Aizvērt

Pirmā izsole būs eksperiments

2019. gada 12. augustā, 04:03
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Pirmā izsole būs eksperiments
"Kuldīgas komunālo pakalpojumu" vadītājs Pēteris Gobzemis rāda nesen izremontēto dzīvokli, kas tiks piedāvāts īrniekiem.
Foto: Antra Grīnberga
Uzņēmums "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" 15. augustā rīkos pirmo īres tiesību izsoli dzīvoklim Planīcas ielā 4, kas nesen izremontēts.
Vai būs gribētāji

Uzņēmuma vadītājs Pēteris Gobzemis skaidro, ka tas ir eksperiments – pašiem izremontēt dzīvokli un to izīrēt. Pirmā izsole parādīs, vai patiešām šādi dzīvokļi ir vajadzīgi un vai vispār būs gribētāji. „Redzēsim, kāda ir reālā situācija. Pilsētā tiek runāts, ka trūkst īres dzīvokļu, bet vai par šīm izmaksām būs kāds, kurš vēlēsies te dzīvot? Šis tomēr ir pietiekami plašs dzīvoklis ģimenei. Mums ir iecere remontēt vēl citas telpas, taču vispirms jāsaprot, vai ir pieprasījums,” piebilst uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Zvingule.


Solis – 17 eiro centi par kvadrātmetru

P.Gobzemis: „Ēku mums apsaimniekošanā nodeva Kuldīgas siltumtīkli. Te bija liela 100 kvadrātmetru zāle, ko sadalījām divos dzīvokļos. Vienā ir liela dzīvojamā istaba un divas guļamistabas, otrā – viena guļamistaba un liela halle. Te ir nodrošinātas pamatlietas – vannasistaba un virtuve ar plīti. Remonts izmaksāja 15 000 eiro. Dzīvojamās telpas īres līguma maksimālais termiņš noteikts septiņi gadi. Īres maksa aprēķināta tā, lai šajā laika periodā mūsu ieguldījumi atmaksātos. Šāds laika periods izvēlēts tādēļ, ka vidēji pēc septiņiem gadiem dzīvoklis ir nolietojies un atkal jāremontē.”
Izsolāmā dzīvokļa platība ir 62 kvadrātmetri, tam ir divas guļamistabas. Izsoles sākumcena 3,70 eiro par kvadrātmetru mēnesī, izsoles solis 17 eiro centi par kvadrātmetru.

Citi maksājumi, ar ko jārēķinās, ir apsaimniekošanas maksa 40 eiro centi par m2 mēnesī, par apkuri vidēji 100 eiro mēnesī, atkarībā no gadalaika, par ūdeni, kanalizāciju un elektrību – pēc patēriņa, par sadzīves atkritumiem – pēc deklarēto personu skaita. Izsolei var pieteikties līdz 15. augustam, bet apskatīt dzīvokli Planīcas ielā 4 – 7 interesenti var 12. augustā no 18.30 līdz 20.30.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.