieta ir palikusi tukša. Un iemesls nebūt nav tikai gandrīz pieci kilometri līdz sabiedriskajam transportam vai veikala trūkums. Jau gadiem Ozolos valda vandaļi, ar kuriem galā netiek ne policija, ne pašvaldība. Visi zina, bet tikai retu reizi izdodas pierādīt, ka šo cilvēku un viņu draugu roku darbs ir mājām izsistie stikli, izzāģētie un pārdotie radiatori, izlauztās durvis. Arī nesen izdemolētais un apzagtais dzīvoklis, kurā atradās ambulance un bija iespēja piekļūt pie datoriem, un bibliotēka, kurā pieņēma pagasta pārvaldes darbinieki, kas palīdzēja izmazgāt arī veļu un nokārtot citas vajadzības. Vairāk 19. augusta "Kurzemniekā".
14 ugunsgrēkus izraisījis jaunietis ar garīgās veselības problēmām

14 ugunsgrēkus izraisījis jaunietis ar garīgās veselības problēmām

2019. gada 5. augustā, 00:00
Mazi ienākumi un dzīve uz nabadzības sliekšņa, ārsts, pasts un citi pakalpojumi tālu, trūkst normāla mājokļa, ir slikta satiksme un ceļi. Dažādi ir likteņstāsti cilvēkiem, kuri dzīvo attālos lauku apvidos un sastopas ar sociālām un veselības problēmām. Par to turpinām stāstīt jaunajā rakstu ciklā, ko "Kurzemniekā" publicēsim līdz gada beigām. Cerot, ka tas pievērsīs pašvaldību dienestu uzmanību un administratīvi teritoriālās reformas autorus rosinās domāt, kā cilvēkiem laukos nodrošināt dažādus pakalpojumus un kā palīdzēt tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nespēj sev nodrošināt minimālu cienīgas dzīves līmeni.
Kur piemērota vieta jaunietim ar garīgiem traucējumiem?

Kur piemērota vieta jaunietim ar garīgiem traucējumiem?1

2019. gada 1. augustā, 17:30
Kopš pavasara Kuldīgas novada Kurmāles pagasta Vecvilgālē bijuši 14 ugunsgrēki, kurus izraisījis jaunietis ar garīgās veselības problēmām. Uz jautājumu, kur puisim atrast vietu, lai netiktu pārkāptas viņa tiesības, bet netiktu apdraudēti citi, atbilde vēl meklējama.
Daudzbērnu ģimene no Jaunmuižas

Daudzbērnu ģimene no Jaunmuižas

2019. gada 18. jūlijā, 08:13
Mazi ienākumi un dzīve uz nabadzības sliekšņa, ārsts, pasts un citi pakalpojumi tālu, trūkst normāla mājokļa, ir slikta satiksme un ceļi. Dažādi ir likteņstāsti cilvēkiem, kuri dzīvo attālos lauku apvidos un sastopas ar sociālām problēmām.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.