Aizvērt

Aicinājums uzdrošināties

2019. gada 29. maijā, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Aicinājums uzdrošināties
LU Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča informē, ka pieaugušo izglītības projekts tur piedāvā 17 veidu kursus. Liela interese esot par biznesa domāšanu, komandas veidošanu, arī digitālajām prasmēm, piemēram, sociālo tīklu mārketingu.
Foto: Madara Sala
„Sestdien atvērto durvju dienā pie mums jau bija 20 interesentu, kuri vēlas mācīties,” tā nākamajā dienā pēc tam, kad izsludināta pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) pieaugušo izglītības projektā, pastāstīja Latvijas Universitātes (LU) Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča.
Līdz 28. jūnijam strādājošie un pašnodarbinātie no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam var pieteikties 800 izglītības programmām visā Latvijā. Mācīties var arī vecāki bērnu kopšanas atvaļinājumā un strādājoši pensionāri, saglabājot darba attiecības. To piedāvā projekta Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide 4. kārta. Tas sākts 2017. gadā un turpināsies līdz 2022. gada beigām. Latvijā par to atbild Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Kuldīgā 55 programmas piedāvā četras mācību iestādes: Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (11 programmas), LU filiāle (17), SIA Buts (37) un pieaugušo neformālās izglītības iestāde un uzņēmējdarbības atbalsta centrs Metro (deviņas). Ikviens drīkst mācīties vienu reizi. 90% kursu izmaksu sedz ES un valsts, iedzīvotājiem jāmaksā 10%, to var darīt arī darba devējs. Visīsākajās neformālās izglītības programmās līdzmaksājums ir vidēji 36 eiro, ilgākajās, kurās var iegūt profesiju, tie var būt arī vairāki simti eiro. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas. Strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu atlīdzību. Nodarbinātības valsts aģentūrā var saņemt karjeras konsultāciju, pastāstīja Kuldīgas filiāles vadītāja Sandra Krinkele.KĀ PIETEIKTIES

Pirmoreiz to var elektroniski: https://www.macibaspieaugusajiem.lv/ . Tur arī uzņemšanas nosacījumi, mācību un atbalsta iespējas, kā arī visu programmu saraksts.

To var darīt arī pie koordinatoriem, uzrādot personas dokumentu.
  • SKRUNDAS novadā: Baiba Eversone, jaunatnes lietu speciāliste, tālr. 29852292, baiba.eversone@skrunda.lv.
  • ALSUNGAS novadā: Aīda Vanaga, izglītības pārvaldes vadītāja, tālr. 26397069, aida.vanaga@inbox.lv.
  • KULDĪGAS novadā: Una Matisone, izglītības nodaļas speciāliste, tālr. 26542280, una.matisone@kuldiga.lv.
Komentāri
Mārtiņš
2019. gada 31. maijā, 07:42
Anetei:
http://www.macibaspieaugusajiem.lv/
Vakar piereğistrējos.
Anete
2019. gada 30. maijā, 17:04
Sveiki,

Links macibaspieaugusajiem.lv nedarbojas, varbūt varat veikt izmaiņas un pievienot linku, kurš strādā?

Paldies!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.