Aizvērt

1000 litru stundā

2019. gada 28. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
1000 litru stundā
"Sulu paradīzes" darbinieces Ilva Skadiņa un Ketija Krūmiņa apgūst dzēriena iepildīšanas iekārtu.
Foto: Jolanta Hercenberga
Kuldīgā, Graudu ielā 5, darbu sākusi uzņēmuma "Sulu paradīze" ražotne. To ierīkojuši Lietuvas uzņēmēji Stasis Doveika un Asta Doveikiene.
Spiestuvē domāts nodarbināt līdz deviņiem cilvēkiem, kuri strādās maiņās. Pašlaik tā strādā no deviņiem rītā līdz septiņiem vakarā. Divas ražotnes uzņēmējiem ir Lietuvā, bet Kuldīga izvēlēta tāpēc, lai pamēģinātu šo pakalpojumu piedāvāt Latvijai.

Kāpēc šeit? Stasis un Asta atbild, ka Kuldīga ir skaista pilsēta, turklāt Kurzemes centrā: „Uzzinājām, ka šajā apgabalā lielu sulu spiešanas uzņēmumu nav, un nolēmām, ka vieta būtu laba, lai sāktu. Esam šajā biznesā sešus gadus un uztveram to ļoti nopietni. Iekārtas iepirktas Francijā, šo to esam papildinājuši paši. Zinām visu par iekārtām un to, ko tās spēj, esam nodrošinājuši lielāko iespējamo efektivitāti un augstāko kvalitāti šajā līmenī. Sulu spiešana ir pilnībā automatizēta – no ābolu mazgāšanas, smalcināšanas, presēšanas un filtrēšanas līdz sulu pasterizācijai un iepildīšanai trīs un piecu litru maisos, kuriem ir divi veidi. No maisiem sulu pa krānu var ērti iepildīt glāzē, neļaujot iepakojumā ieplūst gaisam.” Asta piebilst, ka pasterizācija notiek 80 grādos, un tas ir svarīgi, lai iznīcinātu vielas, kas veicina rūgšanu, bet saglabātu visu vērtīgo.

Iekārtas jauda ir 1000 litru stundā. „Sulu sezona ir īsa, bet intensīva, tāpēc esam gatavi strādāt 24 stundas diennaktī, lai sulu tieši no saviem āboliem vai citiem augļiem katrs saņem ātri.” Pāris maisu var pārstrādāt 5–10 minūtēs. Sulu var spiest arī dažādiem augļiem un arī dārzeņiem, piemēram, ķirbjiem un burkāniem.
Komentāri
ibio
2019. gada 29. augustā, 16:27
Ja nemaldos cena par litu ir 2,5 eur, tepat Ziras to pasu var izdarit par 1,40 eur/L
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.