Aizvērt

Dziedi, dejo, radi!

2019. gada 15. maijā, 00:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Dziedi, dejo, radi!
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
„Kādus tik talantus un prasmes bērni šeit nevar apgūt!” – tāds secinājums rodas, vērojot Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) ikgadējo pasākumu "Cita spēle", kurā daļa interešu izglītības pulciņu gan viens otram, gan citiem un arī vecākiem rāda, ko prot. No 166 BJC pulciņiem šeit savu veikumu rādīja tikai neliela daļa – 33, kuros darbojas ap 350 mazuļu un skolēnu.
Kā skaidro BJC direktores vietniece Inta Brasle, sarīkot koncertu un radošās darbnīcas aicināti galvenokārt tie, kuriem nav iespēju sevi apliecināt skatēs vai konkursos kā vairumam koru, ansambļu, deju kolektīvu u.c. Bet daži gribot uzstāties vēlreiz. Lielākoties Cita spēle esot domāta 1.–4. klases audzēkņiem, kuriem 3. maijā pirmssvētku dienas pusdienlaikā stundas jau beigušās, un viņu vecākiem, lai iepazīstinātu ar plašo piedāvājumu bērnu brīvajam laikam. Taču tie, kuri jau darbojas vienā pulciņā, var arī uzzināt un izmēģināt to, ko dara citi. Tādā formā tas organizēts trešo gadu, bet vispār tradīcija (agrāk kā Ģimenes svētki) ir ilgstoša, atgādina I.Brasle.

Drēgnais laiks otro gadu piespiedis šo pasākumu rīkot telpās, nevis 1905. gada parkā, kur tie citkārt izdevušies kā jauki svētki brīvā gaisotnē. Tāpat divus gadus diemžēl tieši tajā pašā laikā notiek gan Cita spēle, ko BJC esot ieplānojis jau augustā, gan labāko skolēnu godināšana pie domes priekšsēdes. Vairākiem aktīviem audzēkņiem tas liedz vienlaikus būt abās vietās.Šo fotoreportāžu palīdzēja sagatavot vēl viena BJC pulciņa – Jauno žurnālistu skolas – dalībnieki: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš (foto), Rūta Mediņa, Ulla Januša.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.