Aizvērt

Iegūst citu skatu uz globāliem procesiem

2019. gada 29. maijā, 01:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Iegūst citu skatu uz globāliem procesiem
Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībnieki no Kuldīgas Centra vidusskolas: (1. rindā) Roberta Lizete Rožkalne, Elizabete Rublāne, Ieva Lizete Rožkalna, Paula Tīruma, Ance Brālīte, Ernests Vēzis, (2. rindā) skolotāja Inga Reimane, Marta Laizāne, Kristaps Citlavs un Kārlis Reimanis.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Līdz ar dalību Eiropas Parlamenta (EP) vēstnieku skolā interese un izpratne par politiku un procesiem pasaulē mums ir augusi,” atzīst Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) vienpadsmitie.
Viņi un arī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas vecākie audzēkņi šajā mācību gadā piedalījušies Eiropas Savienības programmā, kuras mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas daļu un rosināt līdzdarboties. To īstenojis EP birojs Latvijā. Pagājušonedēļ abas skolas saņēma dalībnieka goda plāksni.

KCV audzēkņus iesaistījusi skolotāja Inga Reimane. Viņa stāsta, ka tas ir vairāku gadu projekts, kurā piedalīšoties arī nākamgad. Jaunieši secina: „Ļoti daudz ko uzzinājām. Aptaujājām skolas biedrus par viņiem zināmiem Eiropas projektiem, veidojām infografiku, vadījām atklātās stundas, kurās apspriedām, kādi ir plusi no būšanas Eiropas Savienībā. Eiropas dienā rīkojām konkursu jaunāko klašu skolēniem, stāstījām par dažādām valstīm. Mums bijušas tikšanās ar cilvēkiem, kuri strādājuši Eiropas Parlamentā Strasbūrā. Martā tur bijām 12 skolēni un skolotāja. Redzējām, kāds ir deputātu darbs, kā tiek apspriesti visiem nozīmīgi jautājumi un pieņemti lēmumi. Ar citiem projekta dalībniekiem debatējām par vides un sociālajām problēmām.”

Latvijā iesaistījušās 70 skolas. Trīs reizes rīkotas kopīgas tikšanās. Ernestam Vēzim iedvesmojoša bijusi tikšanās ar EP deputātu Robertu Zīli un Rīgas Stradiņa universitātes politikas zinātnes katedras lektoru Mārtiņu Dauguli. „Viņi stāstīja par Eiropas nozīmi, par dzīves pamatprincipiem un to, kā pārvarēt neveiksmes un iesākto turpināt,” saka Ernests.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.