Aizvērt

Amatnieču saloniņš aicina ienākt

2019. gada 19. augustā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Amatnieču saloniņš aicina ienākt
Meistares Vita Ošeniece un Ilva Maurere klientus tagad gaida darbnīcā-salonā 1905. gada ielā, Kuldīgā.
Foto: Adriāna Muceneka
Adītāja Vita Ošeniece un šuvēja Ilva Maurere ierīkojušas savu darbnīcu-salonu Kuldīgā, 1905. gada ielā 5. Pirms tam abas strādājušas Liepājas ielas audumu veikala "Tīne" telpās. Abas meistares ir pašnodarbinātās.
„Kad Tīnes īpašniece Velga Pigevica nolēma veikalu pārdot, arī mēs izdomājām, ka laiks pārmaiņām,” viņas saka un uzsver, ka šis nav veikals, bet darbnīca-salons. Ar jauno mītni abas ir apmierinātas. Šeit esot ciešāka saskare ar cilvēkiem, jo daudzi ienāk vienkārši apskatīties, aprunāties. Lai gan tas abām nav ierasts un mazliet izsit no darba ritma, viņas gatavas katru uzklausīt. Vita saka: „Esam daudz pieejamākas arī tāpēc, ka ielas malā ir, kur novietot automašīnu.” Bet, novietojot to pie salona, automašīnā noteikti jāievieto laika norāde, citādi gaidāms sods, viņa piebilst.

Ilva šuj jau 30 gadus, bet Vita profesionāli ar adīšanu nodarbojas 25 gadus, kaut gan tā ir viņas sirdslieta kopš bērnības. Pie adāmmašīnas pirmo reizi piesēdusies desmit gadu vecumā. „Daudziem cilvēkiem stāstu, ka adīt ar mašīnu ir fiziski smags darbs ar slapju muguru, bet man tas patīk. Kad aizeju uz mājām, adu ar rokām un relaksējos,” atklāj Vita.
Salonā var iegādāties Vitas dizainētus modeļus un rotas, kas arī ir viņas vaļasprieks. Adījumus var nopirkt, var arī pasūtīt sev piemērotu izmēru. Savukārt Ilva šuj to, ko izsapņojušas viņas klientes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.