Aizvērt

„Bez saviem palīgiem neesmu nekas”

2019. gada 27. novembrī, 18:00
Raksta autors: Kristīne Duļbinska
„Bez saviem palīgiem neesmu nekas”
Ģimenes ārste Inese Zīle: „Lai gan sadalē kategoriski teicu, ka laukos nestrādāšu, te nu es esmu jau 25 gadus.”
Foto: Kristīne Duļbinska
Ģimenes ārste Inese Zīle, kura konkursā "Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balva" izvirzīta kategorijā "Pakalpojums", konkursa komisiju sagaida Vārmes doktorātā.
Laika gaitā prakse paplašināta – tā aptver trīs pagastus: Vārmi, Kabili un Turlavu. Kopumā ir nedaudz vairāk kā 2000 pacientu. I.Zīle nāk no ārstu dinastijas, tāpēc profesijas izvēle ir pašsaprotama: „Cik sevi atceros, man jau tas bija ieprogrammēts.” Profesiju turpina vecākā meita, kura ir ārste Šveicē. I.Zīle piekrīt, ka šī profesija ir dzīvesveids.

Uz Vārmi viņa pārcēlusies no Rīgas. „Šeit strādāju 25 gadus. Sāku vietā, kur ārsta nebija. Esmu Rīgas meitene, kas savulaik atnāca uz laukiem, lai gan sadalē kategoriski teicu, ka laukos nestrādāšu. Te nu es sēžu,” smej daktere.

Viņa ar lepnumu izrāda telpas, kas pielāgotas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Praksi esot veidojusi tādu, kādai, pēc viņas domām, tai būtu jābūt laukos, vienlaikus uzsverot: gaidīt, ka šeit ārsts varēs piedāvāt tikpat daudz, cik kolēģi Kuldīgā, ir utopija. Divreiz nedēļā ierodas laboratorija, lai pacienti var nodot analīzes. Reizi mēnesī atbrauc pediatre, kura palīdz rūpēties par mazākajiem pacientiem. Ārste strādā bez pieraksta un pieņem visus, kuri atnākuši. Tādu dienu, kad neviens neatnāk, faktiski neesot.

Doktorātā ir arī Zaļās aptiekas filiāle, lai pacienti pēc ārsta apmeklējuma var iegādāties zāles, nebraucot uz Kuldīgu, ja vien viņus apmierina cena un piedāvājums. Aptiekas darbs esot elastīgs: ja šodien kādas zāles nav pieejamas, rīt tās tiks piegādātas.

I.Zīle uzsver, ka ārsts viens pats bez palīgiem nav nekas. Doktorātos Vārmē, Kabilē un Turlavā strādā ārsta palīgi, kuri laikā, kad daktere pieņem citur, izdara lauvas tiesu darba, arī profilaktisko. Ļoti daudz mūsdienās varot izdarīt attālināti, pacientam doktorātu nemaz neapmeklējot. Daktere Zīle viena no pirmajām mūsu novadā sāka strādāt ar e-veselību.

„Ļoti priecājos, kad tie, kuri manu acu priekšā uzauguši, atved reģistrēt savus bērnus pat no citas vietas. Ja izdodas pacientam palīdzēt, kaut to pašu invaliditātes grupu nokārtot, ja pasaka paldies – tas ir pats patīkamākais,” saka I.Zīle.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.