Aizvērt

Stāv rindā, lai atgūtu savu naudu

2019. gada 23. augustā, 04:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Stāv rindā, lai atgūtu savu naudu
Pie "PNB bankas" filiāles Kuldīgā vakarrīt pulcējās klienti. Daudzi izvēlējušies turpmāk pensiju saņemt "Latvijas Pastā".
Foto: Antra Grīnberga
Vakarrīt sākta garantētās atlīdzības izmaksa "PNB bankas" klientiem. Tāpat kā visā Latvijā, arī pie Kuldīgas filiāles durvīm (veikalā "Rimi") cilvēki pulcējās, lai atgūtu savu naudu.
Klienti bija sākuši ieņemt rindu uzreiz pēc 8.00, taču gaidīt nācās ilgi, jo, tiklīdz banka atvērta, gadījušās nedienas ar tehniku, tāpēc pirmā kliente Rita Dmitrijeva no lodziņa aizgājusi vien 10.00. „Darbinieces strādā kā bitītes, bet sistēmas sākumā negāja. Kad sāka darboties, viss notika ātri – bija tikai jāparāda dokumenti un jāparaksta papīri. Pārskaitīju savu naudu uz Swedbank.” Vairāki, arī Anna Zīle un Zelma Jurkovska, tomēr nolēma laiku netērēt un nākt citu dienu. „Vienam cilvēkam stunda! Cik tad ilgi mums būtu jāstāv? Atnāksim citu dienu,” saka A.Zīle. „To, ka šādi gadīsies ar mūsu banku, gan negaidījām. Šī mums bija visizdevīgākā – uz vietas saņēmām naudiņu un uzreiz samaksājām rēķinus.”

Tagad abas sievietes atvērušas kontu Latvijas Pastā, bet, ja banka darbību tomēr atsāks, atgriezīšoties tajā, jo PNB bankas nosacījumi bijuši izdevīgāki. „Mums te patika,” stāsta Z.Jurkovska, „bet pastā pakalpojumi stipri dārgāki. Tur pat par pensijas izņemšanu jāmaksā, bet te nebija. Lai atsūtītu īsziņu par to, ka nauda ieskaitīta, pastā jāmaksā būs eiro, šeit nebija jāmaksā vispār.”

Mirdza Miltiņa par bankas darbības apturēšanu uzzinājusi savā dzimšanas dienā: „Nācu pēc naudiņas, lai kaut ko nopirktu, un kā ar mietu pa galvu! Bija milzīgs apjukums, nebija neviena, kam paprasīt, tikai zīmīte pie durvīm. Apsēdos blakus uz soliņa, nezināju, ko iesākt. Uzreiz apjautu, ka ceļas asinsspiediens, pēc tam divas naktis nevarēju gulēt. Vakarrīt pamodos, sataisījos uz banku pēc savas naudas un tikai vēlāk, paskatoties kalendārā, sapratu, ka jānāk šodien.” Mirdzas uztraukums bijis liels, jo bankā glabājas nauda, ko viņa krāj pansionātam. „Uzreiz pēc Krājbankas likvidēšanas uz šo banku pārnācu izdevīgās vietas dēļ. Atbraucu ar autobusu, visu nokārtoju un gandrīz pie durvīm atkal kāpju autobusā un braucu mājās.”

Turpmāk pensiju saņemt Latvijas Pastā nolēmusi arī Dzintra Zolnere:„Uzzināju par to Panorāmā pagājušajā piektdienā. Sāku rūgti raudāt. Man iekšā palika viena pensija, bet vīram – gada krājums. Pēdējos gados Kuldīgā aizvērušās jau piecas bankas. Nezinu, kam vispār var uzticēties. Varbūt pastam, bet tikai tad, ja tas vēl pieder Latvijai. Bet to jau neviens neteiks.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.