Aizvērt

"PNB bankā" no rītdienas varēs naudu saņemt

2019. gada 21. augustā, 05:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
"PNB bankā" no rītdienas varēs naudu saņemt
"PNB banka", kuras darbība apturēta, iepriekš bija zināma ar nosaukumu "Norvik" banka. Tā bija ļoti iecienīta pensionāru vidū, jo gandrīz no 100 000 klientiem 40 tūkstoši ir pensionāri.
Foto: Antra Grīnberga
"PNB bankas", agrākās "Norvik" bankas, darbība ir apturēta, bet klienti pie savas naudas varēs tikt no rītdienas, 22. augusta. Līdz tam bankā vai bankomātos to izņemt nav iespējams, jo filiāles ir slēgtas un visi konti šobrīd iesaldēti. Kuldīgas filiāle atrodas veikalā "Rimi".
Kā zināms, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), ievērojot Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Eiropas Vienotā noregulējuma valdes lēmumus, šajā bankā finanšu pakalpojumus apturēja. ECB kā PNB bankas tiešais uzraugs 15. augustā to atzinusi par tādu finanšu iestādi, kas nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Kopš 2017. gada beigām tajā konstatēti kapitāla prasību pārkāpumi.

FKTK noteikusi kārtību, kādā PNB bankas klientiem tiks izmaksāta garantētā atlīdzība, šo darbu uzticot Citadeles bankai. Pensionāriem un citiem sociālā atbalsta saņēmējiem, kuriem Citadelē konta nav, no rītdienas jādodas uz noteiktām PNB bankas filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Kuldīgā tātad var doties uz filiāli Rimi, kas no rītdienas būs atvērta.

Šiem cilvēkiem bankā Citadele konts tiks atvērts automātiski un tur ieskaitīta garantētā atlīdzība. Jauno norēķinu karti viņi saņems pa pastu divu darbdienu laikā un varēs to izmantot norēķiniem un skaidras naudas izņemšanai. Turpat būs jāraksta iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) par turpmāko pabalstu vai pensiju saņemšanu Citadelē vai jāpaziņo par vēlmi to saņemt citā bankā.

Privātpersonām, kuru nauda atrodas PNB bankā un kuriem ir konts arī Citadelē, pieteikums par garantētās atlīdzības saņemšanu jāaizpilda internetbankā vai Citadeles filiālē. Savukārt tiem, kuriem konta Citadelē nav, jādodas uz kādu šīs bankas filiāli, lai apliecinātu personību un garantēto atlīdzību saņemtu ar pārskaitījumu uz savu kontu jebkurā finanšu iestādē.

Tiem, kuri no VSAA saņem pabalstu vai pensiju un kuriem ir konts Citadelē, garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta, bet bankas konsultants informēs VSAA par turpmāko maksājumu saņemšanu. Sešos mēnešos aģentūrā jāapstiprina, vai cilvēks vēlas maksājumus saņemt šajā bankā.
Tuvākās bankas Citadele filiāles:
  • Liepājā, Lielajā ielā 12,
  • Ventspilī, Pils ielā 17,
  • Talsos, Lielajā ielā 4.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.