Aizvērt

Ventspilī atklās jauno zinātnes centru

2022. gada 14. jūnijā, 16:10
Raksta autors: Līga Gabrāne
Ventspilī atklās jauno zinātnes centru
VIZIUM ēkai ir neparasts ārējais veidols. Tās idejas autors ir arhitekts Audrjus Ambrass (Lietuva), kas ēkas siluetu veidojis kā kāpu. Taču ne visi tajā saskata sākotnējo ieceri. Kāds tajā redz jūras vilni, cits - slidkalniņu, savukārt jaunieši atzīst, ka tā ir līdzīga skeitparka rampai.
Foto: Publicitātes foto
Ar bagātīgu svētku programmu sestdien atklāšanu piedzīvos zinātnes centrs “VIZIUM”, kas cer piesaistīt apmeklētājus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.
Jaunajā zinātnes centrā ir vairāk nekā 80 interaktīvi un izglītojoši eksponāti, kas izvietoti septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītās galerijās. Zinātnes centra eksponāti apmeklētājiem ļauj izmēģināt, izjust un izdzīvot jaunu pieredzi, kas palīdz labāk izprast viedās tehnoloģijas, matemātiku, fiziku, ģeogrāfiju un dabaszinātnes.

Salīdzinot ar citiem zinātnes centriem Latvijā un pasaulē, “VIZIUM” ekspozīcija atšķiras ar to, ka tā veidota kā viens vienots arhitektonisks risinājums, kā arī tajā plaši integrētas dažādas tehnoloģijas, piemēram, virtuālā realitāte, projekcijas, simulatori u.c.

“VIZIUMU” veido un attīsta pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” un tā direktore Elīna Kroņkalne atzīst, ka jaunā zinātnes centra viens no galvenajiem mērķiem ir izglītot: “Katra veidotā ekspozīcija mums kaut ko māca, protams, arī izklaidē, bet galvenokārt mēs vēlamies, lai veidojas pievienotā vērtība un bērni kaut ko jaunu apgūst. Nākotnē mēs vēlamies, lai katrs Latvijas bērns vismaz vienreiz ir apmeklējis zinātnes centru “VIZIUM” un iepazinies ar jaunākajām tehnoloģijām.”

Padomāts arī pašiem mazākajiem zinātnes centra apmeklētājiem, nodrošinot ekspozīcijas un aktivitātes “Mazo pētnieku” zonā, kas izglīto un jau no mazotnes veicina interesi par mūsdienu tehnoloģijām.

Zinātnes centrā būs pieejamas arī 22 izglītojošas programmas dažāda vecuma bērniem un pedagogiem. Savukārt ģimenēm ar bērniem radītas sešas tehniski radošās darbnīcas un seši zinātnes šovi.

 
 Ko nozīmē “VIZIUM”?Zinātnes centra nosaukums meklēts ilgi, līdz pieņemta ideja, ko iesniedzis ventspilnieks Aleksandrs Bobrovs. “VIZIUM” atšifrējas šādi: Ventspils – “V”, inovāciju – “I”, zinātnes – “ZI”, centrs (centrum) – “UM”, un tas simbolizē – vīziju, misiju, vērtību, komunikāciju, mērķtiecību, efektivitāti un identitāti.

Foto: Līga Gabrāne
Verot zinātnes centra durvis, apmeklētāji burtiskā nozīmē nonāk uz pasaules kartes. Proti tā ir attēlota uz plašā vestibila grīdas. Grīdas segums veidots no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem.


Foto: Līga Gabrāne
Šeit ikviens var nokļūt dažādās virtuālajās pasaulēs. Var pat virtuāli izbaudīt nobraucienu pa amerikāņu kalniņiem, kā arī nokļūt uz viena spēles laukuma ar Latvijas hokeja izlasi.


Foto: Līga Gabrāne
Zinātnes šovi paredzēti gan atklāšanas pasākumā, gan ikdienā.


Foto: Līga Gabrāne
Pēc aktīvas rosības eksponātu zālē iespējams atpūsties uz VIZIUM jumta terases. No tās iespējams uzkāpt arī 30 metrus augstajā skatu platformā, lai palūkotos uz pilsētu no augšas.

 

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.