Aizvērt

Jaunā mūziķe nezaudē cerību studēt ASV

2019. gada 10. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Jaunā mūziķe nezaudē cerību studēt ASV
„Laba izglītība nav taustāma, tās lietderības koeficientu nevar izteikt skaitliskās mērvienībās – pat viena cilvēka izglītošanās palīdz veidot gudrāku un līdzjūtīgāku sabiedrību,” uzskata mūziķe Līva Blūma.
Foto: Agitas Reķes arhīvs
Kuldīdzniece, mūzikas pedagoģe, komponiste un izpildītājmāksliniece Līva Blūma Amerikā uzņemta slavenajā Džonsa Hopkinsa universitātes Pībodija institūtā Merilendas štata Baltimorā un rudenī cer tur sākt maģistres studijas. Kā Mākslinieciskās ekselences balva ("Artistic Excellence Award") viņai piešķirta stipendija, bet tā sedz tikai pusi mācību maksas, un viņai ļoti noderētu sabiedrības atbalsts.
DAUDZ PANĀKUMU

Līva sevi uzskata par kuldīdznieci, kaut jau pēc 9. klases Kuldīgas pamatskolā devusies uz Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas klasi, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kompozīcijā. Līva komponē, uzstājas kā izpildītājmāksliniece, māca mūzikas teorijas mācību priekšmetus, organizē lekcijas un meistarklases. Neilgajā komponistes karjerā Līva sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, jauniešu kori Kamēr…, orķestri B-Sharp, trio Art-i-Shock un citiem atzītiem mūziķiem. 14. jūnijā pirmatskaņojumu piedzīvos viņas jaunākais veikums, kas rakstīts Londonas ansamblim Scordatura Women’s Music Collective. Tas atskaņo sieviešu rakstītu mūziku, un kopš marta kuldīdzniece ir tā rezidences komponiste.

Visu uzskaitīt būtu grūti. Kuldīgas mūzikas skolā pie Martas Ozoliņas viņa savulaik apguvusi klavierspēli, daudz koncertēts kopā ar kori Cantus (reizēm arī tagad), vairāki gadi pavadīti, dziedot jauniešu korī Kamēr…, vokālajā grupā Putni, koncertēts arī Latvijas Radio kora sastāvā.Ja vēlaties talantīgajai mūziķei palīdzēt, ziedojiet Līvai Blūmai kaut nedaudz, izmantojot kontu LV97HABA0551046701443, ar norādi Atbalsts kompozīcijas studijām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.