Aizvērt

Jaunas telpas un iekārtas

2019. gada 8. novembrī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Jaunas telpas un iekārtas
Vārmes "Garīšu" saimnieki Antra Jomanta-Čaročinska un Jānis Čaročinskis jaunajā aukstuma kamerā, kurā glabājas gatavā dārzeņu produkcija.
Foto: Lāsma Reimane
Vārmes zemnieku saimniecībā "Garīši" uzbūvētas un atjaunotas ražošanas ēkas un iegādātas papildu iekārtas dārzeņu pārstrādei.
Tas izdarīts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu projektā Investīcijas pārstrādes uzņēmuma attīstībai.

Garīšu saimnieks Jānis Čaročinskis stāsta: „Ideja tapa 2017. gada pavasarī, testa režīmā līniju palaidām maijā un ēkas nodevām oktobrī. Ieguldīts ļoti daudz: fonda atbalsts ir 229 000 eiro, pārējais – pašu ieguldījums. Mums šis ir ļoti liels projekts, jo vairākas telpas uzbūvētas, citām bija rekonstrukcija. Mums ir jauna katlumāja, siltā un aukstā noliktava, telpa administrācijai un darbiniekiem. Iegādājāmies iekārtas. Darbiniekiem vieglāk un ērtāk strādāt, jo vieta ir plašāka. Pašlaik šeit strādā 36 darbinieki, un 90% ir vietējie. Prieks, ka darbinieki domā līdzi un nāk arī ar savām idejām, lai vieglāk visiem. Saimniecības darbā iesaistījies arī vecākais dēls, kurš izmācījās par mašīnbūves tehniķi un tagad remontē un atjauno iekārtas.

Šogad esam atsākuši audzēt burkānus un varam tos piedāvāt mizotus un vārītus kubiņos. Jaunums vēl ir vārīti zirņi un pupiņas. Zirņus audzē zemnieks Saldus novadā, pupiņas iepērkam Rīgā, jo Latvijā tās tik daudz neviens neaudzē. Ja kādam zemniekam pupiņas būtu, noteikti ar viņu vienotos par patstāvīgu sadarbību. Garšas izstrādāju es un kopā ar kolektīvu pilnveidojam, taisām testus un degustējam, pamazām tās izkopjot. Arī mājās mums kāposti vienmēr galdā.

Vasarā šķita, ka raža nebūs tik laba, jo bija sauss, bet rudens ir pietiekami mitrs un raža laba. Pamatā tirgojam pārstrādātu produkciju un arī par noietu sūdzēties nevaram – produkti aiziet uz veikaliem, kulinārijām, restorāniem, ēdnīcām Latvijā. Neliela daļa iet uz Lielbritāniju – latvieši arī tur mūsu kāpostus iecienījuši.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.