Aizvērt

Mākslas skolas beidzēju darbos – dziļums

2019. gada 27. maijā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Mākslas skolas beidzēju darbos – dziļums
Lilu Martina Šimpermane noslēguma darbam "Pļava" izvēlējusies sietspiedes tehniku. Darba vadītāja Nelda Blūma uzsver, ka audzēkne strādājusi rūpīgi un smalki.
Foto: Madara Sala
Šīgada 19 Kuldīgas mākslas skolas absolventi ir īpaši ar to, ka tēmu, ko gribējuši parādīt radošajos noslēguma darbos, ir dziļi pētījuši. Tā par viņiem teica skolas vadītāja Ina Ozola.
NOVĒRTĒJUMS – AUGSTS

Radošos darbus komisija novērtējusi ļoti labi – no septiņām līdz desmit ballēm. I.Ozola: „Kad bija skiču skate, sapratām, ka šogad daudzi attēlos dzīvniekus. Jauniešiem tas svarīgi – viņus uztrauc attieksme par dzīvniekiem, dabu, vidi.”

Arī absolventi darbu aizstāvēšanas runā uzsvēra, ka izvēlējušies sev svarīgu tēmu. Katrīna Kiričenko, kuras Dvēseļu visums nes filozofisku vēstījumu, teica: „Mēģināju atrast tādu tematu, kas man ļoti patiktu un ar ko neapniktu strādāt.”

Daudzi varēja teikt, ka ne tikai parādījuši radošumu, bet arī apguvuši jaunas iemaņas, piemēram, darbu ar koku vai tekstilu, vēl nelietotu glazūras veidu vai eļļas krāsu. Vairāki kā lielāko ieguvumu minēja patīkamo kopā pavadīto laiku. Ar uzcītību gājis dažādi: lielākā daļa strādājusi centīgi, bet dažu labu darba vadītājai nācies krietni pamudināt, lai tiktu līdz galam.


GALVENĀ IR IDEJA

I.Ozola uzteic arī absolventu drosmi: „Laikmetīgajā mākslā bieži vien svarīgāk par māksliniecisko izpildījumu ir cilvēkiem pateikt, ko tu domā. Arī no audzēkņiem bija tādi, kuri uzdrīkstējās savu darbu pasniegt kā laikmetīgo mākslu un riskēt, ka daudzi to var nesaprast. Redzot, kā viens no šiem darbiem tapa, skolotājam šķiet: „Kā lai to novērtē, un kas tas vispār būs?” Beigās jāliek desmit, jo tas ir laikmetīgās mākslas darbs. Arī Latvijas Mākslas akadēmijā uzdevumi liek domāt, un svarīgākais ir tieši tas pienesums, kā audzēknis uz lietām skatās un kā domā.”

I.Ozola atklāja, ka daži absolventi domā turpināt doties pa mākslas ceļu un stāties Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.