Aizvērt

Gultiņa un rakstāmgalds reizē

2019. gada 8. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Gultiņa un rakstāmgalds reizē
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolventes Līga Mednes diplomdarbs – par rakstāmgaldu transformējama bērna gulta.
Foto: Līgas Mednes arhīvs
Kuldīdzniece Līga Medne, mēbeļu dizaina specialitātē absolvējot Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu (KTTT), diplomdarbā darinājusi gultiņu meitiņai Annai. Bet to var pārveidot arī par rakstāmgaldu.
Profesionālās izglītības kompetenču centru šogad beiguši 136 audzēkņi, kuriem nedēļas nogalē bija izlaidums. Viņi apguvuši šādas pilna laika programmas: mēbeļu dizains, ēdināšana, tūrisma pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs, automehāniķu un autoatslēdznieku specialitāte, konditoreja, gaļas produktu ražošana. Pārējās ir dažādas tālākizglītības programmas. 64 beidzēji ir Kuldīgas novada iedzīvotāji.


ROBEŽU PAPLAŠINĀŠANA

„Diplomdarbu varēju paveikt arī sadarbībā ar meistariem, bet izvēlējos taisīt pati. Tas bija ļoti personisks – bērna gultiņa, ko var pārveidot par rakstāmgaldu. Dizainā svarīgi, lai izstrādājums būtu kvalitatīvs un ilgi izmantojams,” skaidro Līga. Darba tapšanas laikā meitiņa bijusi vēl pavisam maza: „Paldies visiem, bez kuriem nespētu to paveikt atvēlētajā laikā: skolotājiem Jānim Feldbergam un Mārtiņam Medniekam, mūsu jaukajām ģimenēm, pacietīgajai meitiņai Annai un citiem, kuri atbalstīja!”

Par programmas izvēli L.Medne saka: „Tas bija kā izaicinājums. Esmu mājturības skolotāja. Latvijas Lauksaimniecības universitāti absolvēju programmā Mājturība un vizuālā māksla un gadu nostrādāju skolā. Gribējās savu iespēju robežas mazliet paplašināt, un tehnikums to piedāvāja. Tā ir pieaugušo izglītības programma. Dizains un praktiska darbošanās man tuva, bet gribēju arī tehniskas zināšanas. Tehnikums iedeva stiprus pamatus materiālu zinībās un kokapstrādē.”


SAPLĀKSNIS – ATKAL MODERNS

Līgas mazulītei tagad ir četri mēneši, un, kad gultiņa iecerēta, viņa vēl nebija nākusi pasaulē. Mēbeles izgatavošana aizņēmusi apmēram divus mēnešus. „Izvēlējos saplāksni, jo tas vislabāk atbilst iecerei un ir moderns materiāls. Rezultāts par 90% ir tāds, kā cerēts. Laika trūkuma dēļ atteicos no dažām virpotām detaļām. Gultiņa tapa skolas darbnīcā, izmantoju dažādus zāģus, biezumošanas ēveli, CNC darbgaldu, uz kura projektēju sānu režģojumu, lietoju urbjus, slīpmašīnas,” Līga uzskaita.

Jautāta, vai ar mēbeļu dizaineres diplomu tiks saistīta nākotne, L.Medne atbild: „Laiks rādīs, jo meitiņai jāpaaugas. Bet izaugsmei tas bija ļoti vērtīgi. Svarīgākais ir pierādīt sev, ka to spēju. Mācoties sapratu, ka tas man patīk, un ceru, ka arī izdodas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.